Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

nebel 22:04, 27 lip 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
i takie posadzone całkiem niedawno. Bukszpan, rośnie wolno, ale jest bardzo wdzięczną rośliną na wszelkiego rodzaju obrzeża.
____________________
Ogród Nebel
Joku 22:28, 27 lip 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12202
Lubię obrzeża, obwódki z różnych roślin. Ładnie porządkują rabaty. Ile lat ma ten żywopłocik z cisa i jaką ma wysokość/ szerokość?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 15:13, 04 sie 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Joku napisał(a)
Lubię obrzeża, obwódki z różnych roślin. Ładnie porządkują rabaty. Ile lat ma ten żywopłocik z cisa i jaką ma wysokość/ szerokość?

Kupiłam 2 razy cisy. Raz bardzo duże sadzonki 5 lata temu. 3 lata temu kupiłam nieco mniejsze sadzonki. Prowadzę je na wysokość 50cm. I mam nadzieję je utrzymać na takiej wysokości, ale chciałabym, żeby się zagęściły. Nie jestem przekonana, czy mi się uda? Może lepiej było wybrać bukszpan? Tylko boję się zrobić w całym ogrodzie jeden typ obrzeży. Bo w razie szkodników, jakiejś choroby - padnie mi wszystko. A tak.. przynajmniej część się "uchowa"
____________________
Ogród Nebel
nebel 15:36, 04 sie 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
To cisy, kupione 5lat temu, ale już jako spore rośliny. Tworzy pewien rodzaj zasłony dla drewutni


to bukszpan, kupiony i posadzony 5lat temu. To były bardzo małe sadzonki i nie myślałam, że tak szybko będzie rósł
____________________
Ogród Nebel
nebel 15:54, 04 sie 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Chcę zwrócić uwagę tym wszystkim, którzy dokarmiają ptaki w swoim ogrodzie. Nie kupujcie karmników z metalu. Mam u siebie 2, ale jako ozdobę, nigdy nie wysypuję w nie karmy.


Jeżeli już, to tylko z drewna.
____________________
Ogród Nebel
nebel 16:01, 04 sie 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Dzisiaj w Gdańsku upał...ale wygląda na to, że mój pies jest "w siódmym niebie"
____________________
Ogród Nebel
Joku 17:07, 04 sie 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12202
Dlaczego nie metalowe karmniki? Rdzewieją czy coś innego?
Piesio na pewno czuje się bezpiecznie . Mój też lubi się "opalać" a potem zipie nieziemsko. Nie umiem przemówić mu "do rozumu" .

Mam niewielki żywopłocik z cisa repandens. Póki co udaje mi się go utrzymać na szerokość, do góry raczej "nie idzie".
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 16:24, 08 sie 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Jolu- karmniki z metalu- wystaw coś metalowego na ujemną temperaturę i spróbuj tego dotknąć np. językiem. Dokładnie...u ptaków jest dokładnie taki efekt. Zwierzęta, o które dbamy odpłacają się nam w niesamowity sposób. Ale są jak małe dzieci- doskonale wykorzystują naszą
"słabość"
Co do żywopłotu z cisów, zgadza się. Taka jest, moim zdaniem różnica, między cisem a bukszpanem.
____________________
Ogród Nebel
nebel 16:33, 08 sie 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Mam w swoim ogrodzie wiśnię. Do tej pory traktowałam ją jako drzewo ozdobne. Bordowe liście i ładnie kwitnie na wiosnę. Owocowała, niezbyt obficie...ale w tym roku, to jakieś szaleństwo.

Czy może mi ktoś powiedzieć! Pomóc. Czy te owoce są jadalne? Czy ewentualnie można je wykorzystać do jakiś przetworów? Sama tego nie potrzebuję, ale dzisiaj się ktoś o to zapytał. Sami wiecie jaką mamy sytuację.
____________________
Ogród Nebel
Joku 20:18, 08 sie 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12202
Znalazłam w Googlach że są jadalne. Moja miała pojedyncze owoce, też bym chciała żeby się bardziej wysiliła. To chyba coś podobnego do mirabelek.
Może ktoś jeszcze się wypowie? Bardziej obeznany w temacie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies