Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

iwonia8 09:32, 23 cze 2016

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 22
Powoli zaczęłam wysadzanie "tego co mogłam" ale z dalszymi pracami czekam na odrobinę deszczu. Sucho jest jak diabli. Pozdrawiam
____________________
Iwona Marzy mi się elegancki kącik z iglaczkami
KasiaBawaria 10:46, 28 cze 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mam pytanie: posadzilam ekran z cisa pospolitego, ktory zamierzam utrzymywac wasko na 60 cm.Ten ekran jest posadzony w ksztalcie litery C. Na koncach tej litery, w strone srodka, chce posadzic dwa deby kuliste Green Dwarf. Rosna do 1,5 metra szerokosci(niektore zrodla püodaja ze do 3 metrow, ale mozna je sciac). I teraz pytanie- w jakiej odleglosci posadzic je od srodka ekranu z cisa (lub docelowej szerokosci) by dobrze to wygladalo?Te same deby mam po drugiej stronie. Chce zeby te elementy sie powtorzyly. Nie chce zeby za bardzo za pare lat zakrywaly i zacienialy ekran z cisa, ktory jest od strony ulicy. Plot za kilka lat zostanie zozebrany.

Tu te deby-a po prawej stronie od nich bedzie ekran z cisa.


A tu cisy. Jak posadzic kolejne dwa deby, by w przyszlosci nie przeszkadzaly rosnac tujom i ekranowi z cisa, tylko ladnie sie nimi laczyly.

____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 10:50, 28 cze 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Zeby to bardziej zobrazowac Tuje beda przycinane takze po bokach, by zachowaly komumnowy, waski ksztalt.
Drzewka maja 2 metry potem zaczyna sie dopiero korona. Ekran z cisa bedzie tak na 1,80m. W jakiej odleglosci wiec poadzic drzewka?
____________________
Zapraszam na kawe
rewq 15:12, 29 cze 2016


Dołączył: 14 maj 2016
Posty: 42

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

1. ściółkowanie trawą lub słomą a na to bluszcz, czy to się da schludnie? Mam działkę 19ar w mieście i nie wiem czy to przejdzie. A szukam oszczędności (też oszczędności koszenia - marnej trawy rosnącej na piachu).
2. ktoś wrzucił tu obrzeża z szarej kostki brukowej, myśle o takiej "poprzeplatanej" z "kamieniami" własnej produkcji czy to się uda?
3. czym (lekkim) zakryć dach altany żeby wytrzymało wichury. Altana jest od północy a świeci tam słońce akurat wtedy kiedy przychodza znajomi na kawe. Altana składa sie z drewnianych słupków do których montujemy płoty drewniane, niestety musimy je zdejmować z powodu wiatrów, teraz załuje ze nie kupiliśmy kratka+pnacza. Altany nie chce przenosić bo akurat tam mi pasuje a liczyłam na chłód i cień o domu.

Przyznam, że mój zmysł estetyczny jest ubogi, roboty od groma (jeszcze niedawno była tu trójpolówka i rosły dwa krzaczory w miedzy tylko) ale wkręciłam się bardzo i lubie grzebać się w ziemi. Gorzej z czasem bo mój główny wykonawca prac ciężkich wykańcza jeszcze dom, i 2 maluszki w domu. Zastanawiam się:
4. czy warto zakładać własny wątek jak postępy są marne i nie ma na czym zawiesić oka, a bardzie chodzi mi o porady co robić a czego nie.


____________________
Mój ogród
AsiaK_Z 15:12, 29 cze 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Wrzuć zdjęcia będzie łatwiej coś doradzić
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
anitan 15:13, 29 cze 2016


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat


3. czym (lekkim) zakryć dach altany żeby wytrzymało wichury. Altana jest od północy a świeci tam słońce akurat wtedy kiedy przychodza znajomi na kawe. Altana składa sie z drewnianych słupków do których montujemy płoty drewniane, niestety musimy je zdejmować z powodu wiatrów, teraz załuje ze nie kupiliśmy kratka+pnacza. Altany nie chce przenosić bo akurat tam mi pasuje a liczyłam na chłód i cień o domu.


pomyśl o zainstalowaniu żagla lub markizy. U nas taki kawał materiału (trójkątny) rozpostarty nad tarasem póki co zdał egzamin walki z porywami wiatru
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
danuta123 14:01, 02 sie 2016

Dołączył: 20 lip 2016
Posty: 1
Około 130 m2 zielonych powierzchni robi wrażenie – już niedługo Villa Sucholeska i jej ogrody zostaną oddane do użytku. Co zrobilibyście z taką przestrzenią?
kasia_small 14:17, 02 sie 2016

Dołączył: 20 lip 2016
Posty: 1
Z taką powierzchnią ogrodową można zrobić naprawdę wiele… Ja na dachu urządziłabym część reprezentacyjną, z miejscem do przyjmowania gości, a w zwykłym ogródku sadziłabym rośliny.
Gardenarium 17:09, 02 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
danuta123 napisał(a)
Około 130 m2 zielonych powierzchni robi wrażenie – już niedługo Villa Sucholeska i jej ogrody zostaną oddane do użytku. Co zrobilibyście z taką przestrzenią?


A jaka to przestrzeń? 130 m? Czy to aby nie reklama? Bo ja weszłam na tę stronę. A tu deweloper. Jeśli chcesz zaprojektować ogród, możesz się do mnie zwrócić w tej sprawie. Powiem co bym zrobiła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AnnaB 13:20, 10 sie 2016


Dołączył: 17 maj 2015
Posty: 61
Potrzebna pomoc! Moja siostra wrociła z urlopu i dostarczyła mi 14 roślinek, które otrzymala w prezencie. Każda inna... Co z tym zrobić, jak skomponować co i z czym żeby można było zrobić z nich ladną rabatę. Może ktoś mógłby mi rozszyfrować ich nazwy żebym mogła wiedziec jak o nie dbac, jakie rosna duze. 


____________________
...wiele ra­zy po­kaleczysz so­bie dłonie chcąc stworzyć swój piękny ogród..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies