Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

bartek_s1992 10:03, 20 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Witam !

Wiosna coraz bliżej więc trzeba zabierać się powoli do pracy w swoim ogordzie. Posiadam dwie alejki jak na zdjęciach poniżej, chciałbym je jakoś urozmaicić, aby nabrały niepowtarzalnego wyglądu.
Zdjęcie 1 - planuję dosadzić nowe krzewy, położyć nową agrowłókninę i wszystko od nowa przysypać korą. Tylko pytanie jakie krzewy najlepiej będą pasowały w tym miejscu ?
Zdjęcia 2 - proszę o jakieś propozycje np, czy pozbyć się tego trawnika i wysypać jakiś kamień czy może coś innego ?


kecimka_85 20:33, 20 mar 2017

Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14
Witam ! Może mi ktoś podpowiedzieć jakie KRZEWY nadają się do CIENIA ?
A dokładnie jest to miejsce pod balkonem i pod oknami od PÓŁNOCY....
kecimka_85 20:33, 20 mar 2017

Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14
Witam ! Może mi ktoś podpowiedzieć jakie KRZEWY nadają się do CIENIA ?
A dokładnie jest to miejsce pod balkonem i pod oknami od PÓŁNOCY....

aaaaa i by nie miało trujących owoców!
bartek_s1992 09:54, 21 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Ja ponawiam pytanie w sprawie moich rabat
kokunia 12:39, 24 mar 2017


Dołączył: 19 lis 2016
Posty: 32
Pani Danusiu. Mam na imię Jola, Przepraszam, bo nie bardzo jeszcze umiem się poruszać po Ogrodowisku, a mam bardzo pilne zapytanie, Dopiero zaczynam swoją przygodę z ogrodem i na początek mam mały problem. Kupiłam róże w woreczku i azalie w doniczce. Podpowiedzcie mi, proszę, kiedy mogę je posadzić na rabatach? Myślę, że na razie jest za zimno. Ale czy różom nic się nie stanie? Położyłam je na strychu. Tam jest dosyć chłodno i panuje półmrok. Azalie też postawiłam w chłodnym miejscu. Proszę o poradę.
Toszka 12:07, 03 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kokunia napisał(a)
Pani Danusiu. Mam na imię Jola, Przepraszam, bo nie bardzo jeszcze umiem się poruszać po Ogrodowisku, a mam bardzo pilne zapytanie, Dopiero zaczynam swoją przygodę z ogrodem i na początek mam mały problem. Kupiłam róże w woreczku i azalie w doniczce. Podpowiedzcie mi, proszę, kiedy mogę je posadzić na rabatach? Myślę, że na razie jest za zimno. Ale czy różom nic się nie stanie? Położyłam je na strychu. Tam jest dosyć chłodno i panuje półmrok. Azalie też postawiłam w chłodnym miejscu. Proszę o poradę.


to najwyższy czas na sadzenie tych roslin!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sijone1991 11:50, 04 maj 2017

Dołączył: 01 wrz 2016
Posty: 5
Witam Chciałabym prosić o poradę, bowiem wzdłuż ogrodzenia chcę posadzić thuje Smaragd, tak aby utworzyły osłonę czy jeżeli zasadzę je w ogledłości 70 cm nie będzie to za duzo? W rogu działki zaraz przy tych thujach chciałabym zagospodarować miejsce na małą szklanię (taką gotową do kupienia o wym. 1,5x3m) i posadzić tam też kilka krzaczków malin i borówek - czy one sobie poradzą obok tych thuji?

bartek_s1992 20:42, 10 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Witam !
Proszę o poradę. Mam dwie ładne donice przed drzwiami wejściowymi do domu. Jedna po jednej a druga po drugiej stronie. Chciałbym coś do nich wsadzić aby nie było tak pusto przed wejściem, najlepiej coś ozdobnego na "patyku". Proszę o pradę. Dodam że miejsce to jest dobrze naświetlone w ciągu dnia.
Lika 22:37, 10 maj 2017

Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 36
Do sijone 1991.
Mam taki szpaler tui Szmaragd przy płocie ok 60 cm od niego. Mają teraz jakieś 17-18 lat i korzenie tak ekspansywne że sięgają na 2-3 metry w stronę działki. Super gęsta siatka korzeni. Jak sadziłam coś przed nimi to rosło marnie lub w ogóle. Po wykopaniu roślinki okazywało się ze korzenie tuj poprzerastały bryłę korzeniową nowej rośliny tak że ta nie miała zbytnio szans na rozrost. Czasami wykopywałam roślinki z takimi korzeniami jak wsadzałam tylko oplecionymi korzeniami tuj. I dopiero dwa lata temu gdy robione było nawodnienie wkopywana była mocna folia fundamentowa pcv o grubosci 1mm. i wysokości 60 cm mogłam sądzić roślinki przed tujami. Teraz rosną pięknie. Szklarnie mam z drugiej strony ale tam z kolei zakradły się korzenie z sąsiedniej działki więc zabieg był podobny, ale tam wkopane zostały płyty plastikowe. I tak czasami jak przekopuję ziemię w szklarni to znajduję pojedynczy korzeń sięgający do półtorej metra. Drugi raz nie posadziłabym tuj za nic
bartek_s1992 11:44, 11 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Witam !
Proszę o poradę. Mam dwie ładne donice przed drzwiami wejściowymi do domu. Jedna po jednej a druga po drugiej stronie. Chciałbym coś do nich wsadzić aby nie było tak pusto przed wejściem, najlepiej coś ozdobnego na "patyku". Proszę o pradę. Dodam że miejsce to jest dobrze naświetlone w ciągu dnia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies