Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

iwonadm 19:40, 10 lis 2013


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
jeszcze jedno ujęcie
latem
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Gardenarium 15:28, 11 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
wiolka napisał(a)
dziekuje bardzo ale czy ten plożący sierk nie mogłby tam zostac poniewaz on sie juz mocno powrastal i przesadzajac go stad pewnie go mocno okalecze myślałam jedynie o dolozeniu tylko czegos do tego swierka


No to takie same świerki dołóż.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:36, 11 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
iwonadm napisał(a)



może zamiast tulipanów żywopłot z bukszpanu ale co do środka i po bokach?


Można tak zrobić



Drzewko na pniu, może być iglak, np. cyp[rysik Yvonne forma kula na pniu, może byc śliwa dziecięca, też szczepiona, może być miłorząb Mariken.

Pod nim zgrupuj sosny i dodaj jeszcze jedną, A te kolorowe dywany to pola wrzosów i wrzośców lub trawek.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonadm 21:31, 11 lis 2013


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
cyprysik Yvonne w kulce będę szukać po zimie, tym bardziej, że jestem jego imienniczką.
Nie wiem czy da radę przesadzić te sosny więc liczę się z ewentualnym ich usunięciem z tego miejsca.
co w zamian - bukszpanki?
próbowałam też na sąsiedniej rabacie wsadzić wrzosy, ale słabo mi rosły
więc może zamiast nich niezawodne żurawki?
i do tego niskie trawki?
czy zrezygnować z pomysłu obwódki bukszpanowej?
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
goniak 21:39, 11 lis 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Przede wszystkim spróbuj potraktować swój ogród jako całość, a nie jak pojedyńcze, oderwane od siebie rabaty
Ogród powinien współgrać z otoczeniem, oraz charakterem budynku, gdyż jest jego dopełnieniem, takim dodatkowym, zielonym salonem .
Ważne są też widoki z okien na rabaty, gdy zmywasz, gotujsz obiad dla rodziny, to fajnie patrzeć na ulubione roślinki
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 19:54, 13 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym zrezygnowała z obwódki, bo jak będzie obwódka to w środku muszą być wyższe rośliny, żeby wystawały zza niej. Więc radzę co innego. Zamiast bukszpanów daj tuje Danica lub inne coś zwarte, np, miniaturowe świerki np. Echiniformis albo coś podobnego.

Będą pasowały do plam z wrzosowatych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwonadm 12:04, 14 lis 2013


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
zrobiłam taka pseudo wizualizację
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
beata_kulesza 17:48, 15 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
"Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i maniaków ogrodów. Mam na imię Beata i od kilku miesięcy śledzę wasz portal i wasze cenne wskazówki i rady dotyczące pielęgnacji ogrodu. Sama jestem właścicielką niewielkiego ogrodu ,który przeszedł gruntowną zmianę ale jeszcze jest w nim trochę do zrobienia. I w tej kwestii przesyłam na razie jedno zdjęcie i proszę o radę i pomoc. Nie mam pomysłu co posadzić na rabacie na której znajduje się tylko berberys ottawski "SUPERBA". Wspomnę tylko że rabata znajduje się od strony frontowej domu i jest to strona wschodnia więc tylko do południa panuje tu słońce. Będę wdzięczna za wszelkie rady i wskazówki.
____________________
Beti - Ogród Beaty
inag 14:34, 16 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Witam!
Chcę na wiosnę zrobić wielką rabatę z samymi rozchodnikami okazałymi pod świerkiem Hoopsi ciętym w wąski stożek. Planuję je posadzić bardzo gęsto tak by stworzyły coś na kształt dywanu z daleka. Czy możecie mi poradzić jakiś konkretny gatunek? Myślałam o "Matronie" z ciemnymi liśćmi ale może są inne ładniejsze odmiany?
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
goniak 15:40, 16 lis 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Często sadzę odmianę Carl i jestem z niej bardzo zadowolona.
Co prawda ma zielone liście, ale jest taka zwarta, gęsta, przysadzista, ma ładny kolor kwiatów i jest bezproblemowa w uprawie.
Matrona bardzo mi się podoba, ale chyba nie mam do niej ręki, bo rośnie u mnie od kilku lat i ciągle wypuszcza kilka cienkich, wybujałych łodyg i niezbyt ciekawie to wygląda
Mam jeszcze odmianę o zielonych liściach z białym obrzeżeniem, ale z nią mam tak samo kiepskie doświadczenia jak z Matroną
Bardzo jestem ciekawa doświadczeń innych na temat uprawy Matrony.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies