Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 09:59, 31 mar 2022


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Nie wiem czy się chwalilam w tamtym roku ale zawitaly do mnie jezówki



____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Brzozowadzie... 10:02, 31 mar 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Polinko, nie dawaj się jakimś tam zwątpieniom, jeszcze chwilka i znów będziesz śmigać, przecież wiesz?
Ty mi też dałaś do myślenia, bo ja ostatnio marzę o odpoczynku, nawet wczoraj M. mówiłam, że schowałabym się gdzieś na dwa dni tak, żebym nic nie musiała. A powinnam doceniać to, że chodzę, mogę działać. Dzięki za tego kopa
Ściskam Cię serdecznie!
Edit: Oooo, ależ piękne zdjęcia, jeżówki świetnie wyglądają w tych trawach!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
beata_m 12:27, 31 mar 2022


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Polinko ... cudownie, że jesteś...takie star przysłowie mówi, że nie ma tego złego co by na dobrze nie wyszło. Wierzę, że dokładnie tak będzie w Twoim przypadku. Ściskam bardzo mocno

Ja też ostatnio nie bywałam często na forum, jeżówek u Ciebie nie kojarzę, a wyglądają zacnie wpisały się w klimat ogrodu.

Moje cisy hoserii dość mocno podupadły na zdrowiu (czuję, że miejscówka może im nie odpowiadać niestety). Muszę zrobić zdjęcia i poprosić Ci o radę dam znać
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Gruszka_na_w... 19:40, 31 mar 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Mnie sporo nauczyła operacja stawu biodrowego mojej mamy. Była już w podeszłym wieku. Uświadomiłam sobie, że można mieć problem z wejściem do wanny, wstaniem z łóżka, poruszaniem się w pomieszczeniach, w których są progi.
To był akurat czas, kiedy budowaliśmy dom. Dopilnowałam, żeby przynajmniej we wnętrzach usunąć wszelkie bariery.
Bardzo mnie cieszy, że tak dzielnie walczysz o powrót do sprawności, że masz wsparcie najbliższych. To krzepiące!
Dobrze, że się skusiłaś na te jeżówki. Rabata nabrała wdzięku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
polinka 21:09, 31 mar 2022


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Cześć Polinko, nie dawaj się jakimś tam zwątpieniom, jeszcze chwilka i znów będziesz śmigać, przecież wiesz?
Ty mi też dałaś do myślenia, bo ja ostatnio marzę o odpoczynku, nawet wczoraj M. mówiłam, że schowałabym się gdzieś na dwa dni tak, żebym nic nie musiała. A powinnam doceniać to, że chodzę, mogę działać. Dzięki za tego kopa
Ściskam Cię serdecznie!
Edit: Oooo, ależ piękne zdjęcia, jeżówki świetnie wyglądają w tych trawach!


Agatko, Ty ostatnio działasz na zwiększonych obrotach, do tego dużo stresu i wcale Ci się nie dziwię, że jesteś zmęczzona. Każdy z nas potrzebuje odpoczynku i chwili dla siebie.

Trzyamaj się dzielna dziewczyno i dbaj o siebie!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:12, 31 mar 2022


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
beata_m napisał(a)
Polinko ... cudownie, że jesteś...takie star przysłowie mówi, że nie ma tego złego co by na dobrze nie wyszło. Wierzę, że dokładnie tak będzie w Twoim przypadku. Ściskam bardzo mocno

Ja też ostatnio nie bywałam często na forum, jeżówek u Ciebie nie kojarzę, a wyglądają zacnie wpisały się w klimat ogrodu.

Moje cisy hoserii dość mocno podupadły na zdrowiu (czuję, że miejscówka może im nie odpowiadać niestety). Muszę zrobić zdjęcia i poprosić Ci o radę dam znać


Cześć Beatko
Bardzo miło Cię tu widzieć i dziękuję za miłe słowa.
Wołaj jak wrzucisz zdjęcia cisków bo jestem ciekawa co im może dolegac.
Będziemy myśleć

Buziaki
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:49, 31 mar 2022


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mnie sporo nauczyła operacja stawu biodrowego mojej mamy. Była już w podeszłym wieku. Uświadomiłam sobie, że można mieć problem z wejściem do wanny, wstaniem z łóżka, poruszaniem się w pomieszczeniach, w których są progi.
To był akurat czas, kiedy budowaliśmy dom. Dopilnowałam, żeby przynajmniej we wnętrzach usunąć wszelkie bariery.
Bardzo mnie cieszy, że tak dzielnie walczysz o powrót do sprawności, że masz wsparcie najbliższych. To krzepiące!
Dobrze, że się skusiłaś na te jeżówki. Rabata nabrała wdzięku.


Haniu, nigdy nie wiemy kiedy i dla nas te bariery będą przeszkoda nie do pokonania.
Mój mąż podobnie jak Ty, również o tym pomyślał podczas remontu domu. Wtedy wydało mi się to dość dziwne ale doceniłam po powrocie ze szpitala, jak wózek mieścił się w każdych drzwiach...

Tak długo się wzbraniałam przed dodaniem bylin na skarpę, a w tym roku mam plan na podiał JEżówek i posadzenie większej ilości



____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 22:02, 31 mar 2022


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Dawno nie pokazywalam ogrodu, to może kilka wspomnień z zeszłego sezonu.
Najpierw altana, która była moim miejscem domowej rehabilitacji.



Nowe nabytki z tamtego roku, to brzozy w donicach i dywan.
Długo się wzbranialam przed dywanem w altanie ale przy ćwiczeniach to był strzał w 10.



Brzozy przeżyły, są w tym roku zielone pączki.
Niestety Muhlenbeckia padła...



____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 22:13, 31 mar 2022


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Jestem zakochana w tej delikatnej roslince i w tym roku ponownie spróbuje ją przezimowac.



Zrobiliśmy też nowa donice do altany.



To znaczy , eM zrobił bo ja mogłam tylko pomarzyć o takich pracach



Ale z takimi widokami, to nawet kilka godzin rehabilitacji dziennie, nie było nudne.


____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Wiaan 22:27, 31 mar 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5253





Od dawna podglądam ten piękny ogród i życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności

Mam pytanko jaka to jest jeżówka? Czy to może White Swan, bardzo mi się podoba.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies