Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodoterapia czyli uspokojenie wśród tylu spraw :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodoterapia czyli uspokojenie wśród tylu spraw :)

Bea 21:58, 05 maj 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Ania czy długo kwitnie brunera?
____________________
Beata W miniformacie
anna_g 22:07, 05 maj 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Beatko nie mam z nią jeszcze doświadczeń bo mam ją od zeszłego roku - ale mogę porównać że 22 kwietnia wyglądała tak:


zaczynała i ja właściwie myślałam że ona taka malutka zostanie z tym kwitnieniem
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Ivvvona 22:10, 05 maj 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Fajne zdjęcia porównawcze, coraz bardziej mi sie ta brunnera podoba Pozdrawiam
____________________
W ogródku Iwony
anna_g 22:13, 05 maj 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Powiem Ci Iwonko, że mnie też
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Bea 22:14, 05 maj 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Bardzo ładna, to taka alternatywa dla niezapominajki, która dla mnie jest tylko przez krótki czas dekoracyjna tylko jak kwitnie. Brunera ma tą zaletę, że liście są bardzo dekoracyjne. 'Zastanawiam się nad kupnem bo muszę coś posadzić w cienistym miejscu.
____________________
Beata W miniformacie
anna_g 22:18, 05 maj 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Bea napisał(a)
Bardzo ładna, to taka alternatywa dla niezapominajki, która dla nie jest tylko przez krótki czas dekoracyjna tylko jak kwitnie. Brunera ma tą zaletę, że liście są bardzo dekoracyjne. 'Zastanawiam się nad kupnem bo muszę coś posadzić w cienistym miejscu.


Dodatkowo nie wysiewa się tak jak niezapominajka, no i faktycznie dużą zaletą jest to że jest dekoracyjna cały czas... Bo liście później ma naprawde bardzo ładne. Nie wiem jeszcze jak szybko się rozrasta ale zawsze można ją poskromić i się podzielić Do cienistego miejsca jak najbardziej. Odmiany są różne - najbardziej popularna i podobno najbardziej zdrowa i wytrzymała to Jack Frost, a ja mam Looking Glass...
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Mathildis 22:19, 05 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Dzięki Ci Aniu kochana dokładnie mi o to chodziło.... szkoda, że liście cały czas nie są takie wielkie, ale brunnera wydaje się być fajną alternatywą dla niezapominajek - najpierw zdobią kwiatki potem liście
Może zrobię jedną plamkę z brunnery

Ładną masz kolekcję paproci - napiszesz nazwy bo na tabliczkach słabo widać...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
anna_g 22:26, 05 maj 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Matyldo - napiszę Ale muszę poszukac. Większość to wietlice japońskie w każdym razie - Red Beauty i resztę zapomniałam wstyd się przyznać Ale odszukam to Ci wkleję
Co do brunnery to oczywiście na zimę zanika - potem są kwiaty ale krzaczorek jest całkiem sporki jak na nią i tworzy widoczną plamę koloru - ta moje to półtorej sadzonki jest - gdybyś miała kilka to byłaby doskonale widoczna. A potem srebrzyste duże i mocne liście aż do jesienie późnej.

edit: kolejna to Wietlica japońska Burgundy Lace - najbardziej mi sie na razie podoba i chyba kolejna to
Ursula's Red.

ufff - Matyldo - podpisałam zdjęcia
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Mathildis 20:38, 06 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
też mam Red Beauty i Ursula's Red, nad Burgundy Lace pomyślę szkoda że one tak wolniutko rosną, nawet nie mówię już o rozrastaniu się tylko o samej 1 roślince, że takie mikruski długo są
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
anna_g 21:08, 06 maj 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
To prawda Matyldo - mnie akurat o to chodziło bo nie mam na nie miejsca za wiele, ale w twoim przypadku to jest calkiem co innego. Bardzo ładne paprocie ma też Zbyszek z Borów prawie Tucholskich To u niego się nimi "zaraziłam"
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies