Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Mixtoorka 14:39, 23 lut 2017


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Jaka piękna ta piwonia! i fotografie też
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Kokesz 18:45, 04 mar 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Witam ponownie, pozdrawiam i zapisuję
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Filomena 09:10, 06 mar 2017


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Z wielką przyjemnością pooglądałam Twoje piękne artystyczne zdjęcia. Aż korci mnie, żeby jedno z nich zostawić na płótnie - czy mam zgodę ?
pozdrawiam
____________________
Filomena-w zielonej aptece
zabaewa 12:34, 07 mar 2017


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Oczywiście, że masz
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Kokesz 20:50, 11 mar 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Wysiałam nasionka papryczki, które dostałam od Ciebie, jakie duże rosną te krzaczki, czy trzeba je podpierać?
No i nie mam tunelu, czy one mi urosną w gruncie?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
zabaewa 09:20, 12 mar 2017


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Kokesz napisał(a)
Wysiałam nasionka papryczki, które dostałam od Ciebie, jakie duże rosną te krzaczki, czy trzeba je podpierać?
No i nie mam tunelu, czy one mi urosną w gruncie?


Krzaczki u mnie w szklarni miały 30-50 cm. Nie trzeba ich podpierać. Teraz po wysianiu trzymaj je wilgotno i w temperaturze ok. 22-24 stopnie. Potem może być ciut mniej. Jak będą miały już właściwe liście to je popikuj do osobnych doniczek. Wymagają dużo światła - wtedy się wzmacniają i są zwarte. Nasionka dość długo wschodzą - do dwóch tygodni - tak, że bądź cierpliwa. Potem sadzonki trzymaj w najjaśniejszym i słonecznym miejscu - ale nie pozwól ich słońcu spalić np. przez południową szybę. Po 15-maja możesz je wysadzić do gruntu. Jak temperatura będzie spadać musisz je okrywać, bo zanim dojrzeją - zmarzną. Przy pięknym słonecznym lecie - udają się też w gruncie, chociaż z doświadczenia wiem, że w szklarni lub tunelku maja się najlepiej. Jak nie uda Ci się dochować własnych nasion to na przyszły rok zgłoś się do mnie. Powodzenia
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 23:49, 12 mar 2017


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Intensywny weekend za mną. W piątek rehabilitacja basenowa. Muszę przyznać, że już po pierwszym razie widzę małe efekty - mniej bolą biodra i plecy. W sobotę skupiłam się głównie na cięciu hortek, traw, starych bylinowych habazi, malin, jeżyn i oczyszczaniu irysów. Zrobiłam też wiosenne donice przed domem - królują białe ciemierniki w środku a na obrzeżach hiacynty różowe. W niedzielę dokończyłam cięcia i zabrałam się za wysiewy w szklarni - melony, karczochy, cynie, aksamitki, minę i chmiel japoński... i na rabacie - drugi siew rzodkiewki. W jednej drewnianej donicy do szczypiorku dosiałam mizunę, druga czeka przygotowana na zioła. W donice pelargoniowe póki co wysiałam groszek pachnący - potem przesadzę przy ogrodzeniu. Wieczorem złożyliśmy drugą półkę do szklarni bo już nie mam miejsca na stawianie tacek z wysiewami. Od 10 dni po jednej stronie mam posiany szpinak, koper i rzodkiewkę. Już kiełkują
No i padłam ze zmęczenia a chciałam tyle zrobić.... Tyle jeszcze po tej zimie jest do zrobienia aż boję się, że nie zdążę...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 12:07, 14 mar 2017


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Moje wiosenne donice



____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
AGDULA 21:30, 14 mar 2017


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 885
zabaewa napisał(a)
Moje wiosenne donice



]


Piękna dekoracja A co ześ jeszcze nic przed płotem nie posadziła? Nie zasłaniasz się od ulicy?
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
zabaewa 23:01, 14 mar 2017


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
AGDULA napisał(a)


Piękna dekoracja A co ześ jeszcze nic przed płotem nie posadziła? Nie zasłaniasz się od ulicy?


Jestem otwarta na przypłotowe pogaduchy z sąsiadami dalszymi i bliższymi
Na serio - Na płocie co roku kwitnie groszek pachnący a od tego roku też mina i chmiel japoński. Za płotem są posadzone róże pomarszczone ale jeszcze małe i mają trudno bo ciągle coś od nich jacyś gazownicy albo inny czort chce Przy samej ulicy na przemian rosną klony i trzmielina oskrzydlona.
Wzdłuż płotu jest autostrada dla Mayki - mknie nią stówą na godzinę w te i nazad - nic tam nie rośnie bo nie może Wszystko tratuje.
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies