Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza 'Doorenbos' - Betula utilis 'Doorenbos'

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza 'Doorenbos' - Betula utilis 'Doorenbos'

Gardenarium 10:52, 12 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ja bym się tym nie przejmowała, czy to samo czy nie to samo, jednakowo wyglądają, a przyrost zależy od warunków jakie im stworzysz. Dla mnie nieistotna to jest informacja. Brzozy są ładne i tego się trzymaj. A jak chcesz napisz maila do prezesa ZSP. U nas już była ta sprawa gdzieś poruszana. Ale gdzie? nie wiem, może znajdę.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emeraldgreen 11:33, 12 kwi 2018

Dołączył: 04 mar 2018
Posty: 32
Dziękuję za pomoc
KLAUDIA 20:01, 25 kwi 2018

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Witam.mam pytanie mam 4 brzozy.2 są całe zielone a te drugie mają po gałęzi nie rozwiete paki.jak oderwalam są zielone w tej lupince. Co to może być
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
Aria 07:39, 02 maj 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 15
Mam pytanie, doradźcie proszę.
Mam brzozę doorenbos jeszcze młodziutką, która ma 2 oddzielne pnie, w tej chwili na rabacie, jednak chciałabym jakieś 1 drzewo posadzić na trawniku żeby dawało cień i kiedyś można było sobie pod nim poleżeć na kocyku czy myślicie że przesadzenie tej brzózki to dobry pomysł czy kupić tam inne drzewko?
KLAUDIA 22:08, 02 maj 2018

Dołączył: 17 kwi 2017
Posty: 91
Może się mało znam.ale raczej nie przesadzać brzozy, nie lubią tego.ciężko to znoszą .a jak trzeba , można próbować na jesieni.a Pani Danusiąść jedna stronę wcześnie odpowiedziała na podobne pytanie.życzę powodzenia.
____________________
Klaudia Kiedyś Będzie Kolorowo
marsag 11:34, 05 cze 2018

Dołączył: 05 cze 2018
Posty: 1
Dzień dobry,

Potrzebuję Waszej porady, coś niedobrego stało się z moimi doorenbosami.

Dużo gałązek nie wykształciło listków w tym roku, część z nich jest sucha, część żywa. Dodatkowo na jednej z brzóz już wykształcone zaczynają żółknąć. Kilkuletnie brzozy były wsadzone w kwietniu zeszłego roku, trochę chorowały, listki były malutkie. Czy może mieć znaczenie, że są zalewane przez zraszacze? Czy mogę się spodziewać, że gałązki które nie wykształciły listków (pąki były) będą usychać? Mariusz

Balea 18:40, 11 cze 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Witam wszystkich,

mam zamiar posadzic 3 brzozy doorenbos obok siebie w odstepie okolo 2 metrow.

Brzozy beda staly okolo 7 metrow od domu.

Wiec mam pytanie do wszystkich ktorzy juz troche dluzej takie brzozy maja.

Czy to prawda, ze brzozy strasznie smieca, ze ciagle cos w powietrzu fruwa i ze po kilku latach korzenia sie tak raozrastaja, ze nie da rady nic pod nie posadzic?

Tutaj w niemczech, kazdy odradza od sadzenia tych drzew, i czyta sie straszne rzeczy o nich ale ja bym ta bardzo je chicala posadzic, choc jednoczesnie sie tez boje ze bede miala problemy z nimi i nie wiem co robic :-/

I wiecie czy mozna te doorenbosy trzymac na 6-7 metrow wysokosci, zeby korzenia sie za bardzo nie rozrosly?

pozdrawiam
Balea

JustynaW 22:11, 11 cze 2018

Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 1
Dzień dobry, mam pytanie co się dzieje z moimi brzozami, zdjęcie poniżej szkółka mnie zignorowała a ogrodniczy rozkładają ręce. Proszę o pomoc drzewa sadzone 2 lata temu. Kupione już wprowadzone na 5m ale od początku dziwne niby miałam dać im czas na ukorzenienie itd prośbę że szkółki jednak z biegiem czasu wyglądają tylko gorzej. JustynaW
Mazan 09:09, 12 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Marsag

Widać, że phompsis ma dogodne warunki od rozwoju, a powoduje zamieranie pędów drzew liściastych nie tylko brzóz. Opryski previcur energy lub mildexem.


Pozdrawiam




JustynaW

Brak foto.


____________________
Mazan - Walerek
Mazan 22:15, 13 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
KLAUDIA

Brakuje foto, ale domyślam się, że może to być ta sama przypadłość co u marsaga.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies