Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 14:52, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Monica.. czy możesz pokazać listeczki z bliska??
Albo jakoś się odnieść do moich zdjęć?
Myślisz, że ten u mnie to Admiration??
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 14:55, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Ja się spodziewałam czegoś takiego:
xxx

Edytuję.. wyrzucam zdjęcie które chwilowo zapożyczyłam ze strony - poniżej.
W każdym razie, żeby nie było wątpliwości - pierwsze zdjęcie na tej stronie jest mega podrasowane! Piszę to, żeby za chwilę ktoś inny się też nie zdziwił, tak jak ja dziś po południu. Zresztą zdjęcia zamieszczone przez Monikę i Zuzę mówią same za siebie!
Dzięki Dziewczyny

Zdjęcie do którego się odwoływałam pochodzi ze strony https://www.flower-garden.pl/berberys-admiration

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
mmonnicca_mK 15:00, 17 kwi 2020

Dołączył: 01 maj 2019
Posty: 132
Wrzucam zdjęcia mojego z bliska
____________________
Monika Ogród Moniki z nutą czerwieni
mmonnicca_mK 15:05, 17 kwi 2020

Dołączył: 01 maj 2019
Posty: 132
to zdjęcie z internetu jest trochę podkoloryzowane bo na żywo on nie jest aż tak czerwony. myślę, że to jest admiration tylko musisz mu dać trochę czasu i dużo słońca, wtedy listki będą większe, bardziej czerwone i pojawi się zielona obwódka. Jeśli tylko coś przysłoni mu słońce to szybko zielenieje
____________________
Monika Ogród Moniki z nutą czerwieni
mmonnicca_mK 15:08, 17 kwi 2020

Dołączył: 01 maj 2019
Posty: 132
I wtedy wygląda tak
____________________
Monika Ogród Moniki z nutą czerwieni
jolka 15:14, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kurczę .. no to jednak Internet kłamie
Ten obrazek z neta nijak się ma do moich zakupów.

Ale patrząc na Twoje zdjęcia.. to niemal identycznie!
Dzięki Monica, że Ci się chciało robić zdjęcie
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
mmonnicca_mK 15:27, 17 kwi 2020

Dołączył: 01 maj 2019
Posty: 132
Nie ma sprawy, mam nadzieję, że pomogłam. Jeśli zależy Ci na intensywnie czerwonym berberysie to może Ruby Star?
____________________
Monika Ogród Moniki z nutą czerwieni
Nowa12 16:11, 17 kwi 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A ja polecam moim zdaniem najpiękniej wybarwiający się berberys Orange Ice.
A zdjecia Admiration są często "podkręcone" chociaż na żywo też jest niebrzydki .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Zuzka25 17:11, 17 kwi 2020


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Podsyłam zdjęcie moich berberysów Admiration, które rosną w dwóch różnych miejscach. One za jakich czas będą mieć taką żółtą/ zieloną obwódkę na listkach. Ten berberys ładnie się wybarwia w słońcu.

____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
jolka 20:34, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
mmonnicca_mK napisał(a)
Nie ma sprawy, mam nadzieję, że pomogłam. Jeśli zależy Ci na intensywnie czerwonym berberysie to może Ruby Star?


Oczywiście pomogłaś Uspokoiłaś mnie i uratowałaś sprzedawcę przed awanturą, hehe Taka byłam zszokowana tym co mi eM. przywiózł, że gotowa byłam dzwonić do szkółki, żeby powiedzieć co myślę Oczywiście, żeby nie było ... te berberysy które zostały zakupione bardzo ale to bardzo mi się podobają
Tylko po prostu spodziewałam się czegoś innego ...

Obejrzałam sobie ten Ruby Star, o którym piszesz. Bardzo fajny. Ciekawa jestem tylko czy zachowałby kolor w cieniu... Generalnie, zakupione dziś berberysy pozwoliły mi niemal całkowicie pożegnać się z żurawkami w moim ogrodzie. Dostały słoneczne miejsce, pod hortensjami.

Ale mam jeszcze jedno (ostatnie) miejsce z żurawkami. Schowane w cieniu aronii. Tak więc jeślibym się zdecydowała na wymianę, musiałabym mieć coś, co zachowuje bordowy kolor w cieniu. No ale póki co będzie to ostatni bastion żurawek w moim ogrodzie


Pozostawiam moje własne osobiste - już wsadzone Berberys Admiration



Love it
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies