Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza 'Doorenbos' - Betula utilis 'Doorenbos'

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza 'Doorenbos' - Betula utilis 'Doorenbos'

Michalina 16:38, 15 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 9
Otrzymałam dzisiaj zamówione brzozy Doorenbos. Zastanawia mnie dlaczego mają obcięte czubki? Czy tak powinno być?
Michalina 16:43, 15 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 9
Gardenarium 08:19, 17 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mogło się stać tak, że młodziutkie listki na końcach uległy przemrożeniu (ja już 3 raz będę sadziła cukinie bo marzną) i szkółkarz po prostu je przyciął i słusznie. Tak należało zrobić, wtedy roślina szybciej odbije.

Druga opcja - przyciął celem rozgałęzienia bo gałązki długie i będą się zwieszały.

To nic groźnego, nie martw się. Posadź, podlej, nie syp w pierwszym roku żadnego nawozu, niech roślina zmężnieje, zakorzeni się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Michalina 10:12, 17 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 9
A już martwiłam się, że obcięty przewodnik zdeformuje drzewko i nie będzie w przyszłości ładnie wyglądać. Ale już jestem spokojna. Dziękuję za odpowiedź.
Michalina 12:07, 17 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 9
Mam jeszcze jedną wątpliwość. Brzoza była szczepiona i mam wrażenie, że podkład będzie miał inne wybarwienie kory. poniżej zdjęcie części podkładu z listkiem i miejsce szczepienia. Czy szczepienie na wysokości - 60-65 cm nie jest zbyt wysokie?
Gardenarium 07:04, 18 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na to nie mam wpływu ani ja ani ty, po prostu pozostaw tę wątpliwość z boku i nie rozmyślaj nad kolorem kory.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jacek1111 13:21, 19 maj 2020

Dołączył: 19 maj 2020
Posty: 1
Witam, w pazdzierniku zeszłego roku wsadziłem w dużej bryle korzeniowej z siatką 30 doorenbosów w odległości 3m w miejscu nasłonecznionym, podlewane. W tej chwili tylko 2 pusciły ok 2,3 cm listki a 1 kolejna powoli puszcza. pytanie co siędzieje ze wszystkimi innymi ktróe nie puszczaja pąków? w srodku jest zielony pąk a jednak nie chce wyjsc. jest juz druga połowa maja i zaczyma sie martwic, czy powinienem w jakis sposób zareagowac czy one po prostu wegetuja jeszcze? poprosze o pomoc!!
Ewab26 20:57, 02 cze 2020

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
Michalina napisał(a)


Witam
A czy można wiedzieć gdzie zakupione i jakiej wysokości?
Poszukuje kupic w necie ale tylko z polecenia bo się przejechałam.
Lookasz 14:49, 20 cze 2020

Dołączył: 20 cze 2020
Posty: 1
Witam,
Ponad miesiąc miesiąc temu posadziłem w swoim ogrodzie kilkanaście doorenbosów. Jednopienne i dwupienne. Na dwupiennych na pniach pojawiły się niepokojące wypustki. Czy jest się czym martwić czy może jest już po drzewach? Co takiego? Jakiś ratunek? Dodam jeszcze tylko że na tych drzewach wszystkie liście zwiędły i zbrązowiały.
wolf2582 15:24, 19 sie 2020

Dołączył: 19 sie 2020
Posty: 1
Witam właśnie dotarła brzoza doorenbos i mam wątpliwości co do miejsca szczepienia te na dole wygląda żle jest tam jakiś brązowy śluz, wygląda to tak jakby podkładka była złamana i ktoś ja reanimował.
Mam jeszcze pytanie o liście mają żółte przebarwienia ale tylko ich nerwy-czy to normalne?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies