Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

barbara_kraj... 23:15, 22 mar 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
AgnieszkaW napisał(a)
W 2006 roku było tak...


Agnieszko, czy ta ciemnozielona kępa to nie jest przypadkiem głodek mrzygłód (Draba aizoides)?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
danuta_szwajcer 09:25, 23 mar 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Podziwiam Cie Agnieszko bo tak mysle, ze taki ogrod jak masz wymaga duzej pracy i pielegnacji, ale efekt rewelacyjny
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Kasiek 10:40, 23 mar 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
I ja ,,podepne ´´sie do pytania Basi,co to za roslina?Piekna jest ,napisz prosze Pozdrawiam cieplutko i kwiatuchy zostawiam.
____________________
Bawarka
iwonaj 12:31, 23 mar 2013


Dołączył: 20 wrz 2012
Posty: 443
Agniesiu ale ładne widoki i duża przestrzeń a u mnie to tylko sami sąsiedzi dookoła i kopcące kominy bo palą śmieci.

Czy dobrze rozpoznaję to miskant u dołu mam w planach kupić go, ale nie wiem jakie ma wymagania i jak rośnie?
____________________
Iwona - Kocham ten ogród
AgnieszkaW 14:55, 23 mar 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Barbaro, Kasiek to na pewno nie jest głodek mrzygłód, ta roślina jest podobna trochę do smagliczki, a trochę do ubiorka wiecznie zielonego, ale to żadna z nich, ta kwitnie na żywo pomarańczowy kolor kwiatostanami ok. 20 cm wysokości, niezbyt atrakcyjnie, dlatego w zasadzie jej już prawie nie mam. Taka ładna jak na zdjęciu, to jest tylko na jesieni i wczesną wiosną, później już nie bardzo.
Dziękuję Kasiu za wiosennnego kwiatuszka. Pozdrawiam serdecznie

Iwonko, te widoki już się nieco zmieniły (wszystko podrosło), bo zdjęcie jest stare. Ta trawka to rzeczywiście miskant Zebrinus. Potrzebuje gleby lekko wilgotnej, ja go mam w zacisznym miejscu i zimuje dobrze bez okrywania. Rośnie ok. 1,50 -1,70 m wysokości. W polskich warunkach w zasadzie nie zdąży zakwitnąć (bardzo rzadko). Moim zdaniem są ładniejsze miskanty (7 lat temu jak sadziłam, to nie było), ale jeśli Ci się podoba, to czemu nie. Pozdrawiam serdecznie
Danusiu, dzięki, że wpadłaś do mnie. Pracy jest jak w każdym większym ogrodzie, ale nie narzekam...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Gosiniak 17:41, 23 mar 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Pozdrawiam serdecznie, u mnie też mrozisko trzyma, liczę że na Wielkanoc jakiś cud się zdarzy i wreszcie przyjdzie ta wiosna.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Maria667 20:13, 23 mar 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Agnieszko!
Pogoda taka, że moja Łatka nie schodzi z kaloryfera
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
grazyna 20:17, 23 mar 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Agnieszko, nic już nie powiem o urodzie Twego ogrodu, bo cóż mogłabym rzec innego niż to co zostało powiedziane Czekam na wiosnę w Twoim jurajskim parku Na nowe zdjęcia
Lawendę zamówiłam taką jaką masz Ty
Ja mam tą, którą w Obi sprzedają, a tam bliższej nazwy nie ma. Szalenie rozrosła mi się w kępkę dużastą - wydam ją znajomej a posadzą w szeregu jak u Ciebie. A jak mi też takie kępy porosną ?

Weekendowo ściskam
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
AgnieszkaW 22:13, 23 mar 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Gosiu, miejmy nadzieję, że już wkrótce będzie cieplej, u nas teraz - 14.

Marysiu, to tak jak moje, świetne imię nadałaś kotce, bardzo do niej pasuje.

Grażynko, jak duże kępy urosną, to będzie więcej kwiatów i zapachu w ogrodzie.

Pozdrowienia przesyłam, trzymajcie się ciepło w ten mroźny czas
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
GorAna 22:18, 23 mar 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16131
Pozdrawiam palmą na jutro

____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies