Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie

Betka 11:42, 07 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Gardenarium napisał(a)
A ja proponuję też zajrzeć do ogrodu Pszczelarni. ona ma potok górski

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1027-pszczelarnia


Ogród z historią !!! śliczny ale ile tam pracy wszyscy włożyli za to rezultat oszałamiający
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Bogdzia 17:23, 07 mar 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Betka napisał(a)

ojjjj Na wschód? tego nie wiedziałam!! no i powieszona jest na południowy - wschód. Czy powinnam ją przewiesić?


Nie przewieszaj , zobaczymy może tak też sie im spodoba, no chyba ze ptaki nie bedą chciały w niej byc to wtedy przewieś .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gardenarium 17:26, 07 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pokazany był domek dla owadów, mówicie o wieszaniu budek dla ptaków, nie wiem o co chodzi? ale podaję wskazówki

Domki dla owadów zawieszamy tak:


To z mojego artykułu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/268-pozyteczne-owady-ogrodowi-sprzymierzency

Domki dla owadów

Jeśli takich naturalnych miejsc próżno się doszukać w naszym ogrodzie, dobrym pomysłem jest umieszczenie gotowych i ładnych domków dla pożytecznych owadów. Rozwiążą one problem niechcianego nieładu i dadzą nam satysfakcję dobrego ekologicznego działania. Ustawiamy je w miejscach słonecznych, 1,5 do 2 m nad poziomem gruntu, od wschodu lub zachodu tak, aby były chronione przed wiatrem i deszczem. Wejście powinno być wyraźnie widoczne, w pobliżu ulubionych kwiatów i ziół, aby zapewnić owadom pożywienie. Mile widziane drzewa i krzewy. Powinna być także dostępna glina i piasek.


O tym już pisałam na Ogrodowisku także w 2010 roku http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/23-domki-dla-owadow-pozytecznych
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Betka 19:33, 07 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Dzisiaj troszkę pograbiłam. Nie miałam dużo czasu ale troszkę zrobiłam. Co proponujecie na ten trójkąt? moje wstępne plany to takie małe wrzosowisko z ławeczką (małą)




____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Gardenarium 20:10, 07 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mnie jakoś wrzosowisko tutaj nie pasuje, raczej trawy wysokie i krzewy bardziej.
Wrzosowisko zginie w tym gąszczu, albo musisz rabatę podwyższoną zrobić i posadzić z 500 wrzosów co najmniej.

Ale strumyczek ładny jest
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Betka 20:58, 07 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
No widzisz Danusiu ale ty mnie umiesz z błędu wyprowadzić!!! Faktycznie to te wrzosy zginą, zwłaszcza że tam jest troszkę niżej.
Teraz siedzę nad Katalogiem ozdobnych roślin ogrodniczych i szukam jakiegoś pomysły. Biorę pod uwagę te krzewy co mają jasne liście, żeby tak rozjaśniły ten zakamarek.
Zobaczyłam derenia tylko nie wiem który czy Aurea czy Elegantissima Skończyłam wertować katalog i nic więcej nie zwróciło mojej uwagi. Coś mi weny brak
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Gardenarium 22:10, 07 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Obydwa derenie będą dobre, po kilka sztuk, co najmniej 5-7.

Ivory Halo, Elegantissima, Aurea.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Betka 22:02, 08 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Jeszcze wczoraj było tak a dzisiaj już zasypane że hoho
Zobaczcie ile malutkich kosaćców chyba im tam dobrze
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 22:17, 08 mar 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
A teraz z innej beczki. Co jest mojemu świerkowi i co z nim teraz zrobić?

____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Gardenarium 10:42, 09 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Przeniosłam tutaj., z innej beczki pytanie we właściwym wątku.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2095-swierk-conica-zasychanie-igiel-przyczyna?page=1#post_3
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies