Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

malgorzata_s... 20:14, 03 sie 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Gosiu nadal masz suszę? Dzisiaj miało wszędzie padać.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Margarete 21:35, 03 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Gosiu nadal masz suszę? Dzisiaj miało wszędzie padać.

Niestety u nas n i e p a d a ł o od wielu dni i n i e p a d a teraz!!!
Mimo że mapy pogodowew TV pokazują deszcz w łódzkiem to u nas dwa dni temu był *pokropek* taki że kostka na tarasie zmieniła kolor na chwilę i tyle.
Chciałoby się użyć starego hasła z czasów PRL *telewizja kłamie*bo pokazują na mapach deszcz codziennie od kilku dni, robią nadzieję i......nic, ani kropli.
W dniu 27 lipca popadalo jedno popołudnie , w nocy z 30 na 31 może z godzinkę albo mniej i ten mały *pokropek* dwa dni temu nie wiem czy trwał 10 minut. Tyle!
Wczoraj byłam w kinie na najniwszym filmie Woodego Allena *W deszczowy dzień w Nowym Jorku* i sam film bardzo mi się podobał jako taki, bohaterowie, sama opowieść, piękna muzyka, cudnie sfilmowany i pokazany Manhattan itd ale to na czym się złapałam i sama do siebie się w duchu śmiałam w trakcie seansu to mój zachwyt nad deszczem, nad takim rzęsistym , porządnym deszczem który pada prawie przez cały czas tego filmu....aż im zazdrościłam
Film polecam -nie jest jakiś ambitny, poważny ale lekki, z humorem, o milosći akurat na wakacyjną chwilę relaksu w kinie.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 13:27, 04 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Obrazki z zasuszonego i zżólkniętego ogródka właściwie nie nadają się do pokazywania ale ja traktuje ten swój wątek na forum trochę jak taki ogrodowy pamiętnik, kronikę czasów, miejsc i zdarzeń więc wrzucę dzisiejsze moje fotki bez radości i zachwytów nad ogrodem.

Ot takie sobie zwykłe sierpniowe pochmurne (jest nadzieja na deszcz ) popołudnie w ogrodzie zmasakrowanym suszą, w którym usiłują normalnie kwitnąć hortensje bukietowe (dopiero zaczynają) i jeżówki i pokazują już swoją urodę trawy.....i w którym od dawna już zostało tylko wspomnienie po trawniku, po bujności i po soczystej zieleni......(sorry za niesprzątnięty rozciągnięty wąż ale to też znak czasu - podlewam codziennie a w takie wolne dni od pracy nawet dwa razy dziennie rano i wieczorem a efekt jest i tak mizerny....)

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 13:31, 04 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 13:34, 04 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:00, 04 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 17:08, 04 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Oglądam właśnie pogodę w TVN i wciąż pokazują u nas w centrum chmurkę z deszczem ale to nieprawda. Nie padało i nie pada nadal. Całe popołudnie co prawda chmurzy się i wydaje że tuż tuż i będzie ulewa Ala póki co ani kropelki....chyba za chwilę znowu rozłożę podlewanie.....
Susza i tyle.......


p.s. Ogłoszenie z ostatniej chwili : Właśnie zaczyna padać !!! Hurra!!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
anabuko1 17:13, 04 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
ale fajne przepisy,az sobie skopiowałam.
Pozdrawiam Gosiu.
Ps. Dalej tak sucho masz ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Margarete 17:34, 04 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No i już po deszczu. Całe wspaniale 10 minut padania. Już znowu mamy piękne słońce i suchuteńko znowu....ehhh
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 17:35, 04 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
anabuko1 napisał(a)
ale fajne przepisy,az sobie skopiowałam.
Pozdrawiam Gosiu.
Ps. Dalej tak sucho masz ?

Niestety tak. Wciąż sucho. Bez zmian.

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies