Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Siatka przeciw kretom

Pokaż wątki Pokaż posty

Siatka przeciw kretom

Anita1978 23:35, 30 maj 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Sebek napisał(a)
Moni tylko jak zamierzasz sadzić rośliny? Rozcinać siatkę do każdego krzaczka?


Kret wyjdzie wtedy " w roślinie " ...
Mam siatkę na trawniku i polecam- Kreta nie ma . Czasem przyplàcze się jakiś na rabaty, no ale cóż... Nie można mieć w życiu wszystkiego

____________________
ogródek Anity
Anita1978 23:37, 30 maj 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
U mnie jak zaczynam kosić trawę co robi hałas to Kreta nie ma również na rabatach... Podobno nie lubią hałasu ...
____________________
ogródek Anity
Borbetka 11:17, 31 maj 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Kochani, wpadłam na dyskusję o kretach i siatkach, a że jestem przed podjęciem decyzji co zrobić z moim trawnikiem po ostatniej zimie, kiedy strach mnie bierze, jak dzieciaki biegają i nogę skręcić w kostce mogą.
I tak wypiszę:
- żwirek i włóknina: mam dużą powierzchnię sadu http://www.ogrodowisko.pl/watek/1500-borowcowy-raj?page=18 i wokół drzew mam pas "wolny", a na większości mam agrowłókninę. Zwykłą, nie tą świecącą szkółkarską. Włóknina ma już 8 lat i nawet nie można jej ruszyć bez nożyczek, taka mocna jest. Kret pojawiał się od strony płotu wiele razy, ale mogłam zadepnąć to nogą i po sprawie. Większą szkodę w żwirku położonym na włókninie robią mrówki, które nanoszą ziemię i tam wrastają chwasty. Po latach robi się mieszanina ziemi i żwirku, więc mrówki trzeba tępić na bieżąco. Dla mnie siatka w żwirku - bez sensu, szkoda pieniędzy,
- trawnik i kret: siatka to jedyny, skuteczny sposób na kreta moim zdaniem, dojrzewam do tego tematu już 3 lata, ale przeraża mnie ogrom tej pracy. Tym bardziej, że nie stać mnie na trawnik z rolki przy tak dużej powierzchni i muszę siać, a więc rewolucja w ogrodzie jest, ale zrobię to jak najszybciej to możliwe i będzie wreszcie spokój,
- rabaty i kret: jak mam kopca w rabacie, to i ta ziemia się przyda, co on ją wykopał i rozgarnie się resztę z korą, kora się przekompostuje i tak w kółko, nie jest to dla mnie tragedią. Jedynie co mnie denerwuje to, że jak mam dużą zadarnioną powierzchnię np. z irgą i powstanie kopiec, to potem chwasty się wsiewają i ciężko to uporządkować, ale siatka w rabacie to też strata pieniędzy i czasu. Jak tu dosadzać nowe roślinki? Nie wyobrażam sobie.

A jeśli chodzi o nornice, to one są głupsze niż krety i zjadają te sztuczne robale, co w sklepie je kupić można. Takie mam doświadczenie, nornic nie mam w ogrodzie wcale. Kret to inteligentniejszy jest.
Zatem siatkę na krety założę tylko pod trawnik i już.
____________________
borówcowy wizytowka
ogrodnik_z_p... 10:35, 21 cze 2013

Dołączył: 21 cze 2013
Posty: 4
To jakaś masakra, jak te kreciska mogą zryć ogród. Mojej mamie narobiły takiej szkody w tym roku, dziwne trochę, bo uaktywniły się dopiero teraz, rok temu może z 3 kopce, teraz kopiec na kopcu. Fajnie, że trafiłem na Wasze forum, bo teraz wiem, jak z tym walczyć. A gdzie kupujecie te siatki? Czy mógłby ktoś poradzić, jakie aspekty przy zakupie brać pod uwagę?
bronek 10:40, 25 cze 2013

Dołączył: 21 cze 2013
Posty: 14
hej. Jeżeli chodzi o siatkę, to tu głównie należy się skupić na tym, z jakiego materiału jest zrobiona. Najważniejsze jest jej właściwe ułożenie na powierzchni, ja polecam, by lekko podwinąć brzegi z 7 cm do góry, by kret nie dostał się pomiędzy siatkę. Ważna też jest głębokość ułożenia, na płytkim podłożeniu mogą pojawiać się wybrzuszenia więc istotne jest przysypanie jej odpowiednią warstwą ziemi, też z 7 cm. Dodam, że siatki są bardzo skuteczne, u mnie leży i po kretach ani śladu, do tego utrzymuje trawnik „w ryzach”.
____________________
kKAMILEK 13:00, 07 sty 2014

Dołączył: 07 sty 2014
Posty: 1
Ja swojego czasu stosowałem wiele rzeczy - dym, karbit, nawet ropę.
W końcu zainwestowałem w siatkę na krety, rozłożyłem ją na ogrodzie (ok. 10 cm pod ziemią).
Do siatki na poczatku byłem mało przekonany bo była z PCV, ale od trzech lat nie mam już problemu z kretami, wiec się opłacało.
Borbetka 10:59, 10 lut 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Czy to prawda, że oczko siatki na kreta nie może być mniejsze niż 13mm? Wyczytałam, że korzenie traw mają wtedy problem. Trochę w to nie wierzę, ale pytam. Są różne oferty siatek i nie wiem, którą wybrać. Doradźcie.
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 11:23, 10 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Coś w tym jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
CebuleKwiatowe 13:59, 11 lut 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Ja generalnie zawiodłem się na samych siatkach na krety, okazały sie mało skuteczne i szkodnik jak był tak w dalszym ciągu ma sie dobrze. Na pewno chcesz akurat siatkę? Inne metody nie wchodzą w gre?
____________________
Liana7 15:24, 11 lut 2014

Dołączył: 05 mar 2013
Posty: 13
Witam, przez lata walczyłam z kretami wszelkimi mozliwymi sposobami. Sił i środków nie zlicze. Dopiera od roku, kiedy to załozyłam siatkę ( tylko na trawnik, którego mam 800m) wreszczie moge się cieszyć piękną trawka. Krety co prawda nie odpuściły i od czasu do czasu buszują sobie w częsci nie zabaezpieczonej, ale to juz mniejszy problem.
Pozdrawiam wszystkich "walczących"
____________________
Liana7
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies