Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

czajka 07:05, 04 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 76
Żwirek zamieniłam na różowo-szary...A trawa ma być tylko pod śliwą pissardii , ale dzięki Danusiu za sugestie .
____________________
Gardenarium 16:55, 04 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, zrób "skarpetę' pod drzewem. Dobre decyzja o zmianie białego na inny. Każdy będzie lepszy, nawet różowo-szary.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
czajka 17:55, 04 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 76
Danusiu , co to jest " skarpeta " ? Boję się , że coś negatywnego (?) Niestety , trawkę kupiłam wtedy gdy jaśminowce . Czekałam na podpowiedzi , ale nic się nie ukazało . A ja przed wyjazdem za granicę musiałam podjąć szybką decyzję .
____________________
Gardenarium 18:13, 04 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jezu gdzie negatywnego "skarpeta" to drzewo w ramach.

To wylansowany przeze mnie na Ogrodowisku sposób ozdabiania drzew, które samotnie głupio wyglądają, a w ramach są odpowiednio podkreślone. Zauważ datę tego artykułu - 2010 rok, teraz ramy stosuje każdy, prawie, wtedy mało kto o tym słyszał nawet.

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/98-drzewa-w-ramach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
czajka 21:00, 04 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 76
Ulżyło mi ,dziękuję Ci bardzo i pozdrawiam serdecznie!!!
____________________
Gardenarium 21:12, 04 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kobieto, czy ja bym proponowała coś złego?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
czajka 16:35, 05 kwi 2018


Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 76
Jesteś bomba nie tylko w sensie wiedzy ale i w życzliwości w podejściu do nas , wielkie dzięki!!!
____________________
karo_line 09:42, 12 kwi 2018

Dołączył: 12 kwi 2018
Posty: 3
Witam serdecznie wszystkich zapalonych Ogrodników i Ogrodniczki
Jesteśmy w trakcie budowy domu, ale już myślę o niektórych kwestiach związanych z naszym przyszłym ogrodem i nie tylko Obecnie utwardzamy (tłuczeń + bazalt) drogę dojazdową do naszej posesji, która jest długa na około 50 m. Wysypaliśmy około 4 m kamienia, po boku został nam pas około 1 m ziemi, który chciałabym czymś obsadzić. Z racji tego, że oddziela nas od sąsiada ogrodzenie z siatki myślałam, aby po prostu zasadzić zwykły bluszcz (pospolity), który nieco zasłoni jego duże, ale jednak mało atrakcyjne podwórko i będzie również zimozielony. Zastanawiam się również, czy nie posadzić wzdłuż drogi jakichś niższych roślinek, coś na kształt "obwódki" wzdłuż drogi. Tylko jakimi roślinkami mogłabym się w tym celu posłużyć? Bukszpan? A może coś innego? Drogę, w przeciwieństwie do podwórka, mogłabym obsadzić już teraz.


Cichaczem podczytuje Wasze forum i łykam wszystkie inspiracje! Mam nadzieję, że w odpowiednim czasie również zdecyduję się na swój wątek
Pozdrawiam!
Gardenarium 10:46, 12 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej nie bukszpan, krzewy liściaste kwitnące najlepiej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DarJush 11:11, 12 kwi 2018


Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 51
Jeśli chodzi o zimozielone to wybór jest dość ograniczony dla tak wąskiego paska, na myśl przychodzą tuje, które w odpowiedniej odmianie oraz posadzone w dobrej odległości stworzą po jakimś czasie żywopłot. W grę wchodzą berberysy oraz pęcherznica kalinolistne szybkorosnące, które charakteryzują się pięknymi liśćmi i dobrze tolerują cięcie, lecz ogołocą się na zimę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies