Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

AgnieszkaW 19:26, 15 lip 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Aniu, dzięki:. Ogród po jednym dniu (niecałym) deszczu odżywa

Izo, w sklepach internetowych można spotkać, łatwo się go potem rozsadza. Ja w tym roku wiosną, po rewolucjach elewacyjno-schodowych prawie go straciłam. Tak odżył rozsadzony/przesadzony w kwietniu. Sesja zdjęciowa? Ależ proszę, właśnie po południu mu zrobiłam. Zaraz wstawię.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AgnieszkaW 19:36, 15 lip 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
mości rumian rzymski szlachetny "Plena". Mam go na dwóch rabatach i ciągle mi mało...





____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AgnieszkaW 19:41, 15 lip 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
A to inna jejmość


a to poznajecie?


____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Margarete 19:45, 15 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Fajny ten Rumian - już go przypomniałaś mi -kiedys już go u ciebie podziwiałam.

Dziękuję za zrozumienie i wsparcie moich depresyjnych stanów ogrodowych
Szukam *żelaznych*roślin, szukam....
Wywalilam właśnie z obrzeża rabaty wypalone turzyce a obsadzilam ten brzeg lawenda i kostrzewą sina - obie rośliny *lubią* mój ubogi piasczysty grunt i upalne temperatury. I tym tokiem myślenia muszę iść dalej....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Joku 19:53, 15 lip 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Miałam kiedyś tego rumiana, został w poprzednim ogrodzie. Nie wiem czy jeszcze żyje, tyle lat minęło. Tworzy fajne dywaniki. Nie masz trudności z utrzymaniem go w ryzach?
Przymiotno siałaś?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 20:21, 15 lip 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Bardzo urodziwy ten rumian, jakoś nie zwróciłam na niego uwagi. Długo kwitnie?
Kotek to sama słodycz
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Basilikum 21:08, 15 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
w sklepach internetowych raczej nie kupuje ale bede w Pl w jakiejs dobrej szkolce to oze dostane. Wpisuje na liste, piekny jest
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
anna_g 01:16, 16 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
AgnieszkaW napisał(a)
Ważna jest sama radość tworzenia kawałka własnego świata w poszanowaniu przyrody. Tylko tyle





Rzekłabym: Amen. Dokładnie w punkt napisane.
Ja do Twojego ogrodu to mogę tylko wzdychać - masz naprawdę pięknie i to już wiesz od dawna ogród bardzo zadbany i bardzo, bardzo urokliwy. Taki jedyny w swoim rodzaju.
A mnie póki co cieszy każdy kawałeczek ziemi, który jakoś tam zaczynam zagospodarowywać, każda posadzona roślinka, każda pszczoła czy motyl na kwitnących kwiatach i każdy plan na przyszłość. I ta radość jest najważniejsza.
Ponieważ zagospodarowuję dużą część ogrodu od początku albo - od nowa to faktycznie jak kupuję rośliny do miejsca słonecznego staram się aby dobrze znosiły upał i słońce i suszę - właśnie lawendy, kostrzewę, rozchodniki itp. No ale wiadomo, czasem jakieś chciejstwo się trafi
Pozdrawiam Agnieszko fajnie znowu spacerować u Ciebie.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
agata19762 08:18, 16 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Aga masz uroczego kotka
Ogród cudownie zadbany dopieszczony.
Nie znalazłam nigdzie oznak suszy.
Trawa pięknie zielona.

Bardzo podoba mi się to miejsce z ławeczką.

Pozdrawiam
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
GorAna 22:39, 16 lip 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Agnieszko, Twój ogród coraz bardziej wysmakowany. Trzeba go pomalutku kontemplować, zachwycać się całością i najdrobniejszymi szczegółami.
Wszystko ze sobą współgra jak w najlepszej orkiestrze. Ty jako kompozytor i dyrygent trzymasz batutę (łopatę) i nie pozwalasz na żaden fałsz. Nawet kotka się cudownie zrelaksowała
Zostawiam serdeczności
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies