Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

AgnieszkaW 07:53, 31 lip 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Gosiu, perowskie stoją, jak nie ma ulewnego deszczu, poza tym to w większości odmiany niższe (poza dwoma krzaczkami tej normalnej, wysokiej, które delikatnie podparłam metalowymi obręczami).

Dana,
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Gardenarium 07:56, 31 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Czy Erigeron karwinskianus zimuje u was?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgnieszkaW 08:01, 31 lip 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Danusiu, przezimowało w nieogrzewanej szklarni, ale w tym roku robię eksperyment i nasiewam tu i tam...w kamieniach, a ze dwie sadzonki zostawię w gruncie na zimę. Wydaje mi się, że tak jak santolina - nie toleruje zimowego zalewania korzeni, może to o to chodzi z zimowaniem?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Kasiolaaa 08:38, 31 lip 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
przepiekna perovskia u mnie niestety zginela
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
anna_g 09:40, 31 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Agnieszko, ładnie to ujęłaś "ogród nabrał spokojności"
Bardzo fajne te niższe perovskie - muszę się za takimi rozejrzeć.
Pozdrawiam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Margarete 10:52, 31 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
U mnie Perovskia dwa razy była sadzona i...nie daje rady, cos jej u mnie nie pasuje - w dwóch róznych miejscach próbowałam i po zimie owszem wyrastały ale osiagały wysokosc 10-15 cm i ni wiecej...lichoty takie wiec wywaliłam...
Twoje widoczki z Perowskią i z innymi roślinami cudne
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Agania 11:19, 31 lip 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Aga masz ten ogród wypieszczony, wygłaskany i taki bosko słoneczny
Osiągnęłaś klimat śródziemnomorski...jest pięknie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Urszulla 13:01, 31 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Dużo osób szuka u Ciebie inspiracji na dobór roślin na suche stanowisko. W zeszłym roku też tak buszowałam u Ciebie a o rumian też pytałam i szczerze to nigdzie się z nim nie spotkałam.

U mnie skrajności pogodowe a muszę wreszcie robić sadzonki z lawendy. Trzmielinowe jakoś przeżyły przez okres suszy, teraz będzie dla nich z górki. Jeszcze trawki mnożę rabata dalej w reorganizacji...u mnie jakoś wolno to idzie.

Miło wpaść do dojrzałego i uporządkowanego ogrodu i ten biały kamień taki fajny klimacik robi



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 13:46, 31 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agnieszka, czy nasiona erigerona można u nas kupić i czy swojego masz z siewu? Dojrzałam coś nowego na białym postumencie. Same smaczki.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgnieszkaW 15:21, 31 lip 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Kasiu, Małgosiu, perowskia potrzebuje ziemi piaszczysto-gliniastej, zasadowej, raczej nie nawożonej (poza Dolomitem), bez zastoin wodnych, no i...czasu kilku lat na rozrośnięcie się. Tak to wygląda u mnie.

Aniu, lubię taką "spokojność', daje wytchnienie od nadmiaru barw.

Agatko, dziękuję

Ula, z tym doborem roślin to sama czasem mam dylematy, ale robię to metodą prób i błędów, i...chciejstw

Ewo, ja kupowałam sadzonki, sianie mam już swoje w tym roku.
Dostrzegłaś? Bingo, Ty pierwsza. To było moje marzenie od wielu lat, wreszcie jest



____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies