Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

danuta_szwajcer 20:45, 21 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ania111 napisał(a)


Danusiu ,
piękne masz lilie
… i te ko;pry
Ale widzę jeszcze jedną ślicznotkę
dalie
kolor bomba

Ciesze się, że się lilie podobają a jak pachną
Najwazniejsze, ze te dalie są niskie, większosc mi zjadły ślimaki, kilka zle posadziłam bo pomyliłam niskie z wysokimi, no cóż... teraz jest liliowo i kolorowo, bo i floksów mam bardzo dużo.







____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 20:55, 21 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dorota123 napisał(a)
Nie mam magicznej siły do hortensji i wiem że u nas teraz jej nie dostanę. W przyszłym roku zaopatrzę się wcześniej. Przeglądam Twoje lilie i myślę: ta nie pachnie i ta też, a te to są pachnące.
U mnie przelatują deszcze, ale pod liliami było sucho po deszczu. Burze na szczęście nas omijają, za to komarów mam zatrzęsienie. Jak ruszę jakąś rośliną to wylatuje cała chmara wygłodniałych komarzyc.


No i teraz to już może też za pozno, oj tak pachną bardzo, dziwnie kwitną w tym roku bozawsze najpierw azjatyckie a potem te pachnące. Szkoda tylko, że teraz jak tak pachną to wieczorami posiedzieć w altanie się nie da z powodu komarów U mnie pierwszy raz mam tyle komarów i fruwającch mrówek, no i ślimaki, pędraki brrr. U nas leje co chwile.






Miliny dopiero zaczynają




____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 21:18, 21 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Alicja169 napisał(a)
Tak , lilie to też moja słabość Tym bardziej, że poza wiosennym podsypaniem nawozu do cebulowych, praktycznie są bezobsługowe.
A jak często wykopujesz cebule Danusiu?
U mnie tak się rozrosły, że chyba muszę je w tym roku wykopać i ponownie posadzić.
Hortensje też urokliwe.
Och, te komary, dość mam tych bzyczących potworów


Nie zdąże wykopać bo mi je zjadają nornice Pomimo, że sadze do koszyczków no i przez to, też się nie rozrastają, ale mam do nich słabość.
Cieszę się , że zajrzałaś do mnie, musze zobaczyć Twoje lilie, ale zachwile chyba już padnę, pomimo emerytury jeszcze zajęta jestem pracą a sił coraz mniej. Pozdrawiam








____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 21:25, 21 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632



____________________
Liliowo i kolorowo:)
Ania111 21:37, 21 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Danusiu .
Pięknie
Każda fotka wyborna
____________________
Ania Spelnione marzenie
Alicja169 21:50, 21 lip 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Jaka szkoda, że Twoją pracę niszczą nornice. U mnie ich nie ma (akysz!), jednakże w każdym ogrodzie są jacyś niszczyciele. U mnie są to slimaki i opuchlaki.
Widać w przyrodzie tak już musi być
Masz tak wiele pięknych odmian, że szkoda je oddawać tym potworom
Te niebieskie kłosy w pierwszej fotce postu powyżej to liatra czy coś innego?
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
greg66 21:55, 21 lip 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Danko no ogród zaprasza bardzo, masz piekne rośliny wybujałe i bardzo kolorowe
Ale fajnie się ogląda.
Pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=K1WrS8gEF6E
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
danuta_szwajcer 17:00, 24 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ania111 napisał(a)
Danusiu .
Pięknie
Każda fotka wyborna


Bardzo dziękuje i ciesze się, że się podoba, moj ogród nie jest taki pod linijkę ale coraz więcej pracy w nim mam.





____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 17:14, 24 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Alicja169 napisał(a)
Jaka szkoda, że Twoją pracę niszczą nornice. U mnie ich nie ma (akysz!), jednakże w każdym ogrodzie są jacyś niszczyciele. U mnie są to slimaki i opuchlaki.
Widać w przyrodzie tak już musi być
Masz tak wiele pięknych odmian, że szkoda je oddawać tym potworom
Te niebieskie kłosy w pierwszej fotce postu powyżej to liatra czy coś innego?


Tych szkodnikow tez mam masę, w tym roku to jakiś koszmar, astry, dalie, cynie, jeżówki zjedzone
Te niebieskie to przetaczniki.








____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 17:23, 24 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
greg66 napisał(a)
Danko no ogród zaprasza bardzo, masz piekne rośliny wybujałe i bardzo kolorowe
Ale fajnie się ogląda.
Pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=K1WrS8gEF6E


Zapraszam, zapraszam, tylko niech się u nas ta pandemia jakoś rozejdzie, u nas znowu duży wzrost w naszym mieście i okolicy
A wybujałe owszem, pomimo, że hortensje tak mocno przyciełam to rosną i rosną jakieś giganty, tunelami chodzę już Już zaczynają hibiskusy, malwy w koncu i miliny i nawet magnolia po raz drugi zakwitła no coś jej się pomyliło Lilie i floksy pięknie pachną no tylko te komary

No i częsciej zaglądaj bo zawsze przenosisz mnie w inny świat Zostawiając mi do posłuchania takie perełki




____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies