Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działka, która kiedyś (może) będzie ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka, która kiedyś (może) będzie ogrodem

madzielena 11:52, 16 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
regli napisał(a)
Ale te murki są takie fajne No sama popatrz:





A w ogóle jak się wkurzę, to wytnę wszystko w diabły, zaoram i zrobię sobie coś takiego:
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-minimalistyczny


No jeśli miałaś na myśli coś takiego, to oczywiście że są fajne Zwłaszcza ten z drugiego i ostatniego zdjęcia mi się podoba. Tyle że jeśli postawisz murek przed warzywnikiem, i nie dasz mu żadnego tła roślinnego wiele straci na uroku. Poza tym nie wyobrażam sobie siedzieć na gołym betonie
Śliczny jest też ten trzeci, z maską. Świetne tło dla rabat.

Myślałam, że mówiąc o murku masz co innego na myśli
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
regli 11:55, 16 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Zwłaszcza, że ten płot to taki trochę sztuczny. Nawet tulipanowiec jest nim podzielony. Przy samym tulipanowcu nie wsadzę nic większego. Próbowałam, ma korzenie i się nie da. A tak może by sobie ten bluszcz zarósł i tulipanowca i byłoby jakoś naturalnie. Tak sobie myślę. Ale czy dobrze, to za diabła nie wiem. Wrzucam zdjęcie tego płotu z tulipanowcem


Ta biała plama w rogu, to pies, który się pałęta i w kadr wchodzi
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
madzielena 11:59, 16 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
regli napisał(a)
Tak się zastanawiam czy po tym płocie to jednak nie puścić jakiegoś winobluszcza? Chyba najbardziej by mi pasował.


Zrobię zdjęcie płotu mojej Babci - cały w winobluszczu i pokażę czy Ci się spodoba. Wbrew pozorom to bardzo szczelna zasłona.

Fajnie, że macie dobrych sąsiadów Choć z ludźmi bywa różnie, raz lepiej, raz gorzej. U nas na działce jednym z sąsiadów jest brat Męża, ale nie wyobrażam sobie nie mieć płotu między nim a nami. Podobnie moi rodzice mieszkają z babcią bliźniaku, ale płot ażurowy jest

Co do wikliny, jest trwała - mam osłonę balkonu z wikliny. Zamawiałam z alle i płaciłam z przesyłką połowę tego co w Casto. I jeszcze sprzedawca miał super wybór długości i wysokości, tak że nie musieliśmy przycinać.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
regli 12:16, 16 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
madzielena napisał(a)

No jeśli miałaś na myśli coś takiego, to oczywiście że są fajne
[img
No i tak to jest, jak się gada bez zdjęć Ale wciąż intensywnie myślę, chodzę i oglądam działkę na przeróżne strony.
I żeby nie było, że u mnie nic nie rośnie






____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
reni 12:19, 16 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Witaj..ja mimo wszystko odgrodziłabym się chociaż by bluszczem u siebie też go posadziłam
Śliczne hosty..pozdrawiam
____________________
Ogród... reni
madzielena 12:24, 16 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Renatko, jak się nazywa ta hosta z białym środkiem, taka pokręcona? A ta na drugim od końca wygląda jak skrzydłokwiat
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
regli 12:25, 16 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Madziu, zrób zdjęcie koniecznie, bo jak się co w naturze zobaczy, to zawsze to co innego. Z tym brakiem płotu, to trochę przesadziłam, bo jest potrzebny, choćby ze względu na nasze psy i na to, że jednak, to mój kawałek ziemi i jak mi się chce, to koszę a jak nie to nie i to moja sprawa. Ale po przemyśleniach, ja bym jednak chciała coś co mogłoby być również ewentualnym tłem dla innych roślin. No chyba, że se murek postawię No i się zastanawiam, czy powojnik, o którym u Ciebie rozmawiałyśmy, mógłby nim być. Chyba jednak nie, bo on sam w sobie jest dekoracyjny. No nie wiem. Muszę pomyśleć.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
AlicyaLK 12:27, 16 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
regli napisał(a)
Madziu, zrób zdjęcie koniecznie, bo jak się co w naturze zobaczy, to zawsze to co innego. Z tym brakiem płotu, to trochę przesadziłam, bo jest potrzebny, choćby ze względu na nasze psy i na to, że jednak, to mój kawałek ziemi i jak mi się chce, to koszę a jak nie to nie i to moja sprawa. Ale po przemyśleniach, ja bym jednak chciała coś co mogłoby być również ewentualnym tłem dla innych roślin. No chyba, że se murek postawię No i się zastanawiam, czy powojnik, o którym u Ciebie rozmawiałyśmy, mógłby nim być. Chyba jednak nie, bo on sam w sobie jest dekoracyjny. No nie wiem. Muszę pomyśleć.


Winobluszcz szybko Cię zasłoni, ale trzeba go pilnować.
Może bluszcz pospolity, jest zimozielony... w wątku dot. bluszczu wczoraj pojawiły się zdjęcia, jak w 4 lata z mini sadzonki jest mega ściana!
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
regli 12:34, 16 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Madziu, ta pokręcona to Undulata
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
nebel 16:11, 16 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Wiesz co Renato, najważniejszą roślinę już masz w swoim ogrodzie przepiękne hosty, a i zresztą sobie poradzisz. Na forum znajdzie się na pewno parę osób, którzy jeżeli nie do końca mogą pomóc to na pewno dodadzą odwagi w podejmowaanju decyzji. Czego i ja Ci życzę.
ewa
____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies