Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

Kawa 11:09, 20 mar 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Joluś ciemiernikom wycinasz wszystkie liście - te stare?
wschody skrzynowe super!!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
jolka 11:10, 20 mar 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Igra na skarpie dosyć się zagęściła, mam nadzieję, że już w tym roku wypełni skarpę w całości. Czekam aż tawuły ruszą, wtedy zrobi się tam bardziej energetycznie






____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 11:12, 20 mar 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kawa napisał(a)
Joluś ciemiernikom wycinasz wszystkie liście - te stare?
wschody skrzynowe super!!


Tak, wiosną, jak nowe pąki ruszą, wycinam wszystkie stare liście.
A wschody tak.. super Już coś zielonego można do kanapki wrzucić


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
m_gocha 13:25, 20 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Jola, od dzieje się u Ciebie, dzieje...

O ulach pisałam (nie wiem czy odczytałaś)

A co z piesiem postanowione?

Ławka superowa - taka klasyka w stylu angielskim. Sama się zastanawiałam nad kupnem coś w tym stylu, ale trochę się obawiam o jej żywotność, gdy będzie stała pod chmurką... Choć ta Twoja wygląda na taką masywną i solidną. Możesz podesłać namiar? - zerknęłabym

Ciekawa jestem jakie ciemierniki kupiłaś przez neta. Szukam ciemnych i pełnych. Szkoda że nie zgadałyśmy się wcześniej to może podpięłabym się do zamówienia - A masz jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę?
A Twoje ciemierniki masz boskie, gdybyś kiedyś miała siewki do zbycia to chętnie przygarnę
Normalnie aż mnie zatkało, że to dla eMusia ciemierniki kupujesz Już sobie wyobrażam taką niespodziankę mojemu uczynić

Warzywka już dorodne - jednak widać ogromny plus skrzyni. U mnie jedynie szczypiorek i z ubiegłego roku opuszcza sie rukola i roszponka i pietrucha
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 13:28, 20 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
A i jeszcze miałam pytać czy będziesz inwestować w pułapki lejkowe na ćmę buksową, bo ja chyba będę zamawiać, to jakbyś chciała to mogę zamówić więcej
No i nad Lepinoxem się zastanawiam...
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
jolka 18:30, 21 mar 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
m_gocha napisał(a)
A i jeszcze miałam pytać czy będziesz inwestować w pułapki lejkowe na ćmę buksową, bo ja chyba będę zamawiać, to jakbyś chciała to mogę zamówić więcej
No i nad Lepinoxem się zastanawiam...


Gosia, gdzie i za ile zamawiasz te pułapki??
Szczerze... w ogóle o tym nie myślałam, ale może się skuszę
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 18:44, 21 mar 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
m_gocha napisał(a)
Jola, od dzieje się u Ciebie, dzieje...

O ulach pisałam (nie wiem czy odczytałaś) A co z piesiem postanowione?

Ławka superowa - taka klasyka w stylu angielskim. Sama się zastanawiałam nad kupnem coś w tym stylu, ale trochę się obawiam o jej żywotność, gdy będzie stała pod chmurką... Choć ta Twoja wygląda na taką masywną i solidną. Możesz podesłać namiar? - zerknęłabym

Ciekawa jestem jakie ciemierniki kupiłaś przez neta. Szukam ciemnych i pełnych. Szkoda że nie zgadałyśmy się wcześniej to może podpięłabym się do zamówienia - A masz jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę? A Twoje ciemierniki masz boskie, gdybyś kiedyś miała siewki do zbycia to chętnie przygarnę Normalnie aż mnie zatkało, że to dla eMusia ciemierniki kupujesz Już sobie wyobrażam taką niespodziankę mojemu uczynić

Warzywka już dorodne - jednak widać ogromny plus skrzyni. U mnie jedynie szczypiorek i z ubiegłego roku opuszcza sie rukola i roszponka i pietrucha


Owszem czytałam, że mini pasieka w miejscu pracy Ciekawa jestem bardzo jak to ma funkcjonować w praktyce

Temat psa obecnie wyciszony. Pewnie jakbym się uparła, że chcę to by był. Ale ja się (na razie) nie upieram a eM. nie ciągnie tematu.

Ławka owszem fajna, pociągnę ją jakąś bejcą, żeby zabezpieczyć przed wilgocią. Pewnie wytrzyma dłużej niż ja Wyślę Ci linka na priv.

Co do ciemierników przez neta - nie mam sprawdzonego sprzedawcy. Spodobały mi się z opisu no i zamówiłam. Sprzedający miał same pozytywne opinie. Jak przyjdą to pokażę, zobaczysz przynajmniej czy warto zamawiać z tego źródła. A siewek na pewno będzie sporo, więc bez problemu Ci damy. J. strasznie lubi ciemierniki, więc owszem - z myślą o nim zamówiłam

Co do skrzyni - pierwszy raz posiałam rukolę i roszponkę. Nawet nie wiedziałam, że są wieloletnie Zobaczymy czy w ogóle wyjdą z nasion ..

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 18:52, 21 mar 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
A z doniesień bieżących "z przyszłej pasieki" haha..
..ule zostały dziś pomalowane od środka pokostem



Teraz muszę kupić jakąś farbę na zewnątrz No i oczywiście nie wiem co wybrać! Klasyka... same dylematy
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
eVka 20:35, 21 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Piękne masz te ule Będę oglądać miodową przygodę
____________________
m_gocha 23:05, 21 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Rukola jest zarówno jednoroczna (ma szersze liście) i wieloletnia (ta ma bardziej strzępiaste liście) - sprawdź jaką zasiałaś. W tamtym roku wysiałam jedną i drugą. Wieloletnia już ładnie odbija od korzeni
Roszponka zasiana późnym latem - trochę ją wtedy oskubałam ale sporo zostało na grządce i widzę, że ma teraz ładne liście. Muszę ją znów podskubnąć

Czekam zatem na fotki ciemierników - ciekawe jakie będą

Jola wysłałam 2xpriv
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies