Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łezką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łezką

Iwk4 17:55, 17 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
A na zdjęciu z tym słodkim psiakiem lawenda rośnie? Ładne kuleczki. Musze tak w przyszłym roku swoją przyciąć
____________________
Ogródek Iwony II
Kindzia 18:42, 17 lis 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Iwk4 napisał(a)
A na zdjęciu z tym słodkim psiakiem lawenda rośnie? Ładne kuleczki. Musze tak w przyszłym roku swoją przyciąć

Tak, to lawenda. Cięliśmy pod koniec lipca (pszczół mi było szkoda, były ich setki), na prosto. Nożyce do żywopłotu, jedno trzymało kępę, drugie ciach, ciach I urosły tak kształtne sobie...ale drugi raz praktycznie nie kwitły, za późno cięte były. Nie bawiłam się z nimi. I tak nam sporo czasu zajęło cięcie...mam 50 sadzonek.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Iwk4 18:52, 17 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Toszka ostatnio pisała o cięciu. I wychodzi na to, że albo mamy ładne kulki, albo drugie kwitnienie, ale wtedy lawenda nie jest taka kształtna, a drugie kwitnienie nie jest już takie obfite. Ja cięłam gałązka po gałązce, ale mam tylko 12 krzaczków. Nie warto, bo pokrój krzaczka robi się brzydki. Na drugi rok przytnę w całości.
____________________
Ogródek Iwony II
Kindzia 19:01, 17 lis 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Iwk4 napisał(a)
Toszka ostatnio pisała o cięciu. I wychodzi na to, że albo mamy ładne kulki, albo drugie kwitnienie, ale wtedy lawenda nie jest taka kształtna, a drugie kwitnienie nie jest już takie obfite. Ja cięłam gałązka po gałązce, ale mam tylko 12 krzaczków. Nie warto, bo pokrój krzaczka robi się brzydki. Na drugi rok przytnę w całości.

Nie ma takiej siły, która by mnie zmusiła do cięcia lawend po gałązce...szacun dla Ciebie! Wrzosy też ciacham wiosną przy ziemi...też mam 50...a tylko piątek po południu i sobotę na ogród
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Iwk4 19:07, 17 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dzięki za info z wrzosami, ja mam pierwszy raz, będę wiedziała, co wiosną robić.
Ja wakacje spędzam w ogrodzie. Nikt mnie nie zmusi wtedy do siedzenia w domu
____________________
Ogródek Iwony II
Kindzia 19:21, 17 lis 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Iwk4 napisał(a)
Dzięki za info z wrzosami, ja mam pierwszy raz, będę wiedziała, co wiosną robić.
Ja wakacje spędzam w ogrodzie. Nikt mnie nie zmusi wtedy do siedzenia w domu

W marcu wrzosy ciachaj, ja to robię nożycami akumulatorowymi. Szybko idzie

Wakacje...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
malgorzata_s... 19:35, 17 lis 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Kasiu ale kwiecia jeszcze Niesamowite to pomieszanie Figuś olbrzym rośnie aż strach wejść będzie Buziolki dla Was
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Kindzia 21:14, 17 lis 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Kasiu ale kwiecia jeszcze Niesamowite to pomieszanie Figuś olbrzym rośnie aż strach wejść będzie Buziolki dla Was


Dziwne takie poplątanie...oby się dobrze tylko skończyło

Was wpuści na pewno, chyba że po drodze do domu zaliże Cię na śmierć

Małgosiu Kochana, teraz nie jedziemy do Pszczyny - imieniny Babcinka robi, za tydzień dopiero...musimy się spotkać!


Ściskamy
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Mala_Mi 10:56, 18 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ależ kawaler już dorośleje...

Kindzia.. podaj mi nazwę tej szkółki wysyłkowej z jeżówkami i bylinami co polecałaś.. daj mi na PW. Sława ciąży, telefony dzwonią z pytaniami... czasu na forum nie mam.. ludziska myślą, że mam szkółkę bylinową.. będę odsyłać do wysyłkowej .. bo ja nie mam na sprzedaż jeżówek.. a ludzie muszą mieć takie jeżówki jak ja i już

Ale sie porobiło.... ja chce już na stare tory wrócić..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kindzia 11:05, 18 lis 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Mala_Mi napisał(a)
Ależ kawaler już dorośleje...

Kindzia.. podaj mi nazwę tej szkółki wysyłkowej z jeżówkami i bylinami co polecałaś.. daj mi na PW. Sława ciąży, telefony dzwonią z pytaniami... czasu na forum nie mam.. ludziska myślą, że mam szkółkę bylinową.. będę odsyłać do wysyłkowej .. bo ja nie mam na sprzedaż jeżówek.. a ludzie muszą mieć takie jeżówki jak ja i już

Ale sie porobiło.... ja chce już na stare tory wrócić..

Rośnie, chociaż ostatnio słabo żre...

Zaraz Ci napiszę Jesteś niemożliwa!!! Sława kosztuje, nie ma to tamto

Nawet mój prezesuncio wczoraj zaraz z rana mi meldował o pięknym ogrodzie w Mai...("oglądałaś?" - ale dumna byłam, że Cię znam).

Do tej pory tylko ludzie od nas wiedzieli, że jak problem z choróbskami zielonych, albo jakie byliny wybrać, to do Ciebie...zawsze pomagasz Teraz Ci rzeszy wielbicieli przybyło po prostu Dasz radę Aniu

Wytrwałości Ci życzę!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies