Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Nikita 10:02, 10 gru 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Małgoś, walczę z kretami !!! Masz jakieś doświadczenia ?
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
yolka 10:07, 10 gru 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Nikita napisał(a)
Małgoś, walczę z kretami !!! Masz jakieś doświadczenia ?

Niezawodny sposób- Fumithrine do gazowania magazynów zbożowych.Gdzieś wyczytałam, nie stosowałam bo może zabić krety. Środka nie wolno przechowywać w pomieszczeniach mieszkalnych, nawet zamkniętych, należy zachować wszelkie środki ostrożności.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Margarete 14:09, 10 gru 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nikita napisał(a)
Piękne róże!!! Jak na razie zachwycił mnie Leonardo da Vinci i Chippendales...chyba mus sobie zakupić....
Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy różanej opowieści.

Obie polecam. Obie stanowią numer jeden u mnie
Łatwe w uprawie i satysfakcji dużo a poza tym są piękne i niezawodne
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:16, 10 gru 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
yolka napisał(a)

Niezawodny sposób- Fumithrine do gazowania magazynów zbożowych.Gdzieś wyczytałam, nie stosowałam bo może zabić krety. Środka nie wolno przechowywać w pomieszczeniach mieszkalnych, nawet zamkniętych, należy zachować wszelkie środki ostrożności.

Miałam u siebie krety jakieś 15 lat temu, moja poprzednia suka jeszcze dodatkowo rozgrzebywała te kopce - miała zacięcie myśliwskie i. Udało się nam je pokojowo " poprosić" o zmianę miejsca żerowania. Ustawialiśmy takie hałasujące odstraszacze, sadziliśmy antkretową roślinę a sąsiad wrzucał jakieś świece dymne w korytarze i się wyniosły. Jednego zatukł sąsiad osobiście łopatą - jejku jakie to jest miłe i małe zwierzątko a tyle potrafi napsocić.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 20:29, 10 gru 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nikita napisał(a)
Małgoś, walczę z kretami !!! Masz jakieś doświadczenia ?

Napisałam u ciebie. Współczuję.
Nie wiem czy jestem właściwym adresatem twojego pytania......że zwykłą myszą sobie nie umiałam poradzić
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 20:36, 10 gru 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Kontynuuję mój różany przegląd:

Aspirin Rose - cudnie porcelanowa w kolorze - na początku w pąku bladoróżowa i w miarę rozwoju kwiatu coraz bledsza aż prawie do bieli. Żywotna i długo kwitnąca, dużo kwiatów które długo wyglądają ładnie. Ja mam ją w dużej donicy na tarasie i ubiegłoroczną zimę udało jej się przeżyć w zabezpieczeniu że słomianych mat i agrowłókniny, na podstawie z desek.
Jest cudna


____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 20:43, 10 gru 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Tajga - róża kupiona od zwykłego nielicencjonowanego producenta na targowisku w czasie Święta Róży w Kutnie przed 3 laty. Nieznany producent, nieznana odmiana, w internecie zero informacji o niej ale róża łatwa w uprawie. Chorobom, mszycom czy plamistości stawia czoła. Kwitnie średnio-obficie ale ma trudne miejsce, walczy o słońce z hukiem tricolor który robi się szybko całkiem pokaźnym drzewem. Jak na taką "szkołę przetrwania" którą jej zafundowałam to i tak jest ok.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 20:45, 10 gru 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ciąg dalszy nastąpi.... (muszę poszukać fotek )
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AgnieszkaW 14:31, 13 gru 2017

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Małgosiu, cieszę się, że ze zdrowiem już całkiem, całkiem. Bardzo fajne to porównanie róż i opisy ich zdrowotności w normalnym (przeciętnie narażonym na zmienną aurę i różne "plagi" różane) polskim ogrodzie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Anda 17:21, 13 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Bardzo ladne opisy roz i fotki Czekam na ciag dalszy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies