Gdzie jesteś » Forum » Natura » Cztery łapki - zwierzęta domowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Cztery łapki - zwierzęta domowe

anna_g 12:05, 19 lip 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Wkleję jeszcze tutaj - w moim wątku też jest... Może ktoś tutaj zajrzy.
A teraz mam sprawę nie całkiem Ogrodowiskową... ale muszę tutaj zamieścić kilka słów na ten temat, bo chciałabym wykorzystać każdą możliwość a ogrodomaniacy mają dobre serca i umiłowanie czworonogów też. Otóż przyplątało się do mnie małe futerko... Kotka, mniej więcej trzymiesięczna i bardzo sympatyczna... Przyszła i chyba uznała że jest u siebie Co prawda została nakarmiona a moja pieska zaopiekowała się nią jak własnym dzieckiem (uznaliśmy zresztą że jest stanowczo naopiekuńczą "mamusią" bo mało nie zwariowała przy tym pilnowaniu ) A ta mała wcale a wcale się jej nie boi. Zresztą nie jest wcale płochliwa, myślę więc że w życiu nie działa się jej krzywda. Kotka jest zdrowa - byłam z nią u weterynarza, odrobaczylam, odpchliłam, odkleszczyłam I caly problem polega na tym, że ja nie mogę jej u siebie zostawić bo mam dzieciaki uczulone na kocie alergeny I po prostu boję się ryzykować, a poza tym zdecydowanie łatwiej rozstawać się po krótszym pobycie... Uznałam, że możemy być jej "zastępczym domem" do czasu gdy znajdzie sie ktoś kto ją przygarnie... ktoś kto będzie ją chciał mieć... Tak więc rozpoczęłam poszukiwania domu dla kotki - co wcale nie jest łatwe... Kotów jest tyle, że okazuje się iż więcej ludzi chętniej pozbyłoby się ich niż przygarnęło... Zwracam się zatem z prośbą do Was - gdybyście chcieli, gdbyście wiedzieli, gdybyście słyszeli.... Bardzo proszę o kontakt ze mną na pw... Bardzo chciałabym znaleźć maluchowi dobry domek z ludźmi którzy ją polubią
A tak wygląda
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
kachat 16:06, 02 sie 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
anna_g, najlepiej idą kocięta ogłaszane w lokalnej prasie - powiedziałabym, że jak świeże bułeczki ALE nie wszystkie domki są dobre, większość zgłaszających się ludzi to nieodpowiedzialne oszołomy - jednak i odpowiedzialny dom można trafić, polecam dać ogłoszenie w papierowym wydaniu lokalnej najpopularniejszej gazety (zwykle można bezpłatnie). Do tego oczywiście: alllegro i gumtree, obowiązkowo! Z tych miejsc jest najwięcej chętnych, głównie z gumtree.

Aha, i jak znajdzie się chętny, to koniecznie wypytaj o sterylizację - niektórzy żesięniewyrażębrzydko rozmnażają swoje zwierzaki na potęgę i tylko więcej bied z tego Ale mam nadzieję, że te rady już nie potrzebne, bo kicia dobry domek znalazła
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Gardenarium 23:36, 02 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kicia jest śliczna, jeszcze w razie czego wywieś w lokalnych lecznicach, tam są takie tablice do tego
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
stefcia 16:50, 15 sie 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 17
Ja też chcę pochwalić się pupilami,mieszkam na wsi więc zwierzak€w mn€stwo, Gracja z młodymi plus ciekawskie świnki szukając cienia wymyślił ochronę przed słońcem mamy kota w worku
12:01, 16 sie 2013
TOGO - owczarek szetlandzki - nasze kochanie

justa35 16:35, 19 sie 2013

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 207
Dobrze, że dzisiaj miałam wolny dzień. Przeleciałam cały wątek.
Cudniaste stworzonka macie, pośmiałam się, popłakałam.
U mnie też 4 łapy są - Dizel - sunia sznaucerka, co ja gadam - sznaucera olbrzuma

A tak sobie siada do pogawędki z nami
Katkak 21:32, 20 sie 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
To Nuka, nasza suczka ze schroniska. Ma 6 lat i jest przekochana.
Kiedyś sprawy "wymknęły się spod kontroli" i Nuka została mamą. Na szczęście szczeniaczki trafiły w dobre ręce, a Nuka została wysterylizowana.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Krys 21:44, 20 sie 2013


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145

____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
gdzie_idziesz 12:45, 09 wrz 2013


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
To moje skarby. Oboje po przejściach.
Kotka Bajka - kilka tygodni po przybyciu do nas spotkała na swej drodze złego człowieka, który kopnął ją z całych sił. Maleńkiego kociaczka. Ratowaliśmy ją długo, ale straciła zaufanie do ludzi, do ludzkiej ręki. Dopiero od niedawna pozwala się pogłaskać, nie gryzie i nie atakuje od razu. Głaskam ją dużo, podczas karmienia, kiedy jej w głowie jest tylko jedzenie. Nauczyła się mruczeć i już nie ucieka, gdy ktoś siada obok niej na sofie.


Bellusia, Bella. Miała być labradorem, na szczęście nie jest. Jest drobniejsza, szczuplejsza, charakter ma cudowny. Dostaliśmy ją z domu, w którym miało się pojawić drugie dziecko. Dla psa już miejsca zabrakło. Czasu zabrakło dużo wcześniej - stała się bardzo lękliwa, szczekliwa, nerwowa. Rok z nią pracowałam i teraz mam cudownego zwierzaka, który wykonuje komendy wydawane szeptem albo podniesieniem brwi. Jest oceanem spokoju.


Najlepsze jest to że wg książeczki zdrowia obie moje pieszczochy urodziły się w tym samym roku i w tym samym tygodniu!!
____________________
Natalia słoneczny zakątek
Sonka 12:44, 22 wrz 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
Mam szczeniaki, odchowane, odrobaczane i szczepione, oddam za koszty, najważniejsze, by miały dobry dom, nie zdążyłam założyć hodowli, psy po rodowodowych rodzicach rasy-Nova Scotia Duck Tolling Retriever, urodziły się i urosły śliczne szczeniaczki, wesołe przyjazne, z doświadczenia wiem, że to rasa o dobrym zdrowiu, do lekarza wet. prócz szczepień i odrobaczania nie chodzimy. Są tak żywe, że nie potrafię im zrobić wspólnego zdjęcia.





____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies