Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Nikita 23:12, 31 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Małgoś, deszczyk bardzo cieszy!!!! Zwłaszcza po takiej afrykańskiej pogodzie.
A w "szmaragdowym" w sobotę popadało jakieś 15 minut i koniec...skończyło się dobre. Nie wiem jak ostatnie 3 dni, bo nie mam najświeższych doniesień...aż boję się tam pojechać.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Margarete 14:01, 01 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nikita napisał(a)
Małgoś, deszczyk bardzo cieszy!!!! Zwłaszcza po takiej afrykańskiej pogodzie.
A w "szmaragdowym" w sobotę popadało jakieś 15 minut i koniec...skończyło się dobre. Nie wiem jak ostatnie 3 dni, bo nie mam najświeższych doniesień...aż boję się tam pojechać.

U mnie wczoraj jeszcze w nocy tak koło 1 popadało chwile, nie wiem z pół godziny może...bo już zasnełam ale przed moim spaniem juz ten deszcz był taki gasnący ...dobre i to. Tym bardziej ze przed 23 skończyłam podlewanie z węża....ale nie żałuje tego podlewania, taka nasączona przeze mnie wczesniej gleba łatwiej przyjęła ten niespotykany (ostatnio!!) dar od Bozi
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:03, 01 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
aga55 napisał(a)
Jak nam ogrodnikom niewiele do szczęścia potrzeba, trochę ciepłego regularnego deszczyku
U mnie popadało trochę w sobotę i dziś tak konkretnie, spłukało kurz na roślinach i las pachnie...

Przepraszam, zarobiona jestem i zupełnie zapomniałam. Cieszę się, że smakowała, już się poprawiam

Pasta z suszonych pomidorów:

ok. 12 suszonych pomidorów z olejowej zalewy
15 czarnych oliwek
10 zielonych oliwek
2 ząbki czosnku przeciśniętego przez praskę
1 łyżka suszonej bazylii lub garść świeżej

1 szklanka (250ml) ugotowanej soczewicy, ciecierzycy lub prażonych nasion (słonecznik, dynia, orzechy)
oliwa z pomidorów lub z oliwek – ilość wg pożądanej konsystencji

najpierw lekko blenduję pierwsze składniki, dodaję strączki/nasiona i trochę oliwy, jak za suche dodaję więcej oliwy

pasta, którą jadłyście była z czarnej soczewicy z pikantną oliwą z oliwek
jeśli robię z ciecierzycy to zdejmuję łuski bo są ciężkostrawne

Chlebki serowo-czosnkowe:

masełko na jeden placek tortilli o średnicy ok 25cm:
25g masła
10g twardego sera np. parmezan lub inny ulubiony
1 ząbek czosnku
łyżeczka bazylii
szczypta soli

Placek tortilli kroimy na 16 trójkątów.
W misce mieszamy rozpuszczone masło, czosnek przeciśnięty przez praskę, sól, bazylię oraz drobno starty ser. Kawałki tortilli smarujemy z obu stron masełkiem. Układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 160 stopni ok 13-15 minut. Nie trzeba przewracać tylko pilnować aby się nie przypiekły za mocno
Wcinać z dowolnym mazidełkiem lub sosikiem.

Smacznego!


Nooo, nareszcie
Dzieki za przepisy Aga i buziaki !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 14:04, 01 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AnnaMS napisał(a)
Małgosiu, wiadomo ogród cierpi ale są i piękne miejsca w ogrodzie, właśnie pokazałaś, nikt nie pokazuje brzydkich masz pięknie i kolorowo
Moja jabłoń sypie się jak szalona iglaki też żółtawe ale co zrobić, troszkę popadało, może się polepszy

Dzieki Aniu,
liczę że sytuacja jeszcze choć troche sie "naprawi" otatnio niewiele bo niewiele ale troche popadałao u nas wreszcie
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Nikita 08:38, 03 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Małgoś, jak tam twoje bukszpany? Podobno znowu ćma grasuje...aż się boję jechać do "szmaragdowego"
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Mala_Mi 13:56, 03 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ależ wam zazdroszczę spotkania.... muszę kiedy tez zapisać się na wycieczkę z Tobą w roli przewodnika, bo jakoś tak Łódź słabo znam, byłam ale nie znam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kasik 15:16, 03 sie 2019


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Małgosiu napisałam u siebie, ale tu też piszę. Jak Madzia będzie w moich okolicach to dam dla Ciebie parę gałązek piłkowanej hortki. My ją mamy właśnie z jednej małej szczepki rośnie szybko i nie przemarza. A nawet jak ja gdzieś chwyci w kwietniu to widać, że nie mocno bo zawsze kwitnie.
Spróbujesz- nic nie tracisz. Ja nie mam jej nazwy to nie umiem jej polecić, a tak na żywym organizmie najlepiej. :
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Margarete 17:44, 03 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nikita napisał(a)
Małgoś, jak tam twoje bukszpany? Podobno znowu ćma grasuje...aż się boję jechać do "szmaragdowego"

Hej. Moje bukszpany dziękuję -w porządku (odpukać) myślę że ta moja susza wykończyła i mnie i mój ogród i wszystkie robale przy okazji.....nie wytrzymały suszy i albo zdechły a!bo poszły żerować do jakiegoś innego bujnego i soczystego ogrodu....
O! Mam kolejny plus tej tragicznej sytuacji
Trzeba zawsze szukać jakichś pozytywów....i ślimaków nie mam i konarów jakby mniej....same plusy
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 17:45, 03 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Mala_Mi napisał(a)
Ależ wam zazdroszczę spotkania.... muszę kiedy tez zapisać się na wycieczkę z Tobą w roli przewodnika, bo jakoś tak Łódź słabo znam, byłam ale nie znam

Ania masz jak w banku. Przybywaj, pokażemy, opowiemy, ugościmy jak trzeba
Zapraszam!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 17:48, 03 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Kasik napisał(a)
Małgosiu napisałam u siebie, ale tu też piszę. Jak Madzia będzie w moich okolicach to dam dla Ciebie parę gałązek piłkowanej hortki. My ją mamy właśnie z jednej małej szczepki rośnie szybko i nie przemarza. A nawet jak ja gdzieś chwyci w kwietniu to widać, że nie mocno bo zawsze kwitnie.
Spróbujesz- nic nie tracisz. Ja nie mam jej nazwy to nie umiem jej polecić, a tak na żywym organizmie najlepiej. :

Bardzo dziękuję, chociaż nie nie dziękuję się podobno za rośliny bo nie urosną. No ale to się nie liczy bo jeszcze nie dostałam.
Chętnie spróbuję u siebie tej hortensji. Fajnie że pomyślałaś o mnie Kasiu
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies