Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 10:29, 18 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Agi2006 napisał(a)
Jola no fajnie wygląda ta obwódka z berberysami. I fajnie kontrastuje z trawka obok. To sesleria jesienna prawda? A fotki w internecie zawsze są podrasowane szczególnie jeśli dotyczą towarów na sprzedaż.


No fajnie, uporządkowała się ta rabata. Od dawna chciałam te berberysy Trawka obok to - tak jak piszesz - sesleria jesienna. Lubię ją, bo szybko startuje, cały sezon daje taką fajną limonkową zieleń, i w zasadzie do zimy zdobi ogród. A z tymi fotkami .. no kurczę. Gdyby nie dziewczyny tutaj, to byłabym przekonana, że mi eM. innego berberysa kupił..

Goję Ci zostawiam - dla zdrowotności: ) Z huśtawki ,,, pod kątem fajnie widać, jak zaczyna się zielenić. Zawsze ją cięłam całkiem nisko, w tym roku zostawiłam dłuższe pędy, zobaczymy czy nie będę żałować



A patrząc z drugiej strony ...mamy ażurek na skarpę


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 10:35, 18 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
A skarpa z każdym dniem bardziej.. więcej.. mocniej

I tym słonecznym akcentem, życzę wszystkim miłej pracy w ogrodach
Dzień taki uroczy, że żal siedzieć w domu...

Ja tylko czekam, aż mi się galaretka na sernik siądzie i uciekam .. no właśnie.. plewić skarpę Hehe.. odwieczna moja praca
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 10:42, 18 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Wiolka5_7 napisał(a)
Obwódka z berberysków super też taką zrobiłam tylko z Bagatelle a sesleria jesienna za obwódką


Wiolka - dzięki Też mam z Bagatelle .. tylko z drugiej strony No i sesleria... A widziałam gdzieś na internetach takie zestawienie - bagatelle jakby rozrzucone w morzu seslerii.. przepięknie to wyglądało.
Idę do Ciebie pooglądać berberysy z seslerią, ale to już wieczorkiem

Coś w kolorze seslerii zostawiam..

Miłego dnia
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Joku 12:24, 18 kwi 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062
Część Imienniczko . Pięknie rozrosły się nasadzenia na skarpie. Pilnuj irgi żeby trawa w nią nie wrosła bo wtedy zrobi się problem. Miałam ją, z powodu problemów zdrowotnych nie byłam w stanie zadbać o kanty i niestety musiałam wywalić bo nie szło trawy z irgi wypielić.
Lubię zaglądać do twojego ogrodu.

Mam jeszcze pytanie odnośnie seslerii jesiennej. Czy ona się rozłazi na boki rozłogami?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
jolka 18:40, 18 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Joku napisał(a)
Część Imienniczko . Pięknie rozrosły się nasadzenia na skarpie. Pilnuj irgi żeby trawa w nią nie wrosła bo wtedy zrobi się problem. Miałam ją, z powodu problemów zdrowotnych nie byłam w stanie zadbać o kanty i niestety musiałam wywalić bo nie szło trawy z irgi wypielić.
Lubię zaglądać do twojego ogrodu.

Mam jeszcze pytanie odnośnie seslerii jesiennej. Czy ona się rozłazi na boki rozłogami?


Witaj Joliś
Cieszę się, że lubisz zaglądać do nas, no i że się odezwałaś
Taki szmat drogi nas dzieli .. ja góry.. Ty Trójmiasto..

Z igrą problemy mam od samego początku, tak że już nic mnie nie zdziwi Tak jak mówisz.. ciężko się dostać pomiędzy tę plątaninę gałązek, korzeni. W kwestii oddzielenia irgi od innych roślin, to powiedzmy, że dół skarpy mam ogarnięty. Kant oddziela trawę od tawuły, do tawuł irgi nie wpuszczam (choć się nad tym zastanawiam). Koło każdej kosodrzewiny też mam wycięte takie kółko, żeby irga na nie nie wchodziła. ALE .. od góry, od strony trawnika sprawa wygląda źle. To znaczy irga wchodzi w trawnik a trawnik wchodzi w irgę. Ot, co.. Musimy to jak najszybciej ogarnąć, bo się za chwilę zrobi niezły bajzel.

A sesleria nie rozłazi się rozłogami. Ładnie przyrasta, krzaczek powiększa się, ale jest zwarty. Na pewno nie pełza po rabatach Polecam ją i pozdrawiam cieplutko





____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
nicol21 18:55, 18 kwi 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Widoki, świtośliwy, skarpa, tęcza, sad - pięknie jest!!! W takim ogrodzie to tylko chce się pracować i czasem trochę odpocząć
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Joku 19:50, 18 kwi 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062
Ja robiłam kanty dość często, wycinając nadmiar trawy i zbyt długie gałązki irgi. I wtedy było ok. Kosodrzewina i tawuły dadzą sobie radę, pilnuj jedynie żeby gałązki irgi nie właziły za bardzo na krzewy. Najważniejsze jest pilnowanie trawnika.

Sesleria jest piękna. Jak gdzieś na nią trafię to na pewno znajdę dla niej miejsce. Chociażby jako zastępstwo dla rozłażącej się turzycy Ice Dance.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kasiolaaa 20:37, 18 kwi 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
kocham seslerie jeszcze musze je dokupic na obwodke
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Balea 21:20, 18 kwi 2020


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Przeslicznie ale ile to pracy przy takim ogrodzie
BasiaLT 20:54, 19 kwi 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414

Niesamowite kolorki.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies