Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

kasja83 08:27, 14 gru 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Margarete napisał(a)

Miałam u siebie krety jakieś 15 lat temu, moja poprzednia suka jeszcze dodatkowo rozgrzebywała te kopce - miała zacięcie myśliwskie i. Udało się nam je pokojowo " poprosić" o zmianę miejsca żerowania. Ustawialiśmy takie hałasujące odstraszacze, sadziliśmy antkretową roślinę a sąsiad wrzucał jakieś świece dymne w korytarze i się wyniosły. Jednego zatukł sąsiad osobiście łopatą - jejku jakie to jest miłe i małe zwierzątko a tyle potrafi napsocić.

Jak to ładnie ujęłaś...pokojowo poprosić
Kret grasuje u mojego sąsiada-czekam aż się cwaniak przeniesie do mnie....
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Margarete 18:14, 16 gru 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Kasiu bo my byliśmy nad wyraz delikatni dla tych kretów. Żadnych drastycznych metod - nie licząc łopaty sąsiada
Trochę im zadymialiśmy, trochę pohałasowaliśmy i się wyniosły.
Pozdrawiam prawie już świątecznie!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 18:17, 16 gru 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AgnieszkaW napisał(a)
Małgosiu, cieszę się, że ze zdrowiem już całkiem, całkiem. Bardzo fajne to porównanie róż i opisy ich zdrowotności w normalnym (przeciętnie narażonym na zmienną aurę i różne "plagi" różane) polskim ogrodzie

Aga wierz mi że w życiu nie myślałam że będzie ze mnie taka"różana ogrodniczka"
Pozdrawiam cieplutko!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 18:19, 16 gru 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Anda napisał(a)
Bardzo ladne opisy roz i fotki Czekam na ciag dalszy.

Abda z przyjemnością będę kontynuować ale nie mam czasu wciąż aby dobrać do reszty zdjęć.
Cieszę się że zaglądasz. Buziaki!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Nikita 20:22, 17 gru 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Małgoś, jak tam świąteczny wianek na kominku już wisi?
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Margarete 23:33, 20 gru 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Uwaga! Uwaga! Ogłaszam sukces! Moja mysz po miesiącu polowań dała się złapać. To jednak kwestia łapki. Nowo kupiona żywołapka okazała się skuteczna od pierwszego razu. Wczoraj nastawiłam a dziś po powrocie do domu....tadamm...



Wyniosłam ją daleko w pola i wypuściłam. Koniec wczasów w tropikach. Dziś czeka ją mroźna noc

Czy to jest mysz czy nornica ? Kto rozpozna?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 00:12, 21 gru 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nikita napisał(a)
Małgoś, jak tam świąteczny wianek na kominku już wisi?

Madziu od niedzieli wisi nad kominkiem i na drzwiach wejściowych z obu stron.
Ale do świąt u mnie jeszcze daleko. Od jutra mam wolne to nadrobię choć nastrój u mnie mało radosny, cóż ...życie.
Buziaki świąteczne dla ciebie!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 00:23, 21 gru 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Korzystając z chwili wolnego czasu i tego że zajrzałam na forum pragnę wszystkim odwiedzającym mój wątek gościom, przyjaciołom ogrodowiskowym i znajomym życzyć udanych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Życzę czasu na odpoczynek, na wspólne z bliskimi spędzanie tych dni przy choince, kolędach i świątecznych smakolykach, ale przede wszystkim razem, wspólnie. To co najważniejsze w tych świętach to chyba to celebrowanie relacji, życzliwości, miłości. Tego Wam i sobie życzę !!!


____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Nikita 02:03, 21 gru 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Małgoś, już miałam iść spać, ale myślę...nieee...wejdę do ciebie zobaczyć jeszcze raz gryzonia. To chyba jednak mysz nie nornica. Nornice mają chyba mniejsze uszy...ale znawcą nie jestem, więc mogę się mylić. Nie zmienia to jednak faktu, że upasła się u ciebie Miki i nie źle podrosła...ha ha.
Dobrze, że ją wypuściłaś...choć pewno zmarznie jej ogonek przy tych temperaturach.

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 02:09, 21 gru 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Mimo zawirowań życiowych... spokojnych i radosnych świąt w gronie rodzinnym życzę Małgoś Tobie i Twoim bliskim.
Wolny czas wykorzystaj na załatwienie zaległych spraw, które leżały "od zawsze" i szczerze wierzę, że wszystko będzie ok....już wkrótce.
Przytulam i buziaka przesyłam.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies