Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

Richie 23:04, 05 lip 2019


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Podziwiam Twoje dzieło. Dobór roślin i ich proporcje doskonale wpisują się w styl ogrodu. Jest pięknie a piękno zachwyca.
Pozdrawiam.
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
AnnaMS 23:37, 05 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Cudownie ja bym posadziła jeszcze kilka drzew liściastych, ale to ja bo mam hopla na punkcie liściorów i nie mam tyle miejsca co Ty
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AgnieszkaW 09:23, 06 lip 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ryszardzie, bardzo dziękuję

Aniu, ja też kocham drzewa liściaste i mam je posadzone, ale szkielet z iglastych powstawał "wieki" temu (gdy na rynku dostępne były w zasadzie tylko srebrne świerki, choć ja już wtedy cudem zdobywałam świerki serbskie i jodły kalifornijskie) ), więc teraz bardzo trudno wtopić się z liściastymi nasadzeniami, by nie zacienić i nie przytłoczyć ogrodu. Posadziłam tu i ówdzie kaliny, buki, miłorzęby. Marzę o innych drzewach, a jakże, ale też nie mogę zaburzyć przestrzeni za dużą ilością nasadzeń. Dużo drzew naturalnych mam nad rzeką, one tworzą tam fajny klimat. Ogród "górny" mam z nasadzeniami bylinowymi i krzewiastymi lubiącymi słońce, nadmiar drzew zmieniłby zupełnie charakter tej części ogrodu. Czy tego chcę? Póki co - nie...

____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AgnieszkaW 09:25, 06 lip 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Aniu, Jolu, Dana, Ula, dziękuję za odwiedzinki
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AnnaMS 09:32, 06 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Aniu , tak myślałam że dodatkowe nasadzenia zmieniły by charakter Twojego ogrodu, brałam to pod uwagę że może być bez sensu To była tylko moja luźna myśl patrząc na większą przestrzeń u Ciebie, to moje marzenie mieć większy ogród ... nic nie zmieniaj, jest ślicznie Wystarczy że ja zaburzam przestrzeń w swoim ogrodzie za dużą ilością nasadzeń
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AgnieszkaW 12:25, 06 lip 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Aniu, akurat Ty niczego nie zaburzasz, bardzo lubię te Twoje leśno-drzewiaste klimaty. Masz po prostu inny ogród, równie, a może bardziej, piękny
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AnnaMS 12:54, 06 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
AgnieszkaW napisał(a)
Aniu, akurat Ty niczego nie zaburzasz, bardzo lubię te Twoje leśno-drzewiaste klimaty. Masz po prostu inny ogród, równie, a może bardziej, piękny

Twój ogród jest dostojny mój ... no właśnie, jaki ? zarośnięty ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
paradas 08:52, 08 lip 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Agnieszko, co słychać w Jurajskim i u Ciebie? Czekamy na więcej zdjęć
AgnieszkaW 10:14, 08 lip 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Aniu, odpisałam u Ciebie

Damianie, co słychac? Susza ogromna, ziemia spękana, murawa spalona, tropikalne lato u mnie, więc fotek nawet nie chce mi się robić (no, z pozytywnych rzeczy to lawenda kwitnie jak szalona, ta jedna wytrzymuje suszę, no i jeszcze juki wyrzucone kiedyś na skarpę w chwasty, kwitną).
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Tamaryszek 20:23, 09 lip 2019

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Witaj Agnieszko! Tak, jukki w tym roku szaleją, a jeśli uzupełnia je piękna lawenda, to nie jest źle. Biedni ci ogrodnicy, co tych roślin nie mają w umęczonych upałem ogrodach.
Ładnie to napisałaśo czy dążenie do ideału jest "takie ważne? Ważna jest sama radość tworzenia kawałka własnego świata w poszanowaniu przyrody. Tylko tyle". Muszę to sobie powiesić na ścianie.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies