Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zakładam ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładam ogródeczek

nieszka 21:55, 06 lut 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
A jeszcze mnie korci żeby troszkę roślin dodać do tego projektu.
Za bukszpanami zawilce japońskie co Ci zakwitną późniejszym latem i jakieś bordowe nieduże drzewko, bliżej ogrodzenia, żeby miało więcej słońća - śliwa wiśniowa, klon może... A pod nim jakieś carexy albo hosty z jakimiś jednorocznymi kwitnącymi.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
anna_g 21:58, 06 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
nieszka - z drzewkiem jeszcze ładniej
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
nieszka 22:07, 06 lut 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Tylko czy się Pani właścicielce spodoba?

Hania, a czy tam z dachu to śnieg czasem nie lubi sobie spadać?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
GosiaJoanna 22:26, 06 lut 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Witam moją krajankę, ja wyjechałam z Elbląga ale mam tam nadal rodziców i brata Pięknie się zapowiada u Ciebie. Pozdrawiam i będę wpadała do Ciebie.
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
alinak 23:37, 06 lut 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Haniu a czy ty nie chciałabyś tej roślinności wysunąć spod okien i stworzyć tam fajny kącik do siedzenia .
pytam , bo zastanawiam sie czy masz jeszcze gdzieś takie miejsce na kawkę . a weź też pod uwagę spadający śnieg z dachu , który niszczy drzewa i krzewy . wtedy można stworzyć zielony parawan z dwóch drzew+ projekt Nieszki tylko bardziej wysunięte na środek .
a najlepszym wyjściem byłby żywopłot przy ogrodzeniu i wtedy możesz sobie pod oknami zrobić niskie nasadzenia . okna powinny być odsłonięte , bo wiem z doświadczenia koleżanki że to kiepski pomysł
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
GosiaJoanna 11:35, 07 lut 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Smacznego
http://www.paczekdlaciebie.pl/168853
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
nieszka 19:36, 07 lut 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
alinak napisał(a)
Haniu a czy ty nie chciałabyś tej roślinności wysunąć spod okien i stworzyć tam fajny kącik do siedzenia .
pytam , bo zastanawiam sie czy masz jeszcze gdzieś takie miejsce na kawkę . a weź też pod uwagę spadający śnieg z dachu , który niszczy drzewa i krzewy . wtedy można stworzyć zielony parawan z dwóch drzew+ projekt Nieszki tylko bardziej wysunięte na środek .
a najlepszym wyjściem byłby żywopłot przy ogrodzeniu i wtedy możesz sobie pod oknami zrobić niskie nasadzenia . okna powinny być odsłonięte , bo wiem z doświadczenia koleżanki że to kiepski pomysł

To całkiem słuszne uwagi żeby jednak zabrać spod domu tą rabatę. Nie będzie zimą strachu że śnieg szkód narobi.
Można by tą rabatę zrobić w lustrzanym odbiciu przy ogrodzeniu.
Poza tym, jakby już robić coś przy ogrodzeniu to można poszaleć z innymi roślinami bo tam dom pewnie cienia nie rzuca. Można też jako tło dla rabaty dać żywopłot tujowy bądź cisowy, odsłonić się od ulicy jednoczenie nie zasłaniając sobie okien.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
anna_g 23:04, 07 lut 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
hania78 napisał(a)
Porobiłam kilka projektów i.... nadszedł mąż.... spojrzał na wszystkie i stwierdził, ze miały być iglaki a ja tu coś ćwiczę. Więc zgodził się ewentualnie na taką wersję.... minimalistyczną... nie wiem co o tym myśleć. Myślałam że uda mi się wrzucić tu kilka gatunków roślin...
Zastosowałam: Cis pospolity 'Elegantissima' i znalazłam hortensję drzewiastą, ale nie wiem gdzie taką dostanę (mówię o zakupie takiego drzewka jak widać dość wysokiego)?


Co prawda nie wiem czy i gdzie można byłoby kupić taką hortensję jak chciałabyś ale zerknij tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2807-formowanie-malego-drzewka-z-sadzonki
może zainteresuje Cie jak można hortensję wyprowadzić na drzewko
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
hania78 00:35, 10 lut 2013


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Witajcie, kiedy zdążyłyście tyle postów napisać? A już mi było sutno, ze nikt mnie nie wspiera w trudzie tworzenia ogrodu... Już odpowiadam na wszystkie pytania

Po 1. Nieszka, bardzo Ci dziękuję za projekty, nadal je rozważam Tyle, że zdanie mego męża także muszę brać pod uwagę, a ten jest marudny, że hej...
Co do śnegu z dachu to nie zauważyłam, można dla pewności ze 2m od budynku odsunąć rośliny...
Alinak - co do siedzenia pod domem, to wklejam plan mojego podwórka z zaznaczonymi miejscami gdzie pijamy kawe... Przed domem nigdy nam się nie zdarzyło
Przy okazji dodałam prawdopodobną zmianę, która może nastąpić w przyszłości dotyczącą podwórka i od razu nasunął się pomysł z kulkami bukszpanowymi....
Alinak, cały czas zastanawiam się jak rozwiązać ten problem z oknami... dlatego pomyślałam o drzewiastej hortensji odsuniętej na jakieś 3-4 m od budynku ale usytuowanej przed oknem. To nieco zasłoniłoby okno, ale promienie wschodzącego słonca nadal by wpadały. Po południu mam słońce w oknie po przeciwnej stronie budynku. Drzewko o niezbyt grubym pniu dawałoby mi też jakąś widoczność z okna... Najbardziej zależy mi na przysłonięciu okna po lewej stronie patrząc na projekt Nieszki.
Może zeczywiście nie ma co szaleć z tym zbytnim zasłanianiem. Trzeba byłoby wybrać jakiś złoty środek chyba...
A co do żywopłotu pod płotem, to nie gustuję w takim rozwiązaniu. Poza tym szkoda by było, bo pewnie kiedys w końcu będziemy zmieniać rodzaj ogrodzenia to się zniszczą roślinki. A ogrodzenie docelowo ma być kamienno przęsłowe, wiec nie będzie za bardzo żywopłot pasował...
Anna_G dziekuję za linka,przyda mi się bo będę chciała jakieś kulki na pniu dać do donic na podwórko tam gdzie pijamy kawkę
A co do Hortensji prowadzonej na drzewko - jak duża może urosnąć? I jak szybko? Albo jaką odmianę najlepiej wybrać na takie formowanie? Chciałabym dość wysoką.
Mam jedną straszną wadę - jestem niecierpliwa. W stosunku do roślin też i chciałabym mieć szybko duże roślinki...

GosiuJoanno - wpadaj wpadaj, nawet na żywo jak już będzie co oglądać mieszkam pod lasem Mówi Ci to coś? I dzięki za pączka
____________________
zakładam ogród
Ginger 02:15, 10 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
Witam, ja też kiedyś chciałam mieć ogród zimozielony więc poczekaj troszkę i Ty przekonasz się do zimowej wersji hortensji
____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies