Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

BasiaLT 08:07, 29 mar 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Tyle rzeczy zrobione? Przecież to lista zadań na tydzień co najmniej.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Gardener27 00:46, 02 kwi 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewo, gdy czytam listę prac jakie ostatnio poczyniłaś to jestem pod ogromnym wrażeniem. Te basen i ruch związany z wiosną postawiły Cię na nogi.
Ciekaw jestem tych melonów ? Kiedyś kuzyn uprawiał je w tunelu foliowym i pomimo tego że były dojrzałe nie były słodkie.
Twoja piekielna papryczka rozeszła się po całym już chyba Krakowie, wszystkich znajomych ogrodników obdarowałem a Ci przekazali dalej. Koleżanka z pracy na balkonie w bloku nawet uprawia.
Donica przed wejściem do domu bardzo udana. Ten solar to nabytek z Gardenii ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
zabaewa 09:15, 02 kwi 2017


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Solary z zeszłego roku - kupione chyba w LM. Coś w tym roku mi marudzą bo świecą na zmianę - chyba pójdą do wymiany wszystkie.
To fajnie, że zapaprykowałam Kraków Poznań jakoś mniej ostro gotuje. A Kraków - to chyba wpływy bardziej węgierskie są
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
BasiaLT 14:05, 18 kwi 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
hej Ewuś, co u ciebie? jak prace ogrodowe? ostatnio narzuciłaś takie tempo że nie sposób było za tobą nadążyć.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
zabaewa 23:57, 20 kwi 2017


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
No i po Świętach - spędzonych - no cóż - w łóżku... W sobotę rano jeszcze piekłam a po południu pełna gama objawów przeziębienia. Poza tym pogoda nie rozpieszczała i nie rozpieszcza. W domu papryki, melony i fasolniki rosną jak giganty a ja zastanawiam się kiedy będzie na tyle ciepło, żeby je już eksmitować z domu. No i praca praca i praca - wiadomo - zeznania i takie tam...
Ale dzisiaj zrobiliśmy sobie przyjemną wycieczkę - do Kórnika do szkółki. W efekcie wyrósł nam przy płocie szpaler rajskich jabłoni odmiany royality, Między nimi uporządkowałam hortki bukietowe i trzmieliny. Wymieniliśmy jedną brzozę doorenbos - bo nam padła i kupiliśmy dwie żurawiny - taki kaprys
W szklarni czekają całe rzesze posianych roślin, posadzone kanny, agapanty itp. W weekend mam nadzieję na pierwszy w tym roku swój szpinak W oczku kwitną kaczeńce i powoli wykluwają się kijanki ropuszek, W różnych miejscach zaczęły spektakl tulipany a hiacynty powoli już kończą.
No i patrzę na swój trawnik, który błaga o kosiarkę a pogoda nie pozwala
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
AsiaK_Z 08:38, 21 kwi 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Kuruj się pogoda do niczego, to nawet nie ma chęci do pracy w ogrodzie Do Kórnika chętnie zajrzę, w końcu sezon w szkółkach się zaczął
Pozdrawiam ciepło
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Warmia 08:59, 21 kwi 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Ty jak zawsze w biegu U mnie sadzonki też czekają w domu i już by wypadało je wynieść, ale nie mam serca i mam stracha czy przeżyją.
Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
BasiaLT 10:03, 21 kwi 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
U mnie też wysiewy czekają na pikowanie ale jak popikuję to nie będę miała gdzie ich postawić. Ech... gdzie ta wiosna ...
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Kokesz 12:08, 21 kwi 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Moje pomidory i sałaty stały już na balkonie nawet w nocy, teraz je zabrałam do domu przed przymrozkami.
M narzeka, że w pokoju zimno ale czego się nie robi dla roślinek, żeby za bardzo nie wybiegły, wczoraj po powrocie z pracy miałam 16 stopni
W ogródku czeka trawa na koszenie, muszę też przygotować miejsce dla rodków ale w taki ziąb nie chciało mi się machać łopatą
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 12:10, 21 kwi 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Wczoraj w szkółce widziałam szczaw czerwony, bardzo ładny, macie go dziewczyny?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies