Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

Kawa 14:32, 23 cze 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
no dobra
bonica powala - w takiej masie i przy takiej masie cudna
krzaki nieamowicie wielkie w porównaniu do zeszłego roku


ślicznie


no dobra jak już mówiłam

gdzie te róże MW i gdzie będą posadzone ?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
jolka 22:56, 24 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
MonikA napisał(a)
Piękne te twoje różyczki a gdzie kupowałaś sadzonki, u mnie wcale niema tych fajniejszych odmian, artemis czy boniki.

Dzięki Moni Różnie kupowałam te moje róże. Artemis przez internet, bonicę lokalnie, munstead wood też przez neta. Z tego co widziałam dziś, u nas w szkółkach jest trochę tych róż, i nawet fajne odmiany, choć niektóre w słabym stanie.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 23:01, 24 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
paulina_ns napisał(a)
Powiem Ci szczerze,że ja póki co z jej pokroju zadowolona zbytnio nie jestem, też jest niska, niektóre boczne gałązki ma wyższe inne niższe ona chyba taka bardziej krzaczasta jest nie? Szałwia faktyxznie już w pełni się rozwinęła, chciałam dokupić jeszxze kilka szt ale dostałam właśnie tylko przekwitnieta już dlatego pytałam o cięcie. Szpaler królowej wspaniały! Robi wrażenie! Pięknie!


Paula u mnie też tak dziwnie rośnie, jedne gałązki niższe, inne wyższe. Dziś jej nawet dałam takie obręczowe podpórki, bo ostatnio tak się wiatr wściekał, że parę gałązek złamał. Myślę, że trzeba jej dać trochę czasu i się wyrówna A bonica dalej w pełni kwitnienia, czaruje w ogrodzie
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 23:15, 24 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
leon60 napisał(a)
Szok jak Ty masz pięknie, do tego ten obłędny widok żyć nie umierać Ogród bardzo wydoroślał, jest cudnie !

Dzięki Olusia Ogród rzeczywiście w tym roku mocno bujnął, widać, że te starsze rośliny się w większości zaaklimatyzowały. Widoki owszem ładne, jeszcze mi się nie znudziły, a mieszkam tu już 8 miesięcy. Zawsze jest jakieś urozmaicenie. Dzisiaj na przykład takie


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 23:19, 24 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Ananasek napisał(a)
Joluś! Fundujesz wspaniałe widoki Też zakochałam się w różach a u mnie w ogrodzie czekam na rozkwit róży Bailando. Wsadzałam w tym roku, więc krzaczki niewielkie, ale mają sporo pączków. Zastanawiam się czy wycinasz przekwitłe kwiatostany z Bonici ? Czy nie trzeba jej oczyszczać w sezonie tylko w jesieni ciachasz ją po całości?


Hej Mam nadzieję, że bailando "ofotkowane" zaraz idę oglądać Co do bonici - jak przekwitnie przycinam dość mocno przekwitłe kwiatostany, ale nie po jednym kwiatku, tylko całe gałązki. Za jakiś czas zakwita znów Na jesieni jej w ogóle nie ciacham, dopiero na wiosnę.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 23:22, 24 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Agi2006 napisał(a)
Pięknie!Bardzo lubię Bonice, choć sama JESZCZE jej nie mam. Dojrzewam do róż...

Dzięki Agi Hehe, jak już "dojrzejesz" ciężko Ci będzie przestać Kup sobie jakąś różyczkę na próbę i zobaczysz czy się polubicie To wspaniałe rośliny, choć może wymagają nieco troski; )
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 23:26, 24 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Pszczelarnia napisał(a)
Love it - ta piwonia to Sarah Bernhard.Czuje te zapachy od lawendy, szałwii, róż i maciejki.

Dziękuję za podanie nazwy mojej ulubienicy Zapachów, bzyków i kolorów jest teraz w ogrodzie całe mnóstwo Dziś wywaliłam przekwitłe maciejki, muszę szybko posiać nowe, by znów pachniały

Pozdrawiam cieplutko
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 23:30, 24 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
iwonkap napisał(a)
Jolu mam pytanko o Twoja królową Jakie ona ma stanowisko, jaką ziemie ? Łapią ja jakies paskudztwa łatwo ? trzeba ja bardzo podlewać czy radzi sobie ? jak długo kwitnie oraz czy potem jakoś wygląda ?


Iwonka, bonica rośnie u mnie wzdłuż południowej ściany domu. Ma bardzo ciepło. Ziemia u mnie jest gliniasta, ale dodaliśmy dużo piachu i obornika. Nie trzeba jej mocno podlewać, zresztą glina trzyma wilgoć. Na początku miała trochę mszyc, psiknęłam preparatem długodziałającym, już chyba z miesiąc jest spokój. Kwitnie (w pierwszym rzucie) ok. miesiąca. Potem ścinam, i zakwita znów. Praktycznie do zimy jakieś kwiatki się pojawiają, choć wiadomo, że pierwsze kwitnienie jest najmocniejsze.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 23:32, 24 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
alis napisał(a)
Jolcia, jak pięknie u Ciebie, wręcz pokazowy ogród, jednak ilość robi wrażenie. Cudnie i ze smakiem, tyle w temacie

Dziękuję Alicja Dzisiaj jest fajnie, skosiłam trawę, podlałam, chwasty opanowane na tyle, że nie rzucają się w oczy jako pierwsze Nie mam za bardzo fotek, bo padły mi aparat na bocianie Jutro coś podrzucę

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 23:46, 24 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kawa napisał(a)
no dobra bonica powala - w takiej masie i przy takiej masie cudna krzaki nieamowicie wielkie w porównaniu do zeszłego roku ślicznie
no dobra jak już mówiłam gdzie te róże MW i gdzie będą posadzone ?


No, mówiłam że bonica się wielka zrobiła Wszerz i wzdłuż ponad metr
Ale, ale ... przejdźmy do moich zakupów, znaczy Munstead Wood

Muszę powiedzieć, że na początku byłam rozczarowana sadzonkami. Spodziewałam się kwitnących i pachnących krzaków, a dostałam 2 z kilkoma pączkami i jedną z obciętymi wszystkimi gałązkami po przekwitnięciu. Nie byłam zadowolona.

Dziś pojechałam do miasta, jak zobaczyłam co i za ile sprzedają w parku M., to spojrzałam na moje róże innymi oczyma No fakt, są po kwitnięciu, to normalny cykl życia róży. ALE - sadzonki są solidne, mocno zabudowane, porządnie przekorzenione, i przede wszystkim zdrowe. Prawdopodobnie wkrótce zobaczę nowe pączki i kwiaty.

Miejsce ich przeznaczenia jest wzdłuż tej ścieżki do moich "sąsiadów", choć twierdziłaś ostatnio, że tam się nie zmieszczą Wiesz Kamisia, dla chcącego nic trudnego Do towarzystwa mają ML. Póki co zmieściły się, zobaczymy co dalej będzie



Nie mam niestety więcej fotek, bo mi się baterie w aparacie wyczerpały Ale myślę, że będziesz kojarzyć to miejsce. Wejdą tam jeszcze dwa albo trzy krzaczki, nie wykluczam, że zamówię w przyszłym tygodniu hehe





____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies