Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

Dominika11 09:36, 29 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
pieknie wygląda ogród, taki zadbany - amanogawy obłedne

wszystko pieknie kwitnie, kolory super i żółcie, czerwienie, biele, zielenie - no bjuti
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
jolka 10:01, 29 maj 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
BasiaLT napisał(a)

Niesamowite kolorki.


Dzięki Basia Skarpa dalej daje kolorami po oczach
Oczywiście leje dwa tygodnie, więc wyplewić ciężko.
Tawuła szykuje się do kwitnięcia, pszczoły będą zachwycone


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Dominika11 10:03, 29 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
tawułki teraz szaleją
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
jolka 10:16, 29 maj 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Joania napisał(a)
Witam Was serdecznie. Zaglądałam na ogrodowisko nie raz, ale dzisiaj piszę. Jolu, jak gęsto nasadzałaś bluszcz na skarpie i ile czasu potrzebował na taki dywanik Jaka jest mniej więcej powierzchnia tej części, gdzie rośnie bluszcz? Czy jest sadzony na agrowłókninie?


Witaj Joania Fajnie, że napisałaś Na skarpie mam irgę, nie bluszcz. Jeśli o nią chodzi to jakoś długo się u mnie aklimatyzowała, nim mocno poszła. Ok 3 lata. Ale powiedzmy że już teraz fajnie skarpę zarosła. Nie mam agrowłókniny, no i dlatego wiecznie narzekam, że zarasta, hehe

Jeśli chodzi o bluszcz... to mało go mam. Rośnie wzdłuż ścieżki, przy różach.
Na pierwszym zdjęciu delikatnie go widać..jak coś to zrobię lepsze zdjęcie

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 10:25, 29 maj 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Dominika11 napisał(a)
pieknie wygląda ogród, taki zadbany - amanogawy obłedne wszystko pieknie kwitnie, kolory super i żółcie, czerwienie, biele, zielenie - no bjuti


Dzięki Domi Amonogawy piękne, choć szybko przekwitają. Teraz zaczynają piwonie i łubiny
Łubiny wyhodowane z nasionka, tym bardziej cieszą


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Dominika11 10:28, 29 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
jolka napisał(a)


Dzięki Domi Amonogawy piękne, choć szybko przekwitają. Teraz zaczynają piwonie i łubiny
Łubiny wyhodowane z nasionka, tym bardziej cieszą


to dopiero satysfakcja

łubinów jeszcze nie mam
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
jolka 11:00, 29 maj 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Agi2006 napisał(a)
Booooossssssko!!!!!!!!!!!!!!!Jola nie piszę ze to czy tamto super bo nie umiem się zdecydować co mi się bardziej podoba. Ale przyznam Ci się po cichu ze na widok Twoich brzoz oszaaalaaaalam !


Hehe, ja też lubię te brzozy. Na zdjęciu za bardzo nie widać, ale są w nich ukryte budki dla sikorek, co dodatkowo sprawia, że ciężko się stamtąd ruszyć, jak już się człowiek rozłoży z kawką na ławeczce





____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 11:24, 29 maj 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Roocika napisał(a)
Zawsze się zachwycam Twoim ogrodem Te brzozy wyglądają cudownie! Pszczoły na drzewie robią wrażenie.

Jolu, a czy carex ice dance nadawałby się pod drzewa jako roślina okrywowa? Koniecznie go trzeba ścinać na wiosnę, czy dałoby radę nie ruszać po wiośnie?



Roocika dziękuję za miłe słówka Brzozy bardzo lubię, a pszczoły na drzewie mnie oszołomiły, jak je pierwszy raz ujrzałam, hehe Zamarłam! Nie wiedziałam do czego taki rój jest zdolny. Czy mnie zaraz nie obsiądą, albo czy nie odlecą! No ale teraz już mniej więcej kumam o co chodzi i jak z takim rojem postępować Ogólnie z pszczołami, to jak na razie - to więcej mam roboty i kosztów, niż pożytku. Ale ich życie mnie fascynuje póki co, więc są I będą

Co do Ice Dance.. powiem Ci, że ja ogólnie chyba jednak jej nie polecam. U mnie nie ma opcji, po zimie muszę ściąć, bo liście są do połowy uschnięte, poniszczone. Jak już zetnę gdzieś w marcu, to się zbiera do dzisiaj! Niby jeszcze moment .. może z tydzień .. i nie będzie już widać tych śladów po cięciu, a ona sama zrobi się ładna. ALE.. sesleria jesienna już dwa miesiące ładnie wygląda!

Fotki chyba przedwczorajsze, z bliska widać jeszcze suche pozostałości po cięciu. Z daleka nie. Za chwilę całkiem znikną. No ale ile można czekać




Tak mi się przypomina, Kamila ostatnio pokazywała białe fiołki jako roślinka zadarniająca. Ładnie wyglądały

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 11:26, 29 maj 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Wczoraj już widoczna powyżej piwonia w pączkach powoli zaczęła się rozkładać


Uwielbiam piwonie i czekam na więcej
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Kawa 12:50, 29 maj 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Jola jak zwykle cudowności pokazujesz

ten czas tak leci że masakra
brzozy wymiatają i skarpa i cała reszta!

z tym deszczem już nie mogę albo susza albo ulewy
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies