Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Gardenarium 08:19, 22 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
as1112 napisał(a)


Chyba nie wyszło zbyt pstrokato jednak - sporo jest traw. Oczywiście agrowłóknina jest usuwana przed wysypaniem kory.




Nie wyszło pstrokato, powiedziałbym że monotematycznie. Czyli wprost przeciwnie do "pstrokato".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
as1112 14:53, 22 wrz 2017

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Gardenarium napisał(a)


Nie wyszło pstrokato, powiedziałbym że monotematycznie. Czyli wprost przeciwnie do "pstrokato".


No to i tak nieźle

Rabaty na froncie domu bardzo lubię. Lawenda, turzyce, cisy - moi ulubieńcy.

W tej rabacie pod oknem brakuje mi jakiegoś drzewka wysokiego, coś szczepionego na pniu może? Hortki są dość niskie bo to BOBO. Może coś Pani przychodzi na myśl?
dzika_roza 19:32, 14 lut 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Znalazłam tu na forum informacje, ze berberysy i miskanty nie bardzo lubią swoje towarzystwo. Czy macie takie spostrzeżenia?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Gardenarium 15:14, 15 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, nie mam i sadzę je razem. Od 20 lat.

Chyba raczej chodzi o cięcie miskantów i poranienia spowodowane bliskością kolców, podczas przycinania miskantów na wiosnę. Sprawa mocnej kurtki lub rękawic długich, skórzanych załatwi ten problem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dzika_roza 17:57, 15 lut 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Dziekuje
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
monisiapor 16:00, 21 lut 2018

Dołączył: 01 wrz 2017
Posty: 15
Witam, bardzo proszę o pomoc w doborze roślin (drzew) na tył działki. Jeżeli chodzi o warunki jest to strona południowo-zachodnia, gleba cięża trochę gliniasta, dominują silne wiatry zachodnie. W rogu działki posadziłam sosnę bośniacką, po prawej stronie chciałam posadzić krzak bzu a z drugiej strony karłowatą brzozę, potem myślałam o 3- 4 drzewach- nie wiem czy śliwowiśnia Nigra lub Pisardi by pasowały? pod drzewami chcę posadzić szpaler z dereni białych oraz trawy ozdobne- narazie mam zakupione trzciniaki, przed całością myślałam o rozchonikach. Zastanawiam się czy na samym tyle posadzić dodatkowo jakieś iglaki, coś co byłoby zimozielonym tłem? Nie wiem czy do całości pasowałby bluszcz pnący? Długość jaką mam do dyspozycji to 12 m, dalej w marcu będziemy budować plac zabaw dla dziecka sięgający do trampoliny. Proszę też o pomoc w doborze roślin do rabaty przed domem, aktualnie mam posadzone rododendrony, które przesadzę ponieważ jest za dużo słońca dla nich- strona wschodnio- południowa, szałwie omszona, które zostaną oraz trawy ozdobne nie pamiętam niestety ich nazwy. Myślałam o jakiejś kompozycji z szałwiami, różami oraz trawami. Bardzo proszę o jakieś ciekawe pomysły.
monisiapor 16:03, 21 lut 2018

Dołączył: 01 wrz 2017
Posty: 15
Ponownie przesyłam zdjęcia, za pierwszym razem zrobiłam coś nie tak.


ankaaa842 02:59, 18 mar 2018

Dołączył: 04 lut 2018
Posty: 5
Ja sama ogrodu bym nie stworzyła, dlatego skorzystam z pomocy odpowiednich specjalistów [reklama].
czajka 14:28, 29 mar 2018


Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 76
Danusiu Kochana , Drodzy Ogrodowicze !

Patrząc na dekalog Danusi , popełniłam kilka błędów w urządzaniu mojego mini-malistycznego ogrodu ,którego główną ozdobą w założeniu miał być soczysty , zadbany trawnik . Potrzeba odgrodzenia się od sąsiadów wymogła złamanie tych założeń . Stąd tuje , z którymi miałam na początku trochę problemów . Teraz przyszła kolej na zasadzenie drzew (wybrałam 3 rajskie jabłonie "Ola" i śliwę wiśniową Pissardii jako solitera . Na tarasie w trzech donicach posadzę za radą Danusi trzy thuje Globosa Aurea" . Dom w stylu bardzo nowoczesnym , minimalistycznym . Oto zdjęcia różnych części ogrodu :


to jest połączenie moich thuji
____________________
czajka 14:34, 29 mar 2018


Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 76
Tutaj (ostatnie zdjęcie) zamierzam posadzić moje rajskie jabłonie (trzy wzdłuż ciągu ogrodzenia za tujami , w prawo . Taras z thujami Globos Aurea też pewnie jesteście w stanie sobie wyobrazić (sadzę w przyszłym tygodniu) . Na środku w tym zakątku thujowym jako soliter śliwa wiśniowa Pissardii (sadzę drzewka jutro)
W czym więc problem ? Ano nie wiem co dalej...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies