Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kraina Czarów w fazie projektów

Pokaż wątki Pokaż posty

Kraina Czarów w fazie projektów

regli 23:08, 14 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
A powiedz mi jeszcze, tak z ciekawości pytam, choć wiem, że teraz to dopiero laik ogrodniczy ze mnie wyjdzie, jak te piwonie zachowują się przez cały rok? To w sumie popularny dość kwiat, wiem jak kwitnie, ale za diabła nie mogę pokojarzyć co potem się z tymi krzakami dzieje. Właściwie codziennie przejeżdżam koło domu, przy którym już ze dwa lata z rzędu widziałam takie kwitnące pole piwonii. Strasznie fajnie to wygląda, ale nigdy nie zwracałam uwagi co tam jest przed kwitnięciem i po. A dzisiaj widziałam tam gołe pole i nie wiem czy ktoś z nich po prostu zrezygnował czy te kwiaty tak mają, że jak nie kwitną, to ich nie ma
A co do połączenia pola piwonii z polem liliowców, to się nie wypowiem, bo jakoś moja wyobraźnia tego nie ogarnia. Co nie znaczy, że pomysł jest głupi. Ja po prostu muszę to w realu (na zdjęciach) zobaczyć, żeby stwierdzić czy mi się to podoba czy nie. Ale nie powiem, efektu jestem ciekawa, cokolwiek przed tymi piwoniami posadzisz
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
malkul 08:52, 15 maj 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
hihihi ja mam projekt ogrodu w tonacji kolorystycznej jaką planujesz u siebie. Pięknie będzie
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
AlicyaLK 09:01, 15 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
malkul napisał(a)
hihihi ja mam projekt ogrodu w tonacji kolorystycznej jaką planujesz u siebie. Pięknie będzie


na to liczę
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 11:34, 15 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
regli napisał(a)
A powiedz mi jeszcze, tak z ciekawości pytam, choć wiem, że teraz to dopiero laik ogrodniczy ze mnie wyjdzie, jak te piwonie zachowują się przez cały rok? To w sumie popularny dość kwiat, wiem jak kwitnie, ale za diabła nie mogę pokojarzyć co potem się z tymi krzakami dzieje. Właściwie codziennie przejeżdżam koło domu, przy którym już ze dwa lata z rzędu widziałam takie kwitnące pole piwonii. Strasznie fajnie to wygląda, ale nigdy nie zwracałam uwagi co tam jest przed kwitnięciem i po. A dzisiaj widziałam tam gołe pole i nie wiem czy ktoś z nich po prostu zrezygnował czy te kwiaty tak mają, że jak nie kwitną, to ich nie ma
A co do połączenia pola piwonii z polem liliowców, to się nie wypowiem, bo jakoś moja wyobraźnia tego nie ogarnia. Co nie znaczy, że pomysł jest głupi. Ja po prostu muszę to w realu (na zdjęciach) zobaczyć, żeby stwierdzić czy mi się to podoba czy nie. Ale nie powiem, efektu jestem ciekawa, cokolwiek przed tymi piwoniami posadzisz


Zależy od rodzaju piwonii, tu jest fajny artykuł: http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/189-zachwycajace-piwonie. A tam, gdzie widziałaś pole piwonii, to jak duże ono było? Bo ja nigdy szczerze mówiąc nie widziałam dużego obszaru pokrytego tylko piwoniami, tylko tak sobie wymyśliłam...

No ja też nie wiem, jak lilie z piwoniami dlatego mam taki problem z tym zestawem... ale już coraz częściej myślami odchodzę od tego pomysłu tylko jeszcze nie wiem, co w zamian

W ogóle mam wrażenie, że się źle do tego projektu zabrałam... muszę usiąść i zrobić listę roślin, które chcę i popatrzeć w ilu miejscach mogę je powtórzyć... żeby nie było, że nagle od czapy coś się pojawia w ogrodzie...

Tylko na razie nie mam czasu, bo siedzę i szukać ziemi do ogrodu, żeby była dobra i w rozsądnej cenie. Trzeba będzie nawieźć sporo bo chyba z 10 ton, M ma to jeszcze dokładnie policzyć... No i doczytuję o zwalczaniu chwastów Będę testować roztwór z octu, bo nie chcę lać chemią ze względu na mojego psiaka No i tak upływają mi dni w oczekiwaniu na sobotę, kiedy w końcu będę mogła coś zrobić w ogrodzie... mam chociaż nadzieję, że pogoda dopisze!

Ale już bym chciała pokazać jakieś zakupy... skrzynię pięknych traw, albo krzewów, a tu takie roboty ziemne przede mną... ehh... ale nie narzekam... jak się działka oczyszcza, to też mnie cieszy

ok, koniec... bo się rozpisałam na maxa
Miłego dnia!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
regli 11:53, 15 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
To pole było wymiarów może ze 2 m szerokości i z 5 m długości, tak jak próbuję je sobie przypomnieć. Jak napisałaś o swoich planach, to od razu sobie je przypomniałam, bo zwraca uwagę i nawet pomyślałam, że zrobię dla Ciebie zdjęcie jak będzie kwitnąć. Ale jak wczoraj tamtędy przejeżdżałam i zobaczyłam gołą ziemię, to zwątpiłam czy będą jeszcze w tym miejscu. Tamte piwonie były różnokolorowe, taki misz-masz, ale robiło wrażenie, mi się podobało, bo to miejsce było inne. Nie iglaki w falkach. Nie rezygnuj z tego pomysłu. Najwyżej jak Ci się nie będzie podobało, to w następnym roku przekopiesz i posadzisz coś innego
A pole będę obserwowała i jak coś się na nim pojawi to dam znać.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
AlicyaLK 12:05, 15 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
regli napisał(a)
To pole było wymiarów może ze 2 m szerokości i z 5 m długości, tak jak próbuję je sobie przypomnieć. Jak napisałaś o swoich planach, to od razu sobie je przypomniałam, bo zwraca uwagę i nawet pomyślałam, że zrobię dla Ciebie zdjęcie jak będzie kwitnąć. Ale jak wczoraj tamtędy przejeżdżałam i zobaczyłam gołą ziemię, to zwątpiłam czy będą jeszcze w tym miejscu. Tamte piwonie były różnokolorowe, taki misz-masz, ale robiło wrażenie, mi się podobało, bo to miejsce było inne. Nie iglaki w falkach. Nie rezygnuj z tego pomysłu. Najwyżej jak Ci się nie będzie podobało, to w następnym roku przekopiesz i posadzisz coś innego
A pole będę obserwowała i jak coś się na nim pojawi to dam znać.


ohh to moje wymiary... super!!! No już coś tam powinno kiełkować chociażby... jakieś liście powinny się pojawić... może wymarzło wszystko... chociaż żeby tak totalnie wszystkie wymarzły to też nie bardzo... nie wiem...
Z piwonii nie chcę rezygnować tylko z liliowców... wydaje mi się, że piwonie przy nich stracą i że powinno być coś niskiego z przodu, co będzie ładne, ale nie będzie odciągać wzroku od piwonii. Ale... tyle roślin jest, to coś znajdę
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
regli 12:09, 15 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Alu, ja tamtędy tylko przejeżdżam, więc może coś przeoczyłam, ale przy najbliższej okazji zatrzymam się i popodglądam. Tyle, że teraz dzieciaki chore i jestem uziemiona. Ale piwonie nie zając, więc nie uciekną
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
justa35 12:13, 15 maj 2013

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 207
Ależ burza mózgów nad projektem. A ponoć spisanie roślin które się chce pomaga. A co jak się chce więcej niż można zmieścić
AlicyaLK 12:20, 15 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
justa35 napisał(a)
Ależ burza mózgów nad projektem. A ponoć spisanie roślin które się chce pomaga. A co jak się chce więcej niż można zmieścić


Staramy się, staramy a Regli Kochana bardzo mi pomaga
A ja taka niewdzięczna... tak mało u niej piszę ---- poprawię się! obiecuję!!!

No ja niby spisałam...i w sumie na bieżąco uzupełniam i wyrzucam ... ale po dyskusjach na ogrodowisku dużo mi się już pozmieniało... tak więc muszę to zrobić od nowa...
A jak chce się za dużo, to ma się problem Ja mam o tyle dobrze, że chyba nie ma żadnej rośliny, którą muszę mieć za wszelką cenę... tak więc jest mi o tyle łatwiej (chyba )
Ja wiem jaki efekt chcę uzyskać prostego ogrodu z dużymi nasadzeniami, więc też mam prościej... bo nie muszę się bawić w kompozycje na jednej rabacie 1 rabata = 1 roślina u mnie...
A co z tego wyjdzie... kto tam wie

Justa, a Ty też coś planujesz? Czy już coś robisz?
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
AlicyaLK 12:27, 15 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
regli napisał(a)
Alu, ja tamtędy tylko przejeżdżam, więc może coś przeoczyłam, ale przy najbliższej okazji zatrzymam się i popodglądam. Tyle, że teraz dzieciaki chore i jestem uziemiona. Ale piwonie nie zając, więc nie uciekną


Nie uciekną... a może nawet zakwitną
A jak dzieciaki? Już lepiej coś?
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies