Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 18:05, 27 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Magleska napisał(a)
Jolu piękne Świąteczne kadry ….
w szczególności z bzyczkami mnie zauroczyły a panowie faktycznie maja co odebrać Pozdrawiam Światecznie


Madzia, dzięki za miłe słówka Bzyczki wciąż nie moje, ech.. długo to wszystko trwa. Ale czekam na rodziny z tegorocznymi matkami, a więc jeszcze z miesiąc. Co ciekawe.. te rodziny będę miały na początek 8-10 tys pszczół. Hehe, normalnie trudno mi to sobie wyobrazić Przynajmniej będę miała czas, żeby sobie zagospodarować ten placyk wokół uli roślinkami i potem pszczół nie denerwować Wypatrzyłam róże miododajne na necie i mam na nie ochotę

Zostawiam Amonogawy

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 18:11, 27 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Ananasek napisał(a)
Jolu! Skarpa piękna! Eleganca, zadbana i już niemal w pełni przykryta roślinkami! Wspaniale! Wertykulacje robiłaś teraz w kwietniu? Ja miałam robić, ale trawa juz tak u mnie ruszyła że stwierdziłam że już jest za późno. Powiedz mi proszę jak tegoroczna przygoda ze szklarnią?
Uda Ci się z nią wystartować w maju?



Beatka, skarpa wreszcie się zabrała, chociaż chwasty na niej mnie wykańczają! Wokół mnie są pola i łąki, do tego wiatry.. codzienny wysiew chwastów gwarantowany. Wertykulację - owszem - robiłam w kwietniu. Trawa już ruszyła, więc wiedziałam, że jej nie wykończę Największy problem to susza, dopiero dzisiaj porządnie popadało, tak więc mam nadzieję, że nawóz się rozpuści i trawa ładnie ruszy.

Co do szklarni.. to ogólnie mam doła w tej kwestii Nikt nie chce się podjąć niestandardowego wykonania, gotowca już nie kupię, bo wiem jaka to lipa. Najprawdopodobniej posadzę pomidory i ogórki na otwartym gruncie, w miejscu po szklarni.

Pozdrowienia z sadu

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 18:15, 27 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Iwetka napisał(a)
Jolu, a propo świdośliwy, masz jakąś konkretną odmianę? Ja mam z takimi kwiatuszkami jak Twoja, pięknie tego roku kwitnie, ale nie znam nazwy, tylko tyle ze lamarcka, czy jakoś tak. Rok temu miała pierwsze owoce, slodkawe, bliżej nieokreślony smak, ale smaczne. Juz nie mogę się doczekać tegorocznych.Pozdrawiam wiosennie


O mojej świdośliwie wiem tyle samo co i TY, znaczy świdośliwa lamarcka Też w ubiegłym roku miałam troszkę owocków, i bardzo mi smakowały, niewielkie ale słodziutkie No ale na to jeszcze trochę trzeba poczekać


Zastanawiałam się w tym roku, czy jeszcze ich nie dosadzić. Ogólnie to bardzo urocze drzewka
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 18:19, 27 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Nowa12 napisał(a)
Z tymi workami to zaszalałaś .
Zostało ci coś trawy w ogóle? .

Worki wciąż czekają, najbliższy wywóz śmieci BIO u nas 6 maja
Z trawy póki co zostało tyle:


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 18:25, 27 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kawa napisał(a)
Jolaaaaa aaaa umieram na te Twoje ciemierniki i brzoskwinie! pięknie kwitną! ciemierniki posadzone i teraz cierpliwie poczekam aż zakwitną - ale to szybko zleci tak jak poprzednio
widać że z serca dane cmok cmok pięknie masz ściskam mocno ps wertykulator super się spisał drogi był?


Heja Kamiś Wertykulator owszem - super się spisał, dałam niecałe 500zł w obi. Ale powiem CI, że w tamtym roku latem miałam strasznego nerwa na moją trawę. Wyszukałam wtedy przypadkowego gościa na OLX i zadzwoniłam, żeby zapytać ile by chciał za doprowadzenie jej do porządku (w sensie: wertykulacja/aeracja). Powiedział mi 600 zł!! Tak więc podziękowałam i w końcu sama sobie kupiłam wertykulator.

Ciemierniki owszem fajnie sobie rosną.. Zostawiam dzisiejsze, Twoje niedługo takie same będą

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
m_gocha 20:17, 27 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Jola! Wpadłam na moment aby swoje achy i ochy zostawić
Śliczne wiosenne widoczki u Ciebie podziwiam
Łany ciemiernikowe niesamowite a fotka nowego ciemiernka z B. gdzie?
Deszczu zazdroszczę bo u mnie tylko delikatny kapuśniaczek przeszedł

Ule świetne -mam na myśli kolor - bo kwestie inne to dla mnie czarna magia U mnie w pracy (3 żółciutkie!) już zasiedlone

Trawa po wertykulacji u Ciebie w super stanie - ja na swoją patrzeć nie mogę
A tych odpadów po wertykulacji może nie wyrzucaj wszystkich. Ja część wrzuciłam do kompostownika (warstwami) i w piątek zajrzałam i ku mojemu zdziwieniu już się troszkę „przerobiła” a ddżownice mają w niej raj


____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Nowa12 20:29, 27 kwi 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Piękne ci te fotki wyszły. Te kulki bukszpanowe bardzo geometryczne .
U mnie bio biorą co 2 tygodnie więc worki czekają. Ale taka ilość jak u Ciebie to szok .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
kami 20:47, 27 kwi 2019

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 564
Jaki wertykulator kupiłaś? bo fajnie ci zęby zostawił. Trawnik masz fajny co prawda u mnie glina, że żeby można wybić upadając.
frezja 21:00, 27 kwi 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
jolka napisał(a)


Heja Kamiś Wertykulator owszem - super się spisał, dałam niecałe 500zł w obi. Ale powiem CI, że w tamtym roku latem miałam strasznego nerwa na moją trawę. Wyszukałam wtedy przypadkowego gościa na OLX i zadzwoniłam, żeby zapytać ile by chciał za doprowadzenie jej do porządku (w sensie: wertykulacja/aeracja). Powiedział mi 600 zł!! Tak więc podziękowałam i w końcu sama sobie kupiłam wertykulator.

Ciemierniki owszem fajnie sobie rosną.. Zostawiam dzisiejsze, Twoje niedługo takie same będą
Kiedy tniesz cisy ??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
jolka 22:20, 27 kwi 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
m_gocha napisał(a)
Jola! Wpadłam na moment aby swoje achy i ochy zostawić Śliczne wiosenne widoczki u Ciebie podziwiam Łany ciemiernikowe niesamowite a fotka nowego ciemiernka z B. gdzie? Deszczu zazdroszczę bo u mnie tylko delikatny kapuśniaczek przeszedł Ule świetne -mam na myśli kolor - bo kwestie inne to dla mnie czarna magia U mnie w pracy (3 żółciutkie!) już zasiedlone Trawa po wertykulacji u Ciebie w super stanie - ja na swoją patrzeć nie mogę A tych odpadów po wertykulacji może nie wyrzucaj wszystkich. Ja część wrzuciłam do kompostownika (warstwami) i w piątek zajrzałam i ku mojemu zdziwieniu już się troszkę „przerobiła” a ddżownice mają w niej raj


Gosia, widziałam Wasze ule na fb Super, rewelacja!! No i w ogóle szacun za kreatywność Stowarzyszenia!! Oczywiście, jak zobaczyłam że u Was już zasiedlone, a u mnie w proszku to raban straszny zrobiłam u mojego "dostawcy" No i się dowiedziałam, że to są ubiegłoroczne matki, a na nowe unasiennione mus poczekać do czerwca. No to czekam, a Wasze będę podglądać

Ciemierniki potwierdzam nieskromnie - urocze Chyba ich jeszcze dosadzę, zwłaszcza, że mam własne sadzonki. Ciemiernik z B.. proszę bardzo:

Zdjęcie robocze, nie mam w tej chwili innego. Może na foto nie wygląda za super, ale naprawdę sadzonka rewelacja.
Żeby wyjąć z doniczki - trzeba było ją rozciąć.


Co do resztek po wertykulacji, właśnie też mi po głowie chodziło,żeby część wrzucić na kompost.
Jeszcze do 6-go mam parę dni

Wiosnę zostawiam


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies