Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

Grodzia 11:54, 14 cze 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
Proszę bardzo

Przepis na syrop z mięty.

ok. 30 gałązek mięty

2l wody

sok z połówki cytryny

pół kg cukru

Wodę zagotować z cukrem, do gorącego syropu dodać opłukaną miętę, przykryć i odstawić na całą dobę. Następnie usunąć miętę, syrop przecedzić dodać sok z cytryny i zagotować. Rozlać do butelek gorący syrop. Pasteryzować 5 minut.

Mam nadzieję, że Wam będzie smakował
____________________
Ogród Grodzi
Marzenaka 15:07, 14 cze 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Jola, tak mi się spodobał ten przywrotnik u ciebie, że kupiłam sobie. Niestety tylko 3 bo więcej pan nie miał. Masz jakieś doświadczenie w dzieleniu go?
____________________
Ogród Marzeny
nicol21 17:56, 14 cze 2017


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Pięknie masz w ogrodzie, szpaler z piwonii to super sprawa - a co do nich? żeby było atrakcyjniej przez dłużej? Bo piwonie piękne, ale krótkotrwałe.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
jolka 21:02, 14 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Pszczelarnia napisał(a)
Warzywnik pożywny. I ja rozmyślam o odmianach kocimiętki i poszłam o nią zapytać Alinę (Ogród u stóp klasztoru), bo ona badała ten temat. Jest jeszcze różne kwitnienie u niej.


Ewusia, dziękuję za informacje o kocimiętce. Idę do Alinki poczytać. Na chwilę obecną zaplanowałam na piątek wywalenie wszystkich czterech leżących krzaków, bo mnie denerwują.

A warzywnik owszem pożywny bardzo Obok owocki też super smaczne. Nie znam lepszych truskawek niż te z własnego ogrodu, pachnące, słodziutkie, wygrzane na południowym stoku. Nie lubię przy nich robić, muszę jednak stwierdzić, że było warto


Nie zdążyłam podłożyć słomy pod owoce, ale dosyć nie gniją.
Czekam też na agrest, który bardzo lubię. Ale martwię się o niego, bo ma tak wielkie ilości owoców, że gałązki dosłownie uginają się i niemal łamią pod ich ciężarem. Podwiązuję jak mogę, ale ciężkie są coraz bardziej.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:10, 14 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
paulina_ns napisał(a)
Warzywniak pychotaaaaa


Paulinka, u Ciebie zapewne warzywka podobne Zostawiam tym razem owocki. Jeżyna w ubiegłym roku tak kaprysiła, ledwo ją było widać. A teraz daje czadu jak nie wiem co. Wczoraj ją przecinałam, bo się normalnie busz taki tam zrobił, że ciężko było przejść. Jestem tylko ciekawa, czy te jeżyny będą smaczne..

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:15, 14 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
alis napisał(a)
Joluś, warzywnik mega, u mnie takie mikre warzywka, niektóre 2 raz siałam.


Dzięki Alicja Mówisz, że mikre warzywka u Ciebie, hmm... ciekawe dlaczego... U nas było w skrzyniach sporo kompostu i obornika. Myślę, że to m.in. to tak je teraz napędza Od czasu do czasu leję też pokrzywą.

Zostawiam ostróżki w fioletach
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Grodzia 21:17, 14 cze 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
wow jaki piękny agrest!
____________________
Ogród Grodzi
jolka 21:20, 14 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
agnieszka_m napisał(a)
Jolu pięknie u Ciebie piwonie różyczki ostróżki można by tak długo wymieniać pozdrawiam


Dzięki Agnieszka Początek lata to taki intensywny okres w ogrodzie, faktycznie dużo się dzieje. Ostróżki dają czadu Są już niebieskie, granatowe, filetowe... Czekam jeszcze na białe, które póki co są w takich perełkowych pąkach

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:30, 14 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
margaretka3 napisał(a)
Dorodność Twoich warzywek powala mnie, a zarazem dołuje, bo od razu porównuję je do swoich, nadal kiepskich. Ale dostały już gnojuwkę, moze wreszcie ruszą. Od czterech dni robię sok z kwiatów czarnego bzu. Mam już ponad 60 buteleczek i słoiczków. I jeszcze jeden gar do zabutelkowania Uwielbiam. Dodaj, Jolu, do soku albo kwasku cytrynowego albo sok z cytryny, będzie jeszcze lepszy smak.


Gosia, na pewno Twoje warzywka też ruszą z kopyta A co do syropu z czarnego bzu ... wow!!! 60 buteleczek to nieźle poszalałaś U mnie wyszło z 10 słoiczków. Na razie nie robię więcej, bo nawet nie wiem czy się amatorzy znajdą na ten specyfik Dodałam jeszcze sok z cytryny, tak mi się wydawało, że z większą ilością cytryny nie będzie taki mdły.

Zostawiam kwiatka a właściwie to dziesiątki, chyba nawet setki kwiatków
Bonica na maxa zapączkowana!



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:38, 14 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
m_gocha napisał(a)
Jola, ogród imponujący - zarówno kwiatowy jak i warzywny Ależ Ci wszystko bujnie rośnie, chyba Cię musimy wziąć na spytki czym Ty je podkarmiasz Czy jakieś sterydy, dopalacze czy inne tajemne środki Podacie dokładny (sprawdzony) przepis na syrop z bzu? Czy on ma jakieś właściwości zdrowotne? Pędzę bo czas do pracy wrócić


Dzięki Gosia Te sterydy i dopalacze, hehe.... to ogrodowa klasyka: gnojówka z pokrzyw, z dodatkiem skrzypu, żywokostu, obornik. Woda jak jest za sucho. Wyrywanie chwastów, jak są większa od roślin, hehe

Co do syropu z bu, to może ja się nie będę wypowiadać, bo pierwszy raz go robiłam. Wzięłam przepis z neta, nie wiem czy dobry czy nie dobry. O właściwościach możesz poczytać choćby tu: http://agnieszkamaciag.pl/syrop-z-kwiatow-czarnego-bzu/

Macham kwiatkowo Niebieska szałwia powoli, powoli zaczyna



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies