Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Leśne Wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Leśne Wzgórze

Mathildis 21:56, 30 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Dobieram rośliny, które powinny sobie tu radzić, więc nie jest źle, jedynie podlewanie trochę męczące, bo drzewa jednak ciągną wodę niemiłosiernie i żeby cokolwiek rosło, trzeba dokarmiać.

A propos wybierania jaj - od wiosny mam w domu lokatorów nie płacących czynszu
To już drugie pokolenie piskląt niechętnie pozują do zdjęć, ale coś udało się pstryknąć:



rodzice próbowali mnie odwieść od zamiaru zaglądania do gniazda, próbowałam porobić im fotki, ale byli tak ruchliwi, że kiepsko wyszło.
mamusia Kopciuszek:


tatuś Kopciuszek:

____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 22:00, 30 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
polinka napisał(a)
Aniu nawet jak się rozejdą to pózniej możesz je wyrywać Albo wsadzić w takich specjalnych korytkach,które możesz zrobić ze zwykłego wiaderka, tylko muszą być otwory od dołu aby woda nie stała.Chodzi o to żeby zrobić taki ogranicznik.
W Twoim wspaniałym lesie konwalie pięknie będą wyglądać a jaki zapach


Witaj Polinko
chyba posadzę konwalię na moich "nieużytkach" na pewno będzie wyglądać lepiej niż regularnie koszony perz, lebioda i inne chwaściska , tylko muszę wygrodzić jakiś kawałek i zapowiedzieć eM, żeby tego miejsca nie kosił. Szkoda tylko, że konwalia tak krótko kwitnie.
Myślałam jeszcze o zawilcach, ale te leśne są zbyt ekspansywne, może potem uda sie gdzieś kupić te szlachetniejsze.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
polinka 22:04, 30 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Aniu a może w konwalię dać coś wyższego, co póżniej kwitnie. Wtedy od dołu masz ładne zielone liście konwalii a do góry kwiatek Musiałabyś się poradzić kogoś mądrzejszego bo ja trochę laik w sprawach kwiatków
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
AgnieszkaW 22:06, 30 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Fajni lokatorzy, też kiedyś takich miałam, jak budowaliśmy dom i były jeszcze wstawione prowizoryczne drzwi ze szparami. Zagnieździły się w "salonie" i wychowały młode, ile bylo zabawy z ich "wyprowadzaniem" na zewnątrz.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Mathildis 22:08, 30 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
asc napisał(a)
Mathildis ......
Z bylin które dadzą kolor na piasku i w lesie powinny rosnąć:
tawułki chińskie, szałwie, peroswkia (ale na słońce ładniejsza),
parzydło leśne, serduszki, konwalie, nachyłki (słońce), bodziszek czerwony (białe i fioletowe) (słońce), rozchodniki, zawciąg (słońce), rudbekie (słońce).... tyle na razie wymyśliłam.


Poszłam w odwiedziny do Bogdzi i co czytam, że Ania poleciła mi rozchodnik, który właśnie wyrzuca ze swojego ogrodu bo za bardzo się ..... rozchodzi
Co prawda jest u mnie miejsca duuuuużo, ale też nie przepadam za inwazyjnymi roślinkami, dlatego też pewnie rozchodnika nie posadzę a rokitnik dostanie nakaz eksmisji
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
AgnieszkaW 22:08, 30 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Myślałaś o bodziszku korzeniastym, który podobno skutecznie zadarnia tereny i nie "pozwala" rosnąć chwastom?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Mathildis 22:09, 30 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
polinka napisał(a)
Aniu a może w konwalię dać coś wyższego, co póżniej kwitnie. Wtedy od dołu masz ładne zielone liście konwalii a do góry kwiatek Musiałabyś się poradzić kogoś mądrzejszego bo ja trochę laik w sprawach kwiatków


Fajny pomysł Polinko, trzeba tylko poszukać co, zaraz gdzieś wpiszę konwalia i zobaczę co mi wyskoczy. Jak wymyślę co to będę pisać.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 22:15, 30 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
AgnieszkaW napisał(a)
Myślałaś o bodziszku korzeniastym, który podobno skutecznie zadarnia tereny i nie "pozwala" rosnąć chwastom?

Oglądałam bodziszka Ania ASC też go wymieniała muszę poczytać jak długo i kiedy kwitnie i pewnie też go gdzieś posadzę.
Na razie kupiłam 11 szt. Pachysandry (runianki) Variegata i zobaczę czy będzie rosła. Posadziłam ją na skarpie i mam nadzieję, że da radę.
W moim lesie z racji drzew jest ciemno i staram się sadzić rośliny z wyraźnymi kolorami kwiatów i liśćmi z jasnymi akcentami, Później chyba dokupię jeszcze tę zwykłą pachysandrę, tylko muszę pomyśleć gdzie ją posadzić.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 22:22, 30 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
AgnieszkaW napisał(a)
Fajni lokatorzy, też kiedyś takich miałam, jak budowaliśmy dom i były jeszcze wstawione prowizoryczne drzwi ze szparami. Zagnieździły się w "salonie" i wychowały młode, ile bylo zabawy z ich "wyprowadzaniem" na zewnątrz.


Agnieszko dziękuję za wizytę, na spacerze w Twoim ogrodzie byłam już dużo wcześniej choć nie pamiętam czy wiadomość zostawiłam. Zachwyciłam się ogólnie krajobrazem, a szczególnie łanem firletki.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 23:33, 30 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
alinak napisał(a)
Matylda dałabym sobie głowę uciąć że wczoraj pisałam u ciebie posta . i co ? . i wcięło . albo byłam juz tak zaspana że mi się zdawało że piszę .
chce ci podpowiedzieć że nasion berberysów nie zbieram . one same się rozsiewają setkami . kup jeden egzemplarz a już za dwa lata będziesz miała swoje siewki .
tego ogrodu to ci tak szczerze , ale dobrze zazdroszczę . zawsze chciałam mieć takie sosny w ogrodzie . posadziłam 5 została 1 i jeszcze ja w tamtym roku wiatr złamał .klona na razie bym zostawiła niech podrośnie jeszcze na wyższe drzewo . potem możesz go zagęścić


Alinko gdzieś Cię zgubiłam przepraszam na temat berberysów odpowiedziałam już w Twoim wątku. Zazdrościć nie ma czego, każda działka ma swój urok, ale także i wady - ja co jakiś czas zastanawiam się jak wyglądąłby mój ogród, gdybym mogła realizować go od zera. Chyba wybrałabym bardziej formalny zarys ogrodu, bo ogólnie lubię symetrię i uporządkowanie, a tutaj w lesie nie ma wyboru musi być leśny, bo do tych sosen formowane bukszpany i różanki nie bardzo mi się widzą.

Z klonem jeszcze się zastanawiam
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies