Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

DarJush 08:50, 21 lip 2017


Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 51
Też chętnie zobaczę projekt, bo rzeczywiście liczba gatunków jest duża, ale może się to udać jeśli większość nie będzie kwitnąć w różnych kolorach, a np. tylko w białym lub będą to trawy, czy byliny o zbliżonym kolorze liści - ich liczba może być uzasadniona w przypadku niskich, nie dominujących rabat. Z drugiej jednak strony na taką różnorodność może sobie raczej pozwolić bardziej zaawansowany ogrodnik choćby ze względu na pielęgnację i wymagania poszczególnych gatunków. Projekt powie wiele.
akwarela 14:15, 24 lip 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Gardenarium napisał(a)
Tylko zieleń. ale różne tekstury, kształty, odcienie








Dla mnie przepiękny!
Dziś rano byłam w swoim ogrodzie i stwierdziłam, że za dużo w nim kolorów, że napaciałam za dużo barw i to mnie wręcz drażni. I oto znalazłam swój ideał! Dziękuję bardzo za inspirację. Wieczorem zacznę wielkie wykopki. Mój ogród będzie tylko zielony! No może nie tylko, bo oczywiście zostawię swoje ukochane róże i hortensje!
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
Anka321 14:14, 24 sie 2017

Dołączył: 24 sie 2017
Posty: 2
Witam,
Chce zagospodarować kawałek ogrodu, zrobiłam sobie wstępny plan. Moglibyście mi poradzić co dodać a co wyrzucić?
akwarela 09:31, 25 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
A czemu te zdjęcia takie "tyciutkie"?
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
Marzenka21 09:23, 06 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2017
Posty: 7
To ja może się podłączę pod temat i zapytam, jak powiększyć mały ogród.
Mam malutką działkę i po postawieniu domu mało miejsca wokół.
Cos na ten temat znalazłam .
Tam m.in radzą pnącza, nierówności, duzo zieleni.
Jeszcze ktoś jakieś rady ma?
Karmelkowaaa 15:23, 14 wrz 2017

Dołączył: 14 wrz 2017
Posty: 1


Witam, moze ktoś ma pomysł jak zagospodarować tyle miejsca w wymarzony ogoród?

Gardenarium 15:54, 14 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aby uzmysłowić sobie wszystkie aspekty odnośnie wymarzonego ogrodu i jak ma wyglądać, najpierw przeczytaj tę książkę.

http://www.multicobooks.pl/hobby/ogrod/jak-zaprojektowac-ogrod-marzen_9140.html

Potem, jak już określisz ważniejsze ogrodowe wymogi, dopiero pytaj. Na podstawie lakonicznego pytania i dwóch zdjęć terenu, nie da się bowiem pomóc skutecznie. To złożony proces zarówno myślowy, jak i kompozycyjny.

Także uwarunkowania terenu, gdzie dom, gdzie wjazd, co ma się znaleźć itd itp... Jednym słowem - ogrodu marzeń nie da się zaprojektować wpisując tutaj odpowiedź na post.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
b_tkacz 17:39, 14 wrz 2017

Dołączył: 01 lut 2015
Posty: 11
Witam Danusiu powiedz mi proszą jak gęsto sadziłaś tuje przy tarasie w ogrodzie z lustrem, chcę wsadzic co 60 czy 70 cm będzie dobrze??? aby szybko zakryły taras od ulicy ale tez żeby im nie zaszkodzić.

Beata
as1112 09:47, 15 wrz 2017

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Gardenarium napisał(a)


Jest pstrokato. I to jest pewne. Ale na ile pstrokato to nie wiem.Pokaż zdjęcie jakieś, jak pstrokato zrobili.


Późno zobaczyłam Pani wpis ale na zmiany nigdy nie jest za późno.
Rośliny posadzone wg projektu. Chyba nie wyszło zbyt pstrokato jednak - sporo jest traw. Oczywiście agrowłóknina jest usuwana przed wysypaniem kory.
Nie podoba mi się jedynie rabata na wzniesieniu - dłuższa linia. Na pewno dosadzę w rogu klona zamiast cyprysika a cyprysika przesadzę w miejsce samotnego derenia. Myślę nad tym aby w miejsce hortensji dać jednak rh kwitnące na biało - to rabata widoczna z okna salonu więc zimozielone mile widziane poza tym wkrótce będzie ostro zacieniona. Takie pojedyncze hortensje jakoś słabo mi tu wyglądają ;/ Wokół klonów są choiny kanadyjskie. A może jakieś inne propozycje?
Z przodu domu, pod oknem, będzie jeszcze drzewko na pniu.
Załączam zdjęcia - jeszcze bałagan i brak trawnika ale mam nadzieję do zimy się ogarniemy Wzdłuż płotu sąsiada już rośnie maleńki bluszcz więc wkrótce nie będzie straszył.







Gardenarium 08:17, 22 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
b_tkacz napisał(a)
Witam Danusiu powiedz mi proszą jak gęsto sadziłaś tuje przy tarasie w ogrodzie z lustrem, chcę wsadzic co 60 czy 70 cm będzie dobrze??? aby szybko zakryły taras od ulicy ale tez żeby im nie zaszkodzić.

Beata


Aby szybko i szczelnie zasłonić - sadź co 60 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies