Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Milka 06:31, 08 sie 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Fajnie, że popadało, ogród odżyje, generalnie kwitnie ci wszystko, tylko trawnik ucierpiał, ale zbierze się, miałam o wiele gorzej i odrósł
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
AgnieszkaW 08:14, 08 sie 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Małgosiu, zobaczysz, jak migiem ogród odżyje po deszczu. Miałam podobnie jak u Ciebie, a teraz wystarczyło kilka dni przelotnych deszczów i ogród doszedł do siebie - u Ciebie też tak będzie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AnnaMS 10:49, 08 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Margarete napisał(a)

Takie proste nasadzenie a jakie efektowne
Cieszę się razem z Tobą z tego deszczu, oby częściej padał tylko bez udziwnień
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Margarete 11:18, 08 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Milka napisał(a)
Fajnie, że popadało, ogród odżyje, generalnie kwitnie ci wszystko, tylko trawnik ucierpiał, ale zbierze się, miałam o wiele gorzej i odrósł

Irenko- pocieszycielko moja
Bużka wielka za twoje słowa
Czekam na zielonośc powszchną w tym i tą trawnikową też
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 11:24, 08 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AgnieszkaW napisał(a)
Małgosiu, zobaczysz, jak migiem ogród odżyje po deszczu. Miałam podobnie jak u Ciebie, a teraz wystarczyło kilka dni przelotnych deszczów i ogród doszedł do siebie - u Ciebie też tak będzie

Aga - oby tak było jak piszesz. Bo ten wczorajszy "normalny" deszcz to,był taki z prawdziwego zdarzenia zwykły deszcz drugi w ostatniuch dwóch tygodniach po kilku miesiącach prawdziwej posuchy i upałów. W skrytości ducha licze na poprawę wyglądu i kondycji zarówno roslin na rabatach jak i trawnika.Zapowiadają dalsze opady w ciągu kilku najbliższych dni - oby sie zapowiedzi spełniły bo te dotychczasowe prognozy to były nie trafione, niestety....


Czy mam teraz jakos jeszcze pomóc temu trawnikowi mojemu biednemu nawozem ? Jak myslicie?
Normalnie w drugiej poowie lata zawsze robiłam areacje ( tzn. latałam po trawniku w tych moich nakładkach z kolcami i dziurkowałąm miejsce przy miejscu tę zeskorupiałą powierzcnię) potam dawałam drugą porcje nawozu (pierwsza dawka była dana wiosną) ale zazwyczaj robiłam to w połowie lipca a nie w sierpniu i na ogół wybierałam mocno deszczowy dzien żeby nawóz szybko wchłonął sie w trawnik.
Czy teraz to nie bedzie za późno na takie działanie ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 11:27, 08 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AnnaMS napisał(a)

Takie proste nasadzenie a jakie efektowne
Cieszę się razem z Tobą z tego deszczu, oby częściej padał tylko bez udziwnień

Dziekuje Aniu
Ja też lubię ten widok,nawet jak jestem w domu to patrzę na niego z okien salonu i wykuszu w jadalni, bo to najbliżej tarasu , a poza tym zasłąnia mi troche perspektywiczny widok wysuszonego trawnika

Deszcz to zbawienie na moj ogród i na moją obolałą duszę...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AniazUroczyska 11:38, 08 sie 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
paniprzyroda 22:33, 08 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Małgoś, u nas dopiero wczoraj popadało solidnie. Trawnika też nie mam, podlewałam jedynie rabaty, niektóre bardzo oszczędnie. Pewnie i u Ciebie popadało, ogród odżyje prędko. Buziaczki.
____________________
Dwa ogrody
anabuko1 07:39, 09 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23500
Margarete napisał(a)

Bardzo ładne wszystkie widoczki.
Czytam,że u ciebie Małgosiu popadalo. W koncu rośliny odzyja i trawnik bawodniony. I mnie 3 razy fajnie podlalo.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
AnnaCh 22:59, 09 sie 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Małgoś, z tego co mi wiadomo, to w Łodzi i tak padało dużo częściej niż np. u mnie
Trawnika też nie mam, juz mi to lotto, że tak powiem, rabaty ratuję i tyle.
Buziaki
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies