Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

Kasiolaaa 20:42, 17 kwi 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
jezus jak pieknie wszystko jak od linijki ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Agi2006 20:44, 17 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Jola no fajnie wygląda ta obwódka z berberysami. I fajnie kontrastuje z trawka obok. To sesleria jesienna prawda? A fotki w internecie zawsze są podrasowane szczególnie jeśli dotyczą towarów na sprzedaż.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
jolka 20:48, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Nowa12 napisał(a)
A ja polecam moim zdaniem najpiękniej wybarwiający się berberys Orange Ice.
A zdjecia Admiration są często "podkręcone" chociaż na żywo też jest niebrzydki .


Ależ prześliczny ten Orange Ice. Wprawdzie, na ten moment, nie bardzo widzę ten kolor u siebie w ogrodzie, co nie zmienia faktu, że na zdjęciach wygląda wręcz jak sztucznie farbowany!! Co do Admiration - tak, teraz już to wiem, że zdjęcia w necie są podkręcone. Ale kilka godzin wcześniej totalnie się zdziwiłam!! Nie zmienia to jednak faktu, że w rzeczywistości bardzo mi się podoba


Zostawiam drugi mój dzisiejszy nabytek - berberys bagatelle
Rosną symetrycznie po drugiej stronie schodów

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 20:59, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Zuzka25 napisał(a)
Podsyłam zdjęcie moich berberysów Admiration, które rosną w dwóch różnych miejscach. One za jakich czas będą mieć taką żółtą/ zieloną obwódkę na listkach. Ten berberys ładnie się wybarwia w słońcu.


Zuzka, dziękuję Już widziałam wcześniej to Twoje zdjęcie, tak więc ostatecznie pozbyłam się wątpliwości co do moich nowych nabytków Oba zakupione berberysy zostały posadzone w słońcu. Mam nadzieję, że będą dobrze rosły i pięknie się wybarwią


Dziękuję raz jeszcze!
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Wiolka5_7 21:07, 17 kwi 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Obwódka z berberysków super też taką zrobiłam tylko z Bagatelle a sesleria jesienna za obwódką
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
jolka 21:25, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
BasiaLT napisał(a)
Tia... to i tak cześć i chwała twojemu eMusiowi że ci przyznaje rację a nie mówi że przecież "ty tak chciałaś" nierównomiernie. Odwracanie kota ogonem to chyba męski sport narodowy.


Cześć i chwała bo mi naprawdę dużo pomaga w ogrodzie I co najważniejsze, lubi ogród
A że teraz nierówne ścieżki mamy.. no to.. powiedzmy, efekt uboczny, hehe
Teraz i tak już jest OK, bo eM. zrozumiał, że nasadzenie musi być zaplanowane, przemyślane. Wcześniej kompletnie nie mógł pojąć dlaczego na przykład nie może kupić w szkółce jakiejś rośliny, która akurat mu się spodobała i wsadzić jej gdziekolwiek,, np. na środku trawnika


Wspomniany trawnik zostawiam
Zbiera się po wertykulacji, mam nadzieję, że mnie będzie cieszył cały sezon
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:31, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Agania napisał(a)
Zjawiskowo masz


Dziękuję Agatka
Kocimiętkę Ci zostawiam.. chyba niedługo rozkręci się na dobre

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:47, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Aneczkaogrodniczka1982 napisał(a)
Uwielbiam Pani ogród,jest mega zjawiskowy.Dzięki Pani zakupiłam róże Larissy i lawende do tego, u Pani wygląda cudownie to połączenie.Pozdrawiam spod Krakowa


Aneczka.. po pierwsze primo Ty mi przestań z tym PANI Po drugie primo bardzo Ci dziękuję za przemiłe słówka. Mam nadzieję, że będziesz zadowolona z larissy, choć ja nieraz na nią kapryszę, że zrzuca pąki. W tym roku mocno ją ciachnęłam. Ciekawe co pokaże w sezonie..


Wiosenną bryzę ze świdośliwą w roli głównej zostawiam To chyba taki rzadko pokazywany zakątek, ale teraz bardzo mnie tam ciągnie ze względu na cudnej urody, delikatne i zwiewne świdośliwowe kwiatunie



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 22:01, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kawa napisał(a)
No to pamiętaj o tych jezynach
malinom coś ewidentnie nie pasuje ale wiesz tak masz cudnie i tyle wszystkiego że co po prostu nie może u ciebie rosnać hhihihiih

działam ale fotek brak bo nie ma co jeszcze pokazywać


Kami, nie dość, że pamiętam... to jeszcze Ci sadzonkę trzymam
Odszukałam moje notatki w tej sprawie:

"Jeżyna – gaj2x, brzezina, polar. Jak wypuści bardzo długie pędy to przyciąć, żeby się zagęszczała, generalnie nie tniemy. Posadzone od góry: brzezina, gaj, polar, gaj"


Patrząc na usytuowanie tej sadzonki, obstawiam że to będzie GAJ
Wyżej wspomniane - poniżej pokazane
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 10:11, 18 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kasiolaaa napisał(a)
jezus jak pieknie wszystko jak od linijki ❤

Kaśka.. dzięki kochana
Dla Ciebie jedna z moich "linijkowych rabat" Jest to rabata z bonicą, ale obecnie królują tu narcyzy.
For you



____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies