Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

Ania111 22:05, 11 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
danuta_szwajcer napisał(a)
No Liliowo i kolorowo












Pięknie Danusiu
kolorowa na pewno jest
czy to hortensja ogrodowa w tym glinianym naczyniu ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
danuta_szwajcer 10:24, 12 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)


Właśnie w tym tygodniu kupiłam sobie Bobo ale jeszcze stoi w donicy jak większość rzeczy na nowe rabaty Pokaż swoją Bobo.


Mam dwie posadzone ale może posadze więcej bo bardzo jestem z nich zadowolona, w tym roku nabrały masy, mają duże kwiaty no i są niskie ja je mam posadzone po wycięciu jakiegoś chyba jałowca przed domem.



Mam jeszcze jedną niską, Ania zna nazwę, ale wolę Bobo


A to jeszcze Bobo i nowa róża






____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 10:33, 12 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
greg66 napisał(a)
Danko u mnie to samo, leje, komary nie daja posiedzieć a przecież teraz jest ta chwila największej radości z ogrodu. Może w sierpniu będzie lepiej.
Liliowce ładne i jeszcze masz bodziszka, u mnie już przekwitły.
A ślimoki to już atakują na całego.

Mimo tego ślę pozdrowienia


Nalało, powaliło mi roślinki, Anabelki ale dziś już słonko. A no właśnie nie ma kiedy tego lata posadzieć , niby w sierpniu ma się uspokoić ale mam remonty w planie to znowu czasu nie będzie. A gdzie Ty widzisz bodziszka? To Lawendy, kocimiętka i szałwie, ślimoki to plaga i zmora, tyle już mi zjadły....

Ogród o poranku lubie najbardziej


Jarzmianki i funkie kwitną






____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 10:37, 12 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
sylwia_slomczewska napisał(a)

Oj tak, rok ciężki, ale jak sobie przypomnę zeszłoroczne podlewanie to już nie wiem co lepsze. Cieszmy się bo nie wiadomo co kolejny rok przyniesieNic nie cytuję bo mi się wszystkie kolory podobają


Sylwia ciesze się , że zajrzałaś, ale i tak dobrze, że u mnie piaski to woda nie zalwa. No właśnie cieszmy się chwilą bo czort wie co jeszcze będzie.




____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 10:43, 12 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ania111 napisał(a)



Pięknie Danusiu
kolorowa na pewno jest
czy to hortensja ogrodowa w tym glinianym naczyniu ?


Tak hortensja ogrodowa, mam ich kilka w donicach od czasu jak zamarzyłam o czerwonej, w naturze ona jest wręcz bordowa , różowej bo w gruncie mam niebieskie i białe. Przechowuje te donice w gospodarczym i pięknie kwitną i cieszą.




Tylko kilka dalii mi zostało bo reszte zjadły ślimaki

____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 14:09, 12 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
To ta Bobo ma strzelisty pokrój myślałam że będzie się rozkładała.


Jarzmiankę mam bordo. Marzy mi się jeszcze fioletowa. A Ty masz bialą
Nie przyjechałabyś kiedyś do Kapiasa?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 18:05, 12 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)
To ta Bobo ma strzelisty pokrój myślałam że będzie się rozkładała.


Jarzmiankę mam bordo. Marzy mi się jeszcze fioletowa. A Ty masz bialą
Nie przyjechałabyś kiedyś do Kapiasa?


Ula mam w planie by wybrać się do Kapiasa, bardzo chętnie. Nie rozkłada się kwitnie dużym bukietem, prawie liśtków nie widać, jest sztywna. Jarzmianka jest różowa. Miałam białą i mi wygineła.

To jest BOBO z 13 sierpnia kiedyś tam u przyjaciół

____________________
Liliowo i kolorowo:)
Dorota123 22:08, 12 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Wszystkie kwiaty piękne, ale dziś zachwycam się hakonką. U mnie rosną beznadziejnie, w tym roku wpadłam na pomysł, że wykopię jedną i podsadzę hortensje w donicach. Szału nie ma, ale żyją. Też mam taką hortensję w donicy jak wyżej w kolorze bardzo mocnego różu, krzak duży a kwiatów nie za wiele. Trzymana w zimie w budynku gospodarczym, wiosną nie wyglądała na przemarzniętą to dlaczego nie kwitnie? Może nawozu za mało dostały.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
danuta_szwajcer 17:18, 19 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dorota123 napisał(a)
Wszystkie kwiaty piękne, ale dziś zachwycam się hakonką. U mnie rosną beznadziejnie, w tym roku wpadłam na pomysł, że wykopię jedną i podsadzę hortensje w donicach. Szału nie ma, ale żyją. Też mam taką hortensję w donicy jak wyżej w kolorze bardzo mocnego różu, krzak duży a kwiatów nie za wiele. Trzymana w zimie w budynku gospodarczym, wiosną nie wyglądała na przemarzniętą to dlaczego nie kwitnie? Może nawozu za mało dostały.


Hakonki u mnie w tym roku są ładne i się rozrosły bo pogoda dla nich dobra, co chwile leje ale za to lawendy już w niektórych miejscach gniją w środku. Hortensje w donicach kwitną obficie, podlewam od wiosny z nawozem magiczna siła do hortensji. Zimą co jakiś czas ciut wody, żeby ich nie przesuszyć. Teraz się zastanawiam, czy mi się zmieszczą 5 szt zimą bo urosły. No i obcinam suche kwiaty dopiero wiosną. Teraz lilie i masy nabierają bukietowe. Kwitną też floksy, tylko u mnie co chwila ULEWA






















____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 17:25, 19 lip 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632

No i liliowo








____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies