Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Klaudia 13:33, 06 maj 2016


Dołączył: 26 kwi 2016
Posty: 19
____________________
alis 13:59, 06 maj 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
goska napisał(a)
oooo super a w jakim programie to zrobiłaś??? Wiśnia piękna ale w tym miejscu mam juz wsadzoną magnolie rustica rubra w formie krzewu.


Małgosiu, jest program do robienia wizualek w GardenPuzzle, jak wykupisz licencje to możesz tam wgrywać nawet swoje tło i masz większy katalog roslin.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Rojodziejowa 14:21, 06 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8845
alis napisał(a)


Małgosiu, jest program do robienia wizualek w Garden Puzzle, jak wykupisz licencje to możesz tam wgrywać nawet swoje tło i masz większy katalog roslin.


Takich programów jest więcej. Jest też takie coś tylko w wersji darmowej wszystko jest mocno ograniczone.

Jak lubi się ktoś trochę wgłębić w temat, to można też pobawić się w Sketch Upie i też to fajnie wygląda. Ale i tak najcudowniejsze jak dla mnie są ręczne rysunki Danusi
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
alis 16:28, 06 maj 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Rojodziejowa napisał(a)


Takich programów jest więcej. Jest też takie coś tylko w wersji darmowej wszystko jest mocno ograniczone.

Jak lubi się ktoś trochę wgłębić w temat, to można też pobawić się w Sketch Upie i też to fajnie wygląda. Ale i tak najcudowniejsze jak dla mnie są ręczne rysunki Danusi


Na pewno jest więcej takich programów na rynku

No ale nie każdy ma takie szczęście, żeby dostać odręczny rysunek od samej Szefowej, ja nie miałam niestety
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
goska 22:57, 06 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
alis napisał(a)


Małgosiu, jest program do robienia wizualek w GardenPuzzle, jak wykupisz licencje to możesz tam wgrywać nawet swoje tło i masz większy katalog roslin.


Już go zainstalowałam i coś tam tworze. Pracuje w ogrodzie i dorobiłam się odcisków od przycinania roślin
____________________
gosia
Wendy79 12:10, 15 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Nie wiem czy w dobrym wątku piszę. Mój problem jest taki: sąsiad od południa podnosi teren o jakieś 70 cm, w porównaniu do mojego terenu. Jak się od niego odgrodzić, jak potraktować ten problem? Nie planowałam dużych nasadzeń z iglastych (raczej styl wiejski),ale teraz mam duży dylemat.Nie ukrywam, że spędza mi to sen z powiek.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Rojodziejowa 18:56, 15 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8845
Wydaje mi się, że nie można sobie tak od tego zrobić. To może być zaburzenie stosunków wodnych. Nie dziwię się, że Cie to martwi. Zapytałabym sąsiada, czy konsultował to z odpowiednimi urzędami.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wendy79 19:06, 15 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Niestety ma odpowiednie pozwolenia. Zaskoczyło mnie to, bo w warunkach zabudowy była mowa własnie o zakazie ingerencji w warunki wodne, szczególnie, że teren Natury 2000, ale pozwolenie budowlane dostał i fundamenty już prawie gotowe. Ma postawić murek oporowy z drenażem i tyle. Teraz pytanie co my mamy zrobić...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Toszka 09:05, 23 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
pozostaje tylko dopilnować, aby wykonał należyty drenaż i odprowadzenie wody nie zagrażające waszej działace
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
BasiaLT 13:13, 23 maj 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ja bym zadzwoniła do Urzędu Nadzoru Budowlanego i przedstawiałabym sprawę. Może sąsiad robi sobie samawolkę licząc że będziesz siedziała cicho.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies