Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

bartek_s1992 11:57, 15 maj 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Bardzo proszę o informację. Już kiedyś był poruszany taki temat dotyczący roślin w donicach. Jak nazywają się rośliny w tej donicy ? Chciałbym stworzyć taką kompozycję ale nie mam pojęcia jak się nazywają
Gardenarium 09:48, 29 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ponieważ to moja dawna kompozycja- odpowiem:

cyprysik Lawsona - forma pienna, może być dowolna roślina na pniu, w dowolnym kolorze, kordylina australijska odmiana 'Atropurpurea', koleus Blumego, aksamitka (kolor kwiatów kremowy), petunia kolor kwiatów granatowy, bluszcz o pstrokatych listkach obrzeżonych na biało lub żółto, kocanka włochata (kremowe listki).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nicram07 10:29, 02 cze 2017

Dołączył: 28 maj 2017
Posty: 4
Witam , mam pytanie gdyż brak mi pomysłu/koncepcji jak ładnie zagospodarować puste miejsce widoczne na zdjęciu poniżej by ładnie komponowało sie do kostki ogólnie by się nie gryzły kolory (dokoła mam teren lesisty)
świerk drugi od prawej padł wiec jest kolejne miejsce by cos posadzić
Dookoła mam posadzone tuje
były różaneczniki lecz to złe miejsce dla nich bardzo wietrzne dodatkowo na wiosnę mróz je zmroził hortensje chyba też odpadają
Nie chciałbym zrobić z tego miejsca takiego MISZ-MASZ
Dlatego zwracam się o doradzenie co by ładnie wyglądało

ruda 11:48, 21 cze 2017


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
Witam,

Mam problem z obsadzeniem rabaty koło studni. Rabata jest w założeniu kwaśnolubna: różaneczniki, azalie, paprocie, kostrzewa Gautiera, parzydło, zawilce, jedna hortensja i wrzosy, wrzośćce. Gdy nie kwitną rododendrony jest po prostu nudno, jednostajnie zielono...
Może ktoś ma pomysł jak ożywić tę rabatę??




____________________
Ogród Rudej pod lasem
Jolcia 21:04, 27 cze 2017

Dołączył: 27 cze 2017
Posty: 1
Witam. Czytam, oglądam i jest tak wiele informacji na temat projektowania ogrodów, że nie wiem jak to zagospodarować. Jestem posiadaczem 1700m2 budowa domu w początkowym etapie a pomysłów za dużo. Nie wiem czy dobrze trafiłam ale potrzebuję pomocy doświadczonych. Jestem raczej zielona a kocham kwiaty. Podobają mi się ogrody angielskie i wiejskie. Mam sadzonki różanecznika, azalie, azalie japońskie, piwonie, hortensje, kaliny, pieris, klony palmowe, dużo mieczyków, tulipanów, narcyzów, lilie, rojniki i inne byliny do ogrodu angielskiego. Chciałabym mieć w ogrodzie miejsce na ognisko z altaną, huśtawkę, ziemiankę, szklarnię oraz warzywniak. Czy któraś z pań podpowiedziała by mi jak to ułożyć. Sporo tego ale może ktoś pomoże.
Nulka 13:54, 06 lip 2017


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
Witam. Mam pytanie odnośnie obsadzenia alejki z drzew liściastych. Właściwie to pół alejki bo drzewa mają być po jednej stronie drogi. Mam do obsadzenia drogę na długości 200 m. Chciałbym zrobić żywopłot z grabu o wysokości ok 1,5 m podsadzony niższym, może z tawuł lub hortensji i w to mają być wkomponowane drzewa liściaste. Chciałabym różne drzewa i tutaj pojawił się problem, bo nie wiem czy mam każde drzewo sadzić inne, czy sadzić naprzemiennie czyli np. 3 szt. jednego, później 3 szt. innego itd. czy w ogóle powinny być tylko drzewa jednego rodzaju. Proszę o pomoc i radę.
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Gardenarium 09:35, 13 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
200 m to majątek jeśli chodzi o koszt drzew. Wybierz takie, które sadzi się jak najrzadziej.

Ponadto czy takie same - trudno odpowiedzieć bo nie zamieściłaś jak wygląda to miejsce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
as1112 09:47, 14 lip 2017

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Witam,
mam zaprojektowany ogród przez Biuro Projektowe i w sumie podoba mi się tylko zadziwia mnie ilość rodzajów roślin. Czy na powierzchni 392 m2 ( łącznie z domem) powinno być aż tak dużo różnych form, tj. razem 36 różnych gatunków roślin? Czy nie będzie zbyt pstrokato?
Z góry dziękuję za radę
Nulka 10:55, 19 lip 2017


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
Dziękuję Danusiu za zainteresowanie.
Rzeczywiście nie pomyślałam że nic mój opis nie mówi. Zdjęcia nie zrobiłam ponieważ pewnie niezbyt wiele byłoby widać, bo wokół pola. Narysowałam plan



- zielone to żywopłot grabowy
- niebieskie to szpaler np. tawułki
- czerwone to drzewa nad którymi się zastanawiam, chciałabym ozdobne np. tulipanowca ale również poczciwą polską lipę
- jako najniższą partię może posadzę lawendę.

Długość drogi 200 metrów. Zastanawiam się co ile sadzić drzewo i właśnie jak. Czy każde ma być inne czy np. 2-3 obok siebie takie same. Nie mam pojęcia co będzie dobrze wyglądało. Nie ma problemu z dużymi drzewami, bo nic nie będę zacieniać czy zasłaniać. Po prawej sąsiad ma pole uprawne a reszta to moje. Przed stawem buduję dom, gdzie chcę ogród zagospodarować w podobnym stylu jak ogród z lustrem realizacji Danusi. Nad drogą gminną chcę zrobić przedogródek podobny do Twojego Danusiu. Droga jest tam nieutwardzona i bez chodnika i z pewnością przez najbliższe naście może dziesiąt lat nikt tego nie zmieni.
Szerokość mojej drogi mogę dowolnie regulować, bo mam dość dużo miejsca. Teren jest o podłożu raczej gliniastym, tak w połowie jest parę metrów, które rok w rok na wiosnę i jesienią jak pada podmaka i przez dłuższy czas stoi woda. Nawet staw tego nie zniwelował.
Myślę że wszystko powiedziałam. Bardzo proszę o radę
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Gardenarium 07:38, 21 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
as1112 napisał(a)
Witam,
mam zaprojektowany ogród przez Biuro Projektowe i w sumie podoba mi się tylko zadziwia mnie ilość rodzajów roślin. Czy na powierzchni 392 m2 ( łącznie z domem) powinno być aż tak dużo różnych form, tj. razem 36 różnych gatunków roślin? Czy nie będzie zbyt pstrokato?
Z góry dziękuję za radę


Jest pstrokato. I to jest pewne. Ale na ile pstrokato to nie wiem.Pokaż zdjęcie jakieś, jak pstrokato zrobili.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies