Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

nebel 17:58, 20 paź 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Joku napisał(a)
Ja kupiłam gotową drewnianą skrzynię, ale jest miejsce tylko na 2 pojemniki. Też mnie ten kubeł drażnił (mam tylko jeden) więc wymyśliłam taki sposób. Na pintereście są fajne pomysły ukrycia takich "gadżetów".

Też tam szukam inspiracji. Ale...te wszystkie pomysły trzeba zrealizować we własnym zakresie Jakiś czas temu, znalazłam producenta gotowych elementów, modułów/ takich jak w Niemczech/ ale cena powala z nóg, a do tego nie jest wstanie dostosować swojej oferty do indywidualnych potrzeb klienta. Więc...
____________________
Ogród Nebel
Joku 20:19, 20 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Ja kupowałam przez internet w Andrewexie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 15:28, 26 paź 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Joku napisał(a)
Ja kupowałam przez internet w Andrewexie.

Dziękuję, sprawdzę. Pozdrawiam
____________________
Ogród Nebel
nebel 15:33, 26 paź 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Wczoraj robiłam porządki jesienne w ogrodzie. Uświadomiłam sobie, że jeszcze parę lat temu o tej porze roku, okrywałam rośliny na zimę. A tym czasem... wiele roślin jeszcze nie zgubiło liści. Perukowiec, bez, dalia/jeszcze kwitnie/. Nie wiem, czy powinno mnie to cieszyć?
____________________
Ogród Nebel
nebel 15:41, 26 paź 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Jakiś czas temu byłam w Izraelu. Tam w naturalnych warunkach zobaczyłam dwie rośliny, które mnie urzekły. Gwiazdę betlejemską i cyklameny. Tej pierwszej nie uda mi się wyhodować. Ale cyklameny mają się dobrze.
____________________
Ogród Nebel
nebel 15:50, 26 paź 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Jeszcze to. Nie może zabraknąć zdjęć. Czarny bez/krzak/, który parę lat przycinałam i teraz wygląda jak drzewo. I... klon, który na wiosnę przycięłam bardzo radykalnie. Ale prawdę powiedziawszy nie widzę żadnej różnicy. Pewnie również muszę przycinać przez parę lat, aby uzyskać efekt taki jak chcę.

____________________
Ogród Nebel
Joku 17:50, 26 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Czyli masz pamiątkowe cyklameny . Co do gwiazdy betlejemskiej to zdarzyło mi się widzieć spore drzewko rosnące w ziemi, oczywiście klimat zupełnie odmienny od naszego. Ale wrażenie niesamowite. Sadzonki nie brałam bo to był jakiś przyświątynny ogród.

Lubię ten twój mur oporowy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 02:20, 28 paź 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Joku napisał(a)
Czyli masz pamiątkowe cyklameny . Co do gwiazdy betlejemskiej to zdarzyło mi się widzieć spore drzewko rosnące w ziemi, oczywiście klimat zupełnie odmienny od naszego. Ale wrażenie niesamowite. Sadzonki nie brałam bo to był jakiś przyświątynny ogród.

Lubię ten twój mur oporowy.

"Pamiątkowych" cyklamenów nie mam. Widziałam je rosnące w "parku krajobrazowym" w Izraelu /musiałabym poszukać nazwy/ Jeżeli nigdy nie byłaś w tym kraju, nie wiesz jak wygląda odprawa celna . Te moje to są sadzonki kupione w Polsce. Ale właśnie dzisiaj wyczytałam, że potrzebują bardzo ubogiej ziemi, a ja jak zwykle nawożę ogród "bez opamiętania". Co do gwiazdy betlejemskiej. To właśnie w Izraelu zobaczyłam, że jest to drzewo/krzak sporej wielkości, a nie niewielka roślinka, którą u nas sprzedaje się w kwiaciarni przed Bożym Narodzeniem.
____________________
Ogród Nebel
nebel 02:49, 28 paź 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Co chwilę odkrywam coś nowego, co mnie zachwyca. W tym roku, wczesną wiosną kupiłam niepozorną roślinkę. Kwitnie bez przerwy do tej pory. Niesamowite.
____________________
Ogród Nebel
nebel 01:26, 18 lis 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
18.11.22. Pierwszy śnieg. Ten rok jest po prostu niesamowity.


____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies