Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kraina Czarów w fazie projektów

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina Czarów w fazie projektów

justa35 12:30, 15 maj 2013

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 207
AlicyaLK napisał(a)




Justa, a Ty też coś planujesz? Czy już coś robisz?


Na razie podglądam i jestem zrozpaczona. Wszystkie ogrody mi się podobają. Wychodzi na to, że z projektowaniem będę miała problem. Na razie mam działkę, na której planujemy budowę. Kiedy? nie wiem. A i upartego mauża, który nie chce posadzić nawet małego krzaczka zanim nie stanie dom.
AlicyaLK 12:36, 15 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
justa35 napisał(a)


Na razie podglądam i jestem zrozpaczona. Wszystkie ogrody mi się podobają. Wychodzi na to, że z projektowaniem będę miała problem. Na razie mam działkę, na której planujemy budowę. Kiedy? nie wiem. A i upartego mauża, który nie chce posadzić nawet małego krzaczka zanim nie stanie dom.


Hahah a to dobrze, że uparty bo jak Tobie się wszystko podoba, to po co sadzić coś bez planu... Tak to przynajmniej nie ma problemu, że coś się zniszczy, albo że zanim powstanie dom, to 100 razy zmienisz koncepcję. Ja wychodzę z założenia, że bez planu nic nie robię dlatego też w zeszłym roku działka stała odłogiem... pewnie wszyscy sąsiedzi mnie krytykowali, że choć trawę mogłabym zasiać, ale ja się tym nie przejmowałam... nie miałam żadnej koncepcji... nic nie wiedziałam o ogrodnictwie, więc stwierdziłam, że z motyką na słonce porywać się nie będę... a przez rok co nie co się wykrystalizowało... zmieniam ciągle, ale choć wiem, jak chcę efekt
Tak więc szukaj inspiracji, a zacznij, jak będziesz wiedziała jaki dom, w którym miejscu, gdzie wyjście na taras itp. będzie łatwiej
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
justa35 12:41, 15 maj 2013

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 207
AlicyaLK napisał(a)



Tak więc szukaj inspiracji, a zacznij, jak będziesz wiedziała jaki dom, w którym miejscu, gdzie wyjście na taras itp. będzie łatwiej


Szukam, szukam. Jaki dom - wiem, gdzie ma stać - wiem, gdzie taras - wiem, tylko nie wiem jak przekonać mauża do posadzenia choć krzaczka bzu - bez musi być koniecznie
AlicyaLK 12:52, 15 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
justa35 napisał(a)


Szukam, szukam. Jaki dom - wiem, gdzie ma stać - wiem, gdzie taras - wiem, tylko nie wiem jak przekonać mauża do posadzenia choć krzaczka bzu - bez musi być koniecznie


też chciałam bez, ale Danusi napisała, że mi nie przetrwa więc zrezygnowałam
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
justa35 13:15, 15 maj 2013

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 207
Bez musi być - nie wiem jak to zrobię ale musi
regli 13:24, 15 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
No lepiej, choć na jedzenie na razie ochoty nie mają. Dla mnie w sumie lepiej, bo nie muszę nad obiadem wiele dumać, bo im ryżanki z marchewką ugotuję i mam ich z głowy Taka podła matka ze mnie hihiihi
Nie miej wyrzutów w stosunku do mojego ogródka, bo ja jeszcze sama nie wiem co chcę, a poza tym u mnie są jednak duże powierzchnie, więc i robienie coś z nimi to spore koszty i musimy to rozłożyć na lata. No chyba, że nagle jakiś spadek odziedziczę albo w totka wygram. Ale wtedy to w ogóle będę mieć po problemie, bo zlecę firmie i już Dlatego nie muszę mieć wszystkiego wymyślonego już, bo i tak do realizacji przystąpię może w przyszłym roku, a i to pewnie jakiegoś fragmentu.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
regli 17:50, 15 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
A może zamiast hostowiska wrosowisko?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
AlicyaLK 17:53, 15 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
regli napisał(a)
A może zamiast hostowiska wrosowisko?


A wrzosy nie potrzebują światła?
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 17:59, 15 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Fajny podział kolorystyczny żurawek dla laików

http://zojalitwin.wordpress.com/2012/08/02/zurawka/
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
regli 18:55, 15 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
A nie wiem Ale mi się ze świerkami skojarzyły i z lasem, a u Ciebie tak leśnie. Byłam obejrzeć piwoniowe pole. Znalazłam jeden krzak piwonii na bank, ma już pąki. Obok niego jakieś dwa krzaczki, ale nie potrafię stwierdzić czy to piwonie. Reszta pola wygląda jakby była jakiś czas temu skopana i wyłażą z niej jakieś gałązki z rozwijającymi się liśćmi. Nie mam pojęcia czy to są piwonie, bo aż tak się na nich nie znam. Trza poczekać
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies