Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

Kasiolaaa 06:19, 22 mar 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
świetne ule a gdzie ich kapelusiki fajnie miec swoj prawdziwy miodek jestem w szoku ze juz w gruncie wszystko ci tak poroslo szok gdzie ty mieszkasz hehe
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Agania 11:21, 28 mar 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Masz piękności ciemiernikowe tez je uwielbiam, rzeczka krokusikowa piękna...u mnie fioletowa
Sieweczki imponujące
Super ławeczka a ule to wyzwanie...będzie zajęcie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
MalGosia 15:12, 28 mar 2019

Dołączył: 16 lut 2018
Posty: 142
Jola,
ależ masz ładnie wokół domku A mi zawsze babcia powtarzała, że w Twoich stronach to ziemia jest kiepska - a tu proszę, pomyliła się kobiecina
Rośliny Ci rosną naprawdę świetnie! Uwielbiam ciemierniki, choć te pełne robią psikusa i po kilku latach u mnie z pięknych nakrapianych zrobił się jeden kolor dominujący - ale i tak je uwielbiam. Widzisz, Ty dokupiłaś ciemierniki a ja piwonie Ławeczka jest naprawdę wow
____________________
pozdrawiam Małgosia
KasiaBawaria 08:02, 29 mar 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jestem ciekawa twej przygody z ulami. Opisuj na biezaco. Ciekawy temat.
____________________
Zapraszam na kawe
jolka 21:51, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
KasiaBawaria napisał(a)
Jestem ciekawa twej przygody z ulami. Opisuj na biezaco. Ciekawy temat.


effka napisał(a)
Piękne masz te ule Będę oglądać miodową przygodę


Kasia, effka... bardzo się cieszę, że temat pszczółek też kogoś interesuje Ule już pomalowane Kolor trochę przekłamany pod słońce, ale ogólnie jest jasny miętowy dół i biel skandynawska góra. W środku pociągnięte pokostem.




Dziś przywieźliśmy zamówioną węzę .. to taki szablon z wosku, z wytłoczonymi kształtami komórek plastra miodu. Ramki już pozbijane, druty przewleczone, teraz tylko trzeba tę węzę wtopić w druty. No i tak oto poznaję kolejne tajniki pszczelarstwa

Mam też jedną konkluzję.. nie jest to tanie hobby
Ale mam nadzieję, że ostatecznie nie będę rozczarowana

c.d.n.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:06, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
m_gocha napisał(a)
Rukola jest zarówno jednoroczna (ma szersze liście) i wieloletnia (ta ma bardziej strzępiaste liście) - sprawdź jaką zasiałaś. W tamtym roku wysiałam jedną i drugą. Wieloletnia już ładnie odbija od korzeni
Roszponka zasiana późnym latem - trochę ją wtedy oskubałam ale sporo zostało na grządce i widzę, że ma teraz ładne liście. Muszę ją znów podskubnąć

Czekam zatem na fotki ciemierników - ciekawe jakie będą

Jola wysłałam 2xpriv


Z opakowania wynika, że zasiałam rukolę wieloletnią, a czy coś wyrośnie, to zobaczymy Zamówione ciemierniki ... hmm.. nie powiem, jeden piękny, wyrośnięty, z kwiatkiem, z całą doniczką przerośniętą korzeniami. Drugi słaby.. niby porządnie ukorzeniony, myślę, że dwuletni.. ale marnie wyglądał.
Wrzucam Ci foto poglądowe.. słabe, ale nie mam innego. Tak więc ogólnie.. hmm...hmm..polecam połowicznie



PS. też wysłałam priv 2 x
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:09, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kasiolaaa napisał(a)
świetne ule a gdzie ich kapelusiki fajnie miec swoj prawdziwy miodek jestem w szoku ze juz w gruncie wszystko ci tak poroslo szok gdzie ty mieszkasz hehe


Kasia, ja mieszkam na wietrznej górze A te warzywka to w przykrytej skrzyni, więc dlatego tak ładnie poszły do góry. "Kapelusiki uli" - w sensie - daszki się produkuję Mają być w przyszłym tygodniu

Słoneczka zostawiam

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:15, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Agania napisał(a)
Masz piękności ciemiernikowe tez je uwielbiam, rzeczka krokusikowa piękna...u mnie fioletowa Sieweczki imponujące
Super ławeczka a ule to wyzwanie...będzie zajęcie


Ciemiernikom właśnie wczoraj sesję zdjęciową robiłam, i aż się zdziwiłam ile w nich pszczół już było. Szkoda, że nie moje, hehe Jak widać, konkurencja już nie śpi Zajęcia na pewno nam nie zabraknie Oby sił wystarczyło!!

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:21, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
MalGosia napisał(a)
Jola, ależ masz ładnie wokół domku A mi zawsze babcia powtarzała, że w Twoich stronach to ziemia jest kiepska - a tu proszę, pomyliła się kobiecina Rośliny Ci rosną naprawdę świetnie! Uwielbiam ciemierniki, choć te pełne robią psikusa i po kilku latach u mnie z pięknych nakrapianych zrobił się jeden kolor dominujący - ale i tak je uwielbiam. Widzisz, Ty dokupiłaś ciemierniki a ja piwonie Ławeczka jest naprawdę wow


Dziękuję za miłe słówka Babcia miała rację, momentami ziemia u nas była tragiczna, strasznie dużo gliny, iłu ... musieliśmy duże ilości ziemi nawieść na początku, a i teraz też jak coś sadzę, to zawsze najpierw porządnie przygotowuję ziemię. Ciemierniki ja też bardzo lubię, może też dlatego że to pierwsze takie konkretne, mocne kwiatki wiosenne. Jednak moja pierwszą miłością są piwonie.. już mi się słodko robi jak pomyślę o tym upajającym zapachu i masywnym pięknym kwiecie

Ciemierniki z pszczołą zostawiam
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:28, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Jeszcze się pożalę, jakie mam straty w tym roku w roślinach. Po raz kolejny pada mi świerk serbski.

Żółknie i sypie się w oczach!! Mam wrażenie, że to teraz coś go zaatakowało, bo po zimie naprawdę nieźle wyglądał. Teraz obraz nędzy i rozpaczy!!



Ogólnie pierszy od góry wygląda dobrze, drugi do wywalenia, trzeci jak jakaś pokraka.
Koniec. Raczej więcej serba nie zasadzę!


Zastanawiam się jakby tam wkomponować magnolię...
Wszystkie inne pomysły mile widziane
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies