Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?

anbu 12:42, 22 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)
cis na żywopłot to albo 'Hicksii', lub 'Hilli' lub 'Baccata'.
Mówisz, ze rabata szeroka?
To liczmy:
- nie mam pojęcia ile będzie trzeba odsunąć od płotu dla przęsła bramy...pytaj eMa

do tego dolicz min. 60-70cm i dopiero po prostej możesz sadzić cisa. Teraz od tego miejsca odlicz 1m - na rozrost cisa+ dojście do strzyżenia, opielenia.

to ile nam zostało z rabaty? 2 metry?

Tu nam zostaje miejsce na drzewka (szczepione min. 2,30- 2,50m.)
Proponuję obwódkę z buksa, a to ok. 40-50cm.

I zostaje nam środek - tu decyduj czy hortki, a może kule buksa lub cisa (może kostki?) utopione w carexach, a może trzmielinie... a może będziesz sadzić bratki, begonie...
Oczywiście na wiosnę multum krokusów, czosnków, tulipanów w jednym kolorze...


Kasiu a jakie drzewo to ja nie wiem. Poczytaj dział na forum Drzewa i krzewy liściaste. Musi coś Ciebie złapać za serducho, to Tobie musi się podobać
Jak drzewa wysokie to już nie dawaj trzmielin na pniu, ani tych innych roślinek na pniu, ani choin. Poczytaj uważnie co Ci Tocha doradziła

EDIT:
Tak ten wątek pędzi, że moje info nieaktualne
____________________
Ania Ogród Ani :)
ag_zie 12:52, 22 kwi 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Witaj Kasiu! Przychodzę z rewizytą
Przeczytałam wszystko dużo pracy przed Tobą i u mnie też będę zaglądać i kibicować! Z planowaniem to u mnie kiepsko więc nie pomogę...

A jeśli chodzi o drzewo przed domem to pisałaś wcześniej że magnolię byś chciała...a może ją tu dać jako solistkę
Tylko co do niej to nie wiem może ktoś będzie miał jakiś pomysł jeśli Ty to zaakceptujesz
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
KasiaW 14:09, 22 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421

Wjazd na działkę jest od strony południowej, więc rabaty będą skąpane w słońcu cały dzień.

Widok od strony podjazdu kamykowego


Widok od strony tarasu na rabatę frontową (14 m) - nr 1


Widok na rabatę nr 1 od drogi, po prawej kawałek rabaty nr 2


Plan:
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Toszka 14:17, 22 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dominika11 napisał(a)
spokojnie - uporajmy się z jedną


Frontu nie da się planować pojedynczo. Wyjdzie misz masz. Wszystko trzeba jako całość zaplanować aby było spójne.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
KasiaW 14:25, 22 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Od frontu (na tej 14 metrowej rabacie) planujemy dosadzić tuje szmaragd, które zrobią tło dla pozostałych roślin. Chciałabym tu umieścić trzy drzewka bordowe (,myślałam o śliwach wiśniowych Pissardi, ale może Nigra? podobno dłużej trzymają liście). Pod nimi miskanty i hortensje, dolne piętro żurawki.

Od strony furtki myślałam dać kule zielone na pniu, pod nimi kule na ziemi, do tego trawki.

Róg pomiędzy rabatą frontową a rabatą z huśtawką i piaskownicą - nie wiem ... może magnolia, migdałek? jakieś iglaczki karłowate kolorowe.
Na razie nie mogę powiększyć rabaty z huśtawką i piaskownicą, dopiero po likwidacji piaskownicy za ok 3 lata .

Czy nie gmatwam za bardzo?
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 14:53, 22 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Dominika11 napisał(a)
mi się podobają klony palmowe, sumak octowiec też fajny, zastanawiam sie nad brzozą Doorenbos, buki

no to się uzewnętrzniłam


Dominiko, czytam wszystko uwaznie. Każdy pomysł jest na wagę zlota Klony, buki to też moje klimaty
Brzozy bardzo lubię, ale eMowi się nie podobają
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
KasiaW 17:52, 22 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Wklejam obiecany rysunek. Chyba na taki kształt rabat się zdecyduję.

____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
anbu 18:37, 22 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kasiu w przyszłości mus obsadzić rabatę przed tarasem, oby widok był cudny.
Rysunek fajny
____________________
Ania Ogród Ani :)
KasiaW 20:05, 22 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
anbu napisał(a)
Kasiu w przyszłości mus obsadzić rabatę przed tarasem, oby widok był cudny.
Rysunek fajny


Aniu, koniecznie!
Może niedługo dojrzeję do przestawienia piaskownicy i huśtawki
Chociaż wolałabym ją zlikwidować (piaskownicę), poszerzyć rabatę i przestawić huśtawkę, wysypać placyk żwirkiem i wkomponować rabaty. Ale to troszkę odległe czasy najpierw front domu i altana akurat tuje podrosną i będą ładnym tłem dla roślin.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
Dominika11 21:57, 22 kwi 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Toszka napisał(a)


Frontu nie da się planować pojedynczo. Wyjdzie misz masz. Wszystko trzeba jako całość zaplanować aby było spójne.
Toszka mi właśnie chodziło o front cały front, bo Kasia coś już mówi o rabacie koło altanki
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies