Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

karo_line 08:25, 13 kwi 2018

Dołączył: 12 kwi 2018
Posty: 3
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Przyszło mi jeszcze do głowy posadzenie jakiejś płożącej odmiany jałowca lub czegoś w tym stylu. Czy to byłby dobry pomysł? I czy bluszcz, który wstępnie planowałam, będzie się piął po siatce czy jednak wymagałby jakichś podpór (wiem, że po ścianach domów i po drzewach pnie się bez problemu, ale czy również z siatką tak by było)?
DarJush 08:33, 13 kwi 2018


Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 51
Po siatce również nie będzie mieć problemu, na początku trzeba mu pomóc i go nakierować. Z bluszczem jest ten problem, że będzie połączony z siatką i w przypadku jej zużycia trzeba usunąć również bluszcz. Krzewy są bardziej efektowne i szybciej zapewnią prywatność, ale oczywiście trzeba o nie zadbać.
karo_line 14:13, 13 kwi 2018

Dołączył: 12 kwi 2018
Posty: 3
Tu gdzie widać szpaler iglaków i brzóz (po stronie sąsiada) ta prywatność nie jest aż tak potrzebna. Nieco bliżej domu (niestety nie mam zdjęcia) już bardziej, dlatego tu intensywnie myślę o zaproponowanych wcześniej tujach. Nie przepadam za nimi, ale w tym miejscu to mógłby być dobry pomysł. A czy wzdłuż całej drogi np. irga (pozioma albo któraś z tych niższych odmian) nie byłaby dobrym pomysłem?
dzika_roza 11:08, 16 kwi 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
która turzyca będzie fajniej wyglądała na rabacie z sosnami na pniu Winter Gold, wrzosem Carmen i lawendą?
Waham się między turzycą Buchananii a Bronze Form.
A może lepsza Praire Fire?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Martaka88 16:44, 16 kwi 2018

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 41

Bardzo proszę o pomoc- co z tą pochyłością zrobić ?
wyrwaliśmy stamtąd spróchniałe belki, które ją podtrzymywały- głębiej okazuje się, że jeszcze jakieś są - czy można tą ziemia lekko na dół zsypać, tworząc taką równą pochyłość i obsadzić czymś zadarniającym? - oczywiście krzewy by się przesadziło.





leon2407 08:11, 20 kwi 2018

Dołączył: 17 kwi 2018
Posty: 3
Mam do Was pytanie odnośnie świerka serbskiego, zastanawiam się nad nasadzeniem jednego boku działki o długości 32 metrów i teraz nie wiem jak zrobić czy posadzić go samego w mniejszych odstępach tzn 2m-1,75m od siebie i jakieś 1,5m od ogrodzenia czy zrobić to rzadziej co jakieś 3m a pomiędzy jakiegoś jałowca blue arrow albo skyrocket (wiem że obu odmian nie koniecznie polecacie bo w jednym roku mogą się posypać ale mimo to biorę je pod uwagę bo szybko rosną i są tanie...) ewentualnie myślałem tez o cisie hickssi zamiast tych jałowców. Ściana ma zasłonić trochę od wiatru, nie ukrywam ze stożki bardziej mi się podobają a nie chce żeby było tez tak pusto...
Martka 19:41, 25 kwi 2018


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nie sadź naprzemiennie. Jeśli, to radzę w odcinkach jednorodne nasadzenia. Jałowiec i świerk serbski będą wyglądały słabo, świerk serbski jest zbyt szlachetny, ale tez z czasem podejrzewam, ze będzie zagłuszał jałowiec i cis także. Pytanie, na jakich roślinach Ci zależy, Hicksii nie będzie bardzo wysoki i rośnie dość wolno. Jeśli chcesz zasłonić te stronę, to świerk serbski da efekt duuuzo szybciej. Ale nie sadź naprzemiennie, bo to będzie zmarnowany czas.
Kati85 22:32, 02 maj 2018

Dołączył: 04 kwi 2018
Posty: 41
Witam. Danusiu miałabyś jakąś koncepcje na mój ogródeczek. Najpierw chyba wziełabym sie za ten skrawek po prawej stronie domu????
____________________
Kasia Wszystko od nowa:-) Czyli coś z niczego
Gardenarium 18:17, 03 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oto propozycja, moim zdaniem fajna.

Tylko jest warunek, skasuj szmatę plastikową spod kory.
Bo inaczej nie doradzam



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kati85 22:09, 03 maj 2018

Dołączył: 04 kwi 2018
Posty: 41
Witaj Danusiu. Super że odpisałaś. Jeśli nie ta szmata to co proponujesz.Jak sie domyślam to moje kwadratowe bukszpany zostają. Zielone drzewa coś szczepionego - klony, pod nimi kule -bukszpan za nimi - trawa, obwódka zielona niziutki bukszpan czy zielona żurawka???
____________________
Kasia Wszystko od nowa:-) Czyli coś z niczego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies