Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 21:55, 14 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
lindsay80 napisał(a)
Jolu, przepiękny masz ogród, wszystkimi zdjęciami się zachwycam! A na rabatę z Vanilkami już się doczekać nie mogę - będzie spektakularnie, jestem tego pewna!


Dzięki Edyta Myślisz, że vanilkowa da czadu w tym roku?? No oby, zobaczymy

A tak przy okazji, zobaczcie jak niektórzy ogrodnicy prowadzą hortensje. Kupiłam już jakiś czas temu 6 krzaczków Vanilek, internetowo, za niewielkie pieniądze. Wiedziałam że szału nie będzie, ale chodziło mi głównie o porządnie ukorzenione sadzonki. Ale to dostałam, to mnie normalnie rozśmieszyło Gołe, chudziutkie gałązki, wysokie na 90 cm. No bez sensu kompletnie! Są tak wiotkie, że nawet mowy nie ma, żeby się stabilnie utrzymały. Nie wiem, jak "zawodowiec" może w taki beznadziejny sposób prowadzić roślinę!



Ja tam się nie przejmuję, bo je poprowadzę po swojemu i już w przyszłym roku będą takie, jak moje pozostałe. Ale na prawdę ... nie rozumiem tych "szkółkarzy"
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:03, 14 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
AngelikaX napisał(a)
I nie przypalają Ci się?
ps. Warzywniak wielkie WOOOOW


Angelika, no na razie się dosyć nie przypalają. Choć te co są z rozplenicami, w ub roku, w drugiej połowie lata już nie wyglądały dobrze. Ale nie mam na tyle cienia, by je schować. Muszą sobie dać rady.

Macham zielonym
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:06, 14 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
nicol21 napisał(a)
Super!!

Buziak



For You
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:07, 14 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
alis napisał(a)
Jaką gnojówką podlewasz warzywka? Z pokrzyw?

Tak Alicja, od niedawna podlewam Wcześniej nie miałam.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:07, 14 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
paulina_ns napisał(a)
Jolus co to masz za trawke za hostami?

Paulinka, to rozplenica
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:08, 14 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
wrobelki napisał(a)
Jolu odbierz sobie pw


Justynka - odebrałam - odpisałam - dziękuję
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:10, 14 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Lulilaj napisał(a)
Jolu, planuje u siebie zrobienie murku oporowego. Mam problem z kolorem i w ogóle mętlik w głowie U Ciebie tak pięknie Doradzisz?

Wiesz co, czy doradzę to nie wiem, bo za bardzo się nie znam.
Ale oczywiście idę zobaczyć o co chodzi. Dzięki za miłe słówka
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:13, 14 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Grodzia napisał(a)
Ja też pierwszy raz w tym roku mam swoje truskawki i jestem nimi zachwycona są słodziutkie i najlepsze takie prosto z grządki zresztą jak wpadamy na działkę z dzieciakami to nie ma już co zanosić do domu bo wszystko zjedzone na miejscu

co do syropu miętowego to postanowiłam zagospodarować miętę która bardzo szaleje w moim ogródku i jest jej pod dostatkiem syrop wyszedł super potem rozcieńczam go z wodą dodaję plasterki cytryny i pyszny napój na upały idealny jeśli chcecie to Wam podam przepis


No o truskawkach już któryś raz z rzędu piszę, bo są naprawdę świetne.
A przepis na syropek, no pewnie - dawaj Mięta szybciutko rośnie, więc może też skorzystam
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:15, 14 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Grodzia napisał(a)
Proszę bardzo Przepis na syrop z mięty ()
Mam nadzieję, że Wam będzie smakował



No widzisz ile chętnych Dzięki
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:18, 14 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Marzenaka napisał(a)
Jola, tak mi się spodobał ten przywrotnik u ciebie, że kupiłam sobie. Niestety tylko 3 bo więcej pan nie miał. Masz jakieś doświadczenie w dzieleniu go?


Hehe, zaraziłam Cię Myślę, że będziesz zadowolona. Przywtornik to bardzo wdzięczna roślinka. Z tego co mi się przypomina, dzieliłam go zaraz po zakupie. Po dzisiejszym podlewaniu wyłożył się na kostkę
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies