Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Margarete 19:54, 18 cze 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Makusia napisał(a)
Tarasowo bardzo mi się podoba! Podziwiam, ze potrafisz te niebieskie/fioletowe kwiatki utrzymać- u mnie padały po tygodniu od zakupu, więc z nich zrezygnowałam, a są przepiękne.

Róża jasna (Artemis chyba, jeśli dobrze podpisy do zdjęć przyporządkowuję) GWIAZDA!

Lobelie miewam często w donicach na tarasie - tę fioletową mam pierwszy raz, na ogół miewałam niebieską. Lubię ją bo przy dobrych układach kwitnie do mrozów. Ale któregoś roku kupiłam jakiś nieudany egzemplarz i też padła szybko. Ja swoją podlewam umiarkowanie ale dwa razy dziennie.

Za komplement dziękuję Artemis jest cudny to fakt, to róża- prezent od naszej forumowej koleżanki Anity z łódzkiej grupy która tu na O pokazywała swoje róże i przepiękny ogród a teraz zamilkła i nie jest już aktywna na forum, czego niezmiernie żałuję. Ale cudna róża od niej jest u mnie i ma się dobrze
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
yolka 20:52, 18 cze 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Margarete napisał(a)

To dobrze że nie jestem jedynym dinozaurem tutaj...
Dzieciaki to radość i słońce domu, ale dziś odpoczywam po udanym imprezowo i towarzysko weekendzie

Susza w ogrodzie okropna - dziś straszyło u nas deszczem, chmur było sporo aż w końcu pokropiło 10 minut i tyle, a myślałam że nie będę musiała podlewać..nota bene podlewanie i walka o węża (jest jeden a wnucząt dwójka) to był osobny "spektakl" w weekend. Wszyscy byliśmy mokrzy, szyby i ściany domu były "umyte" a najmniej wody wylądowało na rabatach
Takich miałam pomocników.

Liczy się tylko dobra zabawa, woda i ogień to najlepsza zabawa dla dzieci, z tym drugim wiadomo - oby nie.
U mnie pokropiło 3 minuty, można było się doliczyć liczny kropek na płytce chodnikowej. Mirek podlewa, ja zaraz idę do ogrodu nacieszyć się pięknym wieczorem.
Miłego wieczorku
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
AgataP 20:59, 18 cze 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ja specjalnie ustawiam zraszacz na trawniku i dzieciaki biegaja za woda naxwalismy to psiutki wodne inaczej wojna o waz i u mnie byla.
____________________
Z Pszenicznej...
jolanka 21:40, 18 cze 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Małgosiu, jakie dinozaury? Młodość, kochana, młodość idzie i śpiewa
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
anabuko1 09:46, 19 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
A i owszem owszem zaglądam do Twojego ogrodu.
Dziś podziwiam twoje piękne róże.
Artemis cudny. Wciąż za mną chodzi.
Heidi Klum kiedyś mualiam kupić. Ale akurat nie mieli w szkółce.
I wybralam jakąś inna
Pozdrowki przesyłam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
rozark 09:37, 20 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
pismo obrazkowe ogarnęłam, róże piękne mimo suszy
____________________
pozdrowionka
Margarete 21:41, 21 cze 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Pada deszcz... hurra
I to całkiem mocno....nareszcie. Dziś wyjątkowo nie muszę podlewać....pierwszy raz od 3 tygodni....nke mogę uwierzyć w ten deszcz
Wczoraj ze smutkiem stwierdziłam zasychanie niektórych młodych pędów na peoniach drzewiastych i generalnie rośliny w ogrodzie to obraz nędzy i rozpaczy, o trawniku jak klepisko już nawet nie wspomnę...
Ale się cieszę
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margerytka40 21:55, 21 cze 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
U mnie też pada delikatnie,mam nadzieję na całonocne opady
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Bogdzia 07:56, 22 cze 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Asia jak u Ciebie padało a u mnie nie? Po kilka kropli na metr kwadratowy spadło , można było policzyc. Wczesniej było w cieniu 32 stopnie i za płotem sąsiada samoczynnie zapaliła sie trawa. Przyjechala straz 4 samochody i ugasili.Od rana M podlewa a jak się ociepli to ja swoja połowe idę podlewac bo teraz strasznie zimno.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margarete 16:03, 22 cze 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Asiu, Bogdziu - tego podania wczoraj było nie za wiele..
Dziś przed południem też parę kropli spadło. Liczę że spełnią się prognozy z deszczem na jutro i na niedzielę oraz na poniedziałek.
Tragicznie sucho jest wszędzie. Jeszcze my to hobbystycznie uprawiamy ogrody chociaż też ich szkoda ale co mają mówić ci którzy żyj z upraw warzyw, owoców, zbóż....normalnie klęska
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies