Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

nebel 15:03, 09 sie 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Joku napisał(a)
Znalazłam w Googlach że są jadalne. Moja miała pojedyncze owoce, też bym chciała żeby się bardziej wysiliła. To chyba coś podobnego do mirabelek.
Może ktoś jeszcze się wypowie? Bardziej obeznany w temacie.

Jolu dziękuję. Podobne zapytanie zadałam na wątku "Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych" i uzyskałam odpowiedź. Jeżeli jesteś zainteresowana? Zobacz. pozdrawiam
____________________
Ogród Nebel
nebel 18:13, 14 sie 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Moje hortensje umierają z braku wody. Muszę znaleźć w zastępstwie jakąś inną roślinę. A może nie? Na razie nie mam pomysłu.
____________________
Ogród Nebel
Roocika 18:24, 14 sie 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ładnie porosły Ci cisy i bukszpany, Śliwa wiśniowa też kawał drzewa.

Hortensje są ładne, trzeba kilka mieć ale chyba ogrodu na nich nie można opierać, mam takie spostrzeżenie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
nebel 14:04, 16 sie 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Roocika napisał(a)
Ładnie porosły Ci cisy i bukszpany, Śliwa wiśniowa też kawał drzewa.

Hortensje są ładne, trzeba kilka mieć ale chyba ogrodu na nich nie można opierać, mam takie spostrzeżenie

Masz rację. Mój ogród nie jest oparty na hortensjach. To tylko niewielki jego fragment. Do podlewania ogrodu używam wody z pojemnika/studni, do którego zbierana jest woda z całego dachu. A i tak, w tym roku jest jej za mało. Dlatego zwracam na to uwagę. I sama zaczynam się zastanawiać. Hortensje lubią i potrzebują wody, której coraz bardziej brakuje. Więc? Czym je mogę zastąpić?
____________________
Ogród Nebel
Roocika 14:22, 16 sie 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
nebel napisał(a)

Masz rację. Mój ogród nie jest oparty na hortensjach. To tylko niewielki jego fragment. Do podlewania ogrodu używam wody z pojemnika/studni, do którego zbierana jest woda z całego dachu. A i tak, w tym roku jest jej za mało. Dlatego zwracam na to uwagę. I sama zaczynam się zastanawiać. Hortensje lubią i potrzebują wody, której coraz bardziej brakuje. Więc? Czym je mogę zastąpić?


To jest bardzo dobre pytanie Nie ma chyba drugiego tak efektownie kwitnącego jesienią krzewu?

Czy rozwiązaniem są jakieś okazałe byliny?

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agania 21:05, 16 sie 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
nebel napisał(a)
19.06.2022. Dzisiaj w Gdańsku piękna pogoda, słonecznie, temperatura w cieniu 20st.C. Idealna pogoda na wypoczynek w ogrodzie. Obiecuję sobie od jakiegoś czasu kupić lepszy aparat, ale jakoś nie mogę się zdecydować. Za duży wybór...a tymczasem.
Judaszowiec, posadzony 2 lata temu. W tym roku nie zakwitł. Ale i tak jest ozdobą. A jak podrośnie...

Śliczny wygląda jakby kwitł
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
nebel 17:43, 04 wrz 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Agania napisał(a)

Śliczny wygląda jakby kwitł

Masz rację. To bardzo młoda roślina. Na razie ta odmiana "judoszowca" ma niewiele kwiatów, ale jej liście i pokrój stanowią niezłą ozdobę.
____________________
Ogród Nebel
nebel 17:47, 04 wrz 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Roocika napisał(a)


To jest bardzo dobre pytanie Nie ma chyba drugiego tak efektownie kwitnącego jesienią krzewu?

Czy rozwiązaniem są jakieś okazałe byliny?


Wiesz, byliny też wymagają wody. A ja coraz bardziej szukam roślin, które będą wstanie przeżyć w naszym zmieniającym się klimacie.
____________________
Ogród Nebel
nebel 18:02, 04 wrz 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Robię zdjęcia roślin, które przetrwały /w dobrej kondycji/ tegoroczną suszę.

____________________
Ogród Nebel
nebel 18:11, 04 wrz 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Nie wiem jak Wy, ale ja w tym roku nie podlewałam swojego ogrodu. Mam bardzo dużej pojemności zbiornik na wodę/studnię chłonną. Zbieram wodę z całego dachu swojego domu/. Ale była tak mało deszczu, że praktycznie nie było w nim wody.
____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies